Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ politikai mozgalmát...

Az LMBTQ politikai mozgalmát szándékosan mossák össze a hozzám hasonló szimpla melegekkel?

Figyelt kérdés

Jó, nem full meleg vagyok, csak biszex. De így is zavar, hogy az LMBTQ részeként emlegetnek, és magukat más neműnek képzelő, sok esetben minden gátlást nélkülöző, kulturálatlan egyedekkel emlegetnek egy lapon. És ki tudja mi jön be még emellé a jövőben.

Nem egyszer megkaptam ilyen vitákban, hogy de én akkor is "LMBTQ-személy" vagyok, ha nem tetszik.

Kb. mintha egy náci mondaná azt, hogy én akkor is náci vagyok, ha nem tetszik, csak mert német állampolgár vagyok. Hát nem vagyok az... és soha nem támogatnám ezt a szélsőséges mozgalmat (se a nácizmust, se az LMBTQ-t).

Már csak azt nem értem, hogy a hozzám hasonlók, akik nincsenek kevesen, miért nem hallatják a hangjukat. Ha bármikor netán szóba kerül a nemi beállítottságom, rögtön magyarázkodnom kell, hogy de én nem tartozom ezekhez.



2023. nov. 21. 14:16
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Pintér László, mondom, a homofóbok pont lesz@rják ki melyik cimke alá tartozik.



És mondom, az, hogy te kapálódzol, meg elhatátolódsz, nem fog megóvni semmitôl.



És nem összemosásról van szó, hanem közös érdekvédelemrôl, mert ugyanaz a rúd jár rá itt mindenkire.

2023. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
37%
Ki beszél itt homofóbokról? Hogy jöttek ide? Te az vagy? Nem vagy az, mégis felcímkézted a kérdezőt is LMBTQ+-nak csak azért, mert biszex és ez pont az egyik betűje az LMBTQ+-nak. Homofóbokat egyedül itt Te emlegetsz és címkézni is Te címkézed fel az Embereket szexualitásuk alapján. Mintha csak ez határozna meg egy Embert, hogy mire izgul fel. Ha a férfi használt zoknikra izgulok fel és van egy másik Ember is aki szintén erre izgul fel, akkor Ő onnantól az Én barátom, ugyanazt gondoljuk mindenről? Akkor is, ha Nekem nem szimpatikus az az Ember? Csak azért kedvelje egy biszexuális a transzt, mert egyikük sem hetero? Eleve a melegek és a transzok nem pont azt akarják, hogy ne legyenek máshogy kezelve, mint a heterok? Ha igen, akkor miért hoztak létre egy klikket ahová mindenki beletartozik aki nem hetero? Most akkor Ők egyenlőnek, ugyanolyan Embernek érzik Magukat, mint a heterok, akkor miért hoznak létre egy "klubot" amibe mindenki beletartozhat, csak pont a heterok nem? Ez nem kirekesztő? A heterok nem ugyanolyan Emberek talán, mint egy leszbikus vagy egy meleg?
2023. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Pintér László ezt már egy másik kérdésnél, meg itt is megbeszéltük, hogy ez a fajt a széthúzás egy olyan luxus, amit nem nagyon engedhetünk meg magunknak.



A homofóboktól hiába vársz interszekcionalitást.


Nem tolerálnak téged se, a drag queent se, a nyuszisapkás tinit se.

Ezek a különbségek ôket totál nem érdeklik, utolsó féreg nekik mindenki aki nem cisz het.


Ha itt is olyan világ lesz mint az oroszoknál, ugyanaz a melegszervezet fog neked is, a drag queennek is meg a nyuszisapkás tininek is menekült státuszt kérni.



Egy melegszervezeten beül persze lehet megvitatni különbözõ identitásokat, meg ezeknek az interszekcióját, de ez a köztudatban nem lesz egyhamar.

Egyenlõre azon dolgoznak, hogy legyen mindenkinek joga élni.

2023. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
51%
Még mindig nem értem, hogy hogy és honnan jöttek ide a homofóbok? A kérdés egyszerűen arról szól, hogy miért kell az összes meleget; biszexuálist; transzt; etc...etc... egykalapalá venni megkérdezésük, beleegyezésük nélkül.
2023. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

34, Én meg továbbra is azt mondom, hogy (sajnos) a társadalom egjó része lesz@rja ezeket a különbségeket, mert hergelik ôket mindenki ellen aki nem ciszhet.



