Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor a vállalatok (főleg...

Amikor a vállalatok (főleg ipari) nyílt részvénytársasággá alakítják, tőzsdére viszik, lecsökken a termékeik minősége?

Figyelt kérdés

Én, személy szerint ezt látom.

Egyik példa,hogy szüleimnek volt egy Siemens mosogatógépük.Még a 90-es évek elején vették Ausztriában.Pár hete ment tönkre.Vagyis, bírta 30 évig.


De, ugyanez az autóiparral is.

Például a W123-as, W124-es Mercik híresek tartósságukról.Bécsben még most is fut pár darab taxiként.

Prémium termék volt a maga idejében, de emellett egyszerű és nagyon tartós konstrukció.Szintén, elmentek 30 évet is akár.Motorcsere meg hasonlók nélkül.


Ameddig ezek az ipari vállalatok családi vagy egy zártabb tulajdonosi körben voltak, volt egyfajta kultúrájuk, missziójuk, nem csak az,hogy minél többet adjanak el,hanem a minőségre is jobban törekedtek.Ami ökológiai szempontból is sokkal fenntarthatóbb volt.


2023. nov. 26. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szoftvercégeknél figyeltem meg hasonlót. Amíg kicsik, addig nagyon odafigyelnek az ügyfelekre és az igényekre. Amikor nagyobbra nőnek, akkor nehézkes lesz velük és a termékükkel és imádkozhatunk nekik egy évig, mire megoldanak valamit. Ahogy nagy cégek lesznek, a tömegtermelés lesz elsődleges a profit miatt, nem a minőség és megnő a belső bürokrácia is.
2023. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Siemens pont a tőzsdén van, nem? Dolgoztam Siemens cégcsoporthoz tartozó cégnél, vehettem Siemens részvényeket, és úgy látom, azóta is vehetnék.
2023. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1: Egy szoftvernek mindegy, hogy milyen darabszámban forgalmazzák. Forráskód csak egy van, amit eladnak másolatok.
2023. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Egy szoftvernek mindegy, hogy milyen darabszámban forgalmazzák. Forráskód csak egy van, amit eladnak másolatok."


A világ legnagyobb üzletének tűnik. Egyszer megcsinálod és anyagköltség nélkül eladod annyiszor, amennyiszer akarod.


A fejlesztőket fizetni kell. Tapasztalt, jó szakembereket, akik nem vállalnak két másik másodállást, 100%-osan ott vannak abban munkában, havi nettó 1.5 millió felett kapsz. Belőlük kell vagy három, kis cég esetén.

Kell rendszergazda, aki karbantartja a szervereket. Neki csak ez a dolga.

A kiadott szoftvernek támogatást kell nyújtani, ezért erre is kellenek emberek, akik tartják a kapcsolatot a felhasználókkal. Belőlük arányosan annyi kell, amennyi ki tudja szolgálni az ügyfélkört. Ők nettó 300k-tól már vannak, nekik nem kell speciális szakmai tudás.

Kellenek értékesítők, marketingesek, mert magától nem fog elfogyni a portéka. Őket valamekkora részben kiválthatják a szoftverboltok.

A szoftvert nem csak egyszer kell kifejleszteni, hanem folyamatosan javítani, bővíteni szükséges, ahogy jönnek az igények. Ahogy nő a szoftver, fejlesztőből is többet igényel.

Egy cégnek rendszerint nem csak egy szoftvere van, hanem több. Amint bevezet egy újabb terméket, újabb fejlesztők kellenek hozzá. A régi csapat fejelszti tovább az első szoftvert, az új csapat a másodikat.

Rezsi és költségek egy szoftvercégnél is vannak, ugyanúgy, mint máshol. Adót is kell fizetniük.

Ez eddig egy egyszerűbb, kisebb szoftveres cég volt. A nagyobbaknak jóval magasabb az emberi és pénzügyi erőforrás igényük.

2023. nov. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom, szoftverfejlesztő voltam/vagyok az elmúlt 10 évben.

"havi nettó 1.5 millió felett kapsz"

Ezek szerint nem jó helyeken voltam/vagyok.

"akik tartják a kapcsolatot a felhasználókkal."

Termékgazdák, akik sejtésem szerint többet kapnak, mint a fejlesztők.

" folyamatosan javítani, bővíteni szükséges,"

Szoftverkarbantartás, ez a leghosszabb idő egy szoftver életében. Ezt sokan nem szeretik, mennek máshová. Nekem megfelelt/megfelel, de én már "öreg róka" vagyok.

2023. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint nem jó helyeken voltam/vagyok."

Ezek szerint nem. Öreg róka fejlesztőként már minimum nettó 1.5 millióért kellene dolgozni. Vagy többért. Ha nem így van, akkor nagyon kihasználnak. Próbáld meg kideríteni, hogy mennyit hozol a cégnek. Nagyon meg fogsz lepődni.

Nem a főnököt megkérdezni, mert ő azt fogja mondani, hogy már most is alig keres a munkádon, mert neki az úgy jó, ha olcsón dolgozol.

2023. nov. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a korom miatt vagyok "öreg róka", ami inkább hátrány, mint előny, kivéve ha olyan dolgokhoz is értek, amire még van kereslet, de nehéz embert találni rá, és nem is akarja senki megtanulni.
2023. nov. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!