Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz hogyhogy örül az...

A Fidesz hogyhogy örül az Argentín elnökválasztás eredményének, ha a győztes pont a Fidesszel ellentétes nézeteket vall?

Figyelt kérdés

Javier Milei libertariánus jelölt nyert Argentínában, a Fideszes médiában örömünnep van.

De miért? Milei az USA és a dollár legnagyobb támogatója, a BRICS-et viszont utálja, meg Kínát is.

Emellett gazdasági elképzelései is pont a Fidesszel ellentétes, mert pont az állami szerepvállalás radikális lecsökkentését hirdeti.



2023. nov. 20. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Kínlódnak, hogy a világ túlsó felén, ahol nem nagyon ismerik Orbánt és rendszerét, még találjanak egy szövetségest maguknak.

Ahol ismerik Orbánt, leginkább az EU-ban, ott közutálatnak örvend.

2023. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen örömünnepről beszélsz?
2023. nov. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Nyert a jobboldali jelölt. A jobboldal viszont sokszínű, minden országban más. Az, hogy Argentína nem akar szorosabban együttműködni gazdaságilag Kínával meg Brazíliával, az az ő dolguk, minket nem kell izgasson. Amúgy viszont a céljai a Fideszével azonosak: infláció leszorítása, alacsony munkanélküliség stb
2023. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Fidesznek 13 éve politikája lényege: politikai szélkakas. Fidesznek mindegy ki nyer, csak tudjanak feneket nyalni, cserében hátha kapnak valamit, amivel jól járnak pl:szövetségük lesz ahogy előttem leírták.
2023. nov. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha Milei ismerné a Fideszt, akkor kommunistának tartaná.
2023. nov. 20. 09:50
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Talán az egérút miatt. Rengeteg SS tiszt menekült Argentínába, amikor véget ért Hitler ámokfutása. A CIA is azért alakulhatott meg, hogy ezeket felkutassák, és kivégezték. Vannak elég durva elméletek a Facebookon hogy a Fidesz azon dolgozik, hogy egymásnak ugrassza a jobb és a baloldal embereit. Egyre sűrűbben olvasok, hallok ilyeneket. Nagyon felhergelik őket, az a idős néni is hogy nekiesett MZP,.mert hogy ő elvenné a nyugdíját.
2023. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

A libertáriusok annyira ostobák, hogy nekik minden kommunista, ami meghagyja az államot. A fideszre nagyon is hasonlítanak, a fidesz is a végletekig lecsökkenti az állami szerepvállalást. Az egészségügyből kivonul, az oktatásból kivonul, a fogyasztási cikkek terén jelen sincs, más területeket is kiadnak koncesszióba magáncégeknek. Hasonlítanak a fideszre, a fidesz minimális állami szerepvállalást működtet. Nem is működik, lásd az infláció elleni sikertelen ténykedésüket.


# 3 A fidesznek nem célja az infláció leszorítása, alibi intézkedéseket hoztak csak. A jobboldal a szabadpiacba nem szeret belenyúlni, ami mint látható, nem is működik, és nyűglődünk is a drágulás miatt.

2023. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Én libertáriusként tényleg örömünnepet járok, de ha a kormány is örül ennek, hát akkor valszeg nem sok fogalmuk van róla, hogy kicsoda Milei és mi is az a libertarianizmus.

Valszeg tudatlanságból örülnek, vagy mert azt hiszik, hogy a jobboldal az ott is valami nacionalista kollektivizmust jelent, miközben (ahogy írod is) pont ellenkezőleg, ott valódi piacpárti, jobboldali politikáról van szó, aminek kapitalista alapja van.

2023. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is örülök Milei győzelmének mivel támogatom azt az irányvonalat.

Viszont én nem is vagyok Fideszes. USA-párti libertárius vagyok.

2023. nov. 20. 10:04
 10/12 Sindelar ***** válasza:
26%
Inkább a libertáriusok vannak képzavarban a Fidesszel kapcsolatban. A Fidesz az állami szektort teljesen kivérezteti. Aki szerint meg Magyarországon nem kapitalizmus van, az valami teljesen más univerzumban él, a multik diktálják a kormánynak a munka törvénykönyvét (lásd rabszolgatörvény). Ennél is kisebb állam és kevesebb szabályozás még katasztrofálisabb lenne.
2023. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!