Nem fognak téged megkérdezni semmirôl, nem érdekli ôket hogy te mit gondolsz meg mit érzel, mert nem akarják, hogy létezz.


Nyugodtan kiveheted a cipôt a szádból, ez a talpnyalás hosszú távon nem véd meg téged se.


Ernst Röhm is azt hitte, hogy ha eléggé hûséges egy olyan ideológiai rendszerhez, ami ôt ilyen okból megveti, az majd megvédi. Aztán meg nem.

Ki hitte volna.



Na mindegy barátom, ez a delulu a te személyes problémád, legyen vele olyan életed, amit érdemelsz.

2023. nov. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
49%

Kik nem akarják, hogy létezzek? Nem értem, hogy kikről beszélsz...

Én nem tudom kinézni a mai Világból, hogy szexualitás alapján üldözve legyen valaki. A régebbi generációk között lehetnek ilyenek, de Ők is már kevesen vannak, az újabb generáció, a mai 20-30 évesek k*rvára leszarják, hogy ki meleg, transz vagy akármi. Nem tudom mi ez a paranoia Benned. Kiket hergelnek azok ellen akik nem ciszhetek? Én úgy érzem, hogy inkább Te vagy hergelve a heterókra és egy ellenségképet látsz minden ciszhetben akik majd egyszer eljönnek Érted bakancsos léptekkel és nem fogja Őket érdekelni semmi. Ki etetett be ezzel?

Kinek a talpán nyalom már ne haragudj meg!? Melyik oldalnak kedveskedtem szerinted? Az megsem fordul a fejedben, hogy egy Embernek lehet önálló gondolata és nem csak azért mond valamit, hogy azzal azt remélje, hogy megvédi Őt másoktól? Te tényleg ilyen fosós vagy, hogy még csak elképzelni sem tudod azt, hogy valaki nem szeret egy tömeg mögé bújva, mindenben bológatni azokkal, hanem van saját véleménye?

Szerintem, és ne haragudj meg, nem akarok személyeskedni, de úgy érzem, hogy Téged traumatizált valami, vagy nem tudom, de nagyon nagy rettegést érzek a szavaidban.

2023. nov. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

"Ernst Röhm is azt hitte, hogy ha eléggé hûséges egy olyan ideológiai rendszerhez, ami ôt ilyen okból megveti, az majd megvédi. Aztán meg nem.

Ki hitte volna."


Ritka tanulatlan kis buta vagy. Ernst Röhm-öt nem a homokosságáért ölték meg, hanem mert a barnaingesek vezetője volt, és puccsot készített elő Hitlerrel szemben. Tanulj, tájékozódj, mielőtt ostobaságokat beszélsz.

2023. nov. 23. 23:29
 38/40 A kérdező kommentje:

"Az lmbtq mozgalom kezdete a HIV-AIDS krízis volt, amikor egy egész generációt vesztettünk el, és ez rajtunk kívül senkit nem érdekelt, akkor kezdtek csak el kutatni, amikor már a heterók is belehaltak."


Azért ebből is heteró-meleg kérdést csinálni és mintegy népirtásként beállítani a meleg áldozatok számát ritka nagy fanatizmusra (és sötét ostobaságra) vall.

2023. nov. 23. 23:33
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Ra kell kenni ezeket az ellenzekre mert triggereli a nem libsiket.
2023. nov. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
76%
Az eredeti kerdesedre válaszolva, azért mert az emberek még mindig azt hiszik higy Az LMBTQ nem egy szervezet, pedig ha eredetileg nem is az volt, már az. Ezért mondják hogy te is tagja vagy. Jogilag nem suervezet de gyakorlatilag mégis úgy viselkednek. Ha nem viselkednenek úgy akkor nem mondanák a melegek hogy ők nem azonosulnak az LMBTQ nézeteivel. Már maga az hogy az LMBTq ellen ilyen-olyan véleményük van, az is bizonyítja hogy nem csak egysuerű roviditesről van szó.
2023. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!