Mi a véleményetek a Chilei elnökválasztás első fordulójának eredményéről?
A jobboldali, ultrakonzervativ jelölt José Antonio Kast nyert, úgy, hogy előtte hónapokig a baloldal jelöltje vezetett, és csak az utolsó hónapra váltak szorossá a kutatások.
A második fordulót is minden valószínűség szerint nyeri, hiszen támogatottsága a második fordulóról készült közvéleménykutatásokban folymatosan emelkedik Boric-kal szemben.
Kivéve az államcsődöt, az ott nem fenyeget.
Amúgy azért írtam ki a kérdést, mert pár hónapja vitáztam néhány szocialistával itt az oldalon, akik magabiztosan állították, hogy Boric nyerni fog, mert az ottani embereknek elege van a "jobboldal neoliberalizmusából" és hogy "a világon baloldali fordulat van". Most érdekel, hogy még mindig olyan magabiztosak-e.
# 1 # 2
Chile gazdasági fejlettsége és életszínvonala durván a szegényebb közép-európai EU tagállamokhoz, Magyarországhoz hasonló.
Chile sohasem volt sem banánköztársaság, sem banánköztársasághoz hasonló állam, mert Latin-Amerikában kuriózumként mindig igen hatékony államszervezettel, közigazgatással és professzionális hadsereggel rendelkezett.
A Latin-Amerika többi országában általános, óriási mértékű korrupció szintén nem jellemző Chilére, sem a múltban, sem a jelenben.
A közbiztonság szintén a legjobbnak számít Latin-Amerikában.
JAVÍTVA:
# 1 # 2
Chile gazdasági fejlettsége és életszínvonala durván a szegényebb közép-európai EU tagállamokhoz, Magyarországhoz, Lengyelországhoz hasonló.
Chile az 1970-es évek óta folyamatosan mintaországnak számít a gazdaság terén, azóta töretlenül fejlődik, olyan katasztrofális gazdasági válságok, mint amilyenek például az elmúlt évtizedekben Argentínában, Peruban, Brazíliában, vagy Venezuelában előfordultak, egyáltalán nem voltak Chilében.
Chile sohasem volt sem banánköztársaság, sem banánköztársasághoz hasonló állam, mert Latin-Amerikában kuriózumként mindig igen hatékony államszervezettel, közigazgatással és professzionális hadsereggel rendelkezett. Chile sohasem állt más ország befolyása alatt, a banánköztársaság kifejezés eredetileg azt jelentette, hogy az illető latin-amerikai ország valamely USA nagyvállalat totális ellenőrzése alatt áll.
A Latin-Amerika többi országában általános, óriási mértékű korrupció szintén nem jellemző Chilére, sem a múltban, sem a jelenben.
A közbiztonság szintén a legjobbnak számít Latin-Amerikában.
# 1
Ezt írtad: "Teljesen mindegy kit választanak meg törzsfőnöknek egy harmadik világbeli országban a vége ugyanaz lesz korrupció,lopás,államcsőd."
Chilében gyakorlatilag még sohasem volt államcsőd az ország létezése óta, ez Latin-Amerikában szintén kuriózum.
Az látszik, hogy egyáltalán nem ismered a chilei történelmet, sem magát az országot.
A chilei Human Development Index (HDI) - emberi fejlettségi index 0,851, azaz nagyon magas, a magyar például 0,854.
Azaz az emberi fejlettségi index, a születéskor várható élettartam, az írástudás, az oktatás és az életszínvonal alapján Chile Magyarországgal kb. azonos szinten áll.
Kedves kérdező!
A chilei társadalmat hagyományosan egy konzervatív, jobboldali társadalomnak tartják.
Szerintem a chilei radikális baloldal utóbbi években megfigyelhető aktivizálódása ellenére sem lenne meglepő, ha egy keményen konzervatív, jobboldali jelölt, Kast nyerné végül a 2021-es chilei elnökválasztást a szélsőbaloldali kihívójával, Gabriel Boric-csal szemben.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!