Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet volna a választójogot...

Jó ötlet volna a választójogot 8 általánoshoz kötni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 12:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jó ötlet volna. Aki már egy általános iskolát nem tud elvégezni, az nem érdemli meg ezt a jogot.
2010. okt. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%
Én IQ teszthez kötném, és felemelném a korhatárt 25-re.
2010. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%
Én középiskola elvégzéséhez kötném (mert a középiskolát még a szakmunkásoknak is el kell végezniük). A korhatárt azért nem emelném fel, mert bár én a szavazásnál "csak" 18 éves voltam, mégis minden párt programjáról tájékozódtam, viszont egy 25 éves egyetemista ismerősöm az alapján szavazott, hogy melyik párt legalizálná a füvet. A kor nem jelent semmit.
2010. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
utolsónál van a qrva nagy pont! :DDDDDDDDDDDDDD
2010. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 hollófernyiges ***** válasza:
34%
Kedves utolsó előtti, ha tényleg szavazásérett lennél akkor tudnád hogy a pártok le sem szarják a választási programjukat, kb annyira döntöttél bölcsen mint a füves haverod :)
2010. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom, miből gondoljátok, hogy valamilyen ismérv alapján nem lehetne-e kizárni titeket is a szavazásból...

Érthető voltam? Nem?

Na, aki nem érti, ne szavazhasson!:D

2010. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves utolsó előtti, ha tényleg szavazásérett lennél akkor tudnád hogy a pártok le sem szarják a választási programjukat, kb annyira döntöttél bölcsen mint a füves haverod :)"


Kedves pesszimista válaszoló, mi más alapján lehetne dönteni? A tapasztalat alapján? Nem, hiszen a Jobbik, vagy az LMP benn sem volt az előző ciklusokban a parlamentben, tehát ez a fajta döntés kizárná az új pártokat. Maradnak a programok, ami alapján legalább kicsit körvonalazódhat az, hogy a pártok tulajdonképpen mit is akarnak. Tisztában vagyok vele, hogy a programokból nem sok minden valósul meg, de egyszerűen ez a leglogikusabb, ami alapján dönteni lehet.

2010. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"kb annyira döntöttél bölcsen mint a füves haverod :)"

ezt kötve hiszem

2010. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát azoknak akik normálisan tudtak válaszolni. A többiek meg... (síp)!
2010. okt. 20. 19:55
 20/21 hollófernyiges ***** válasza:
50%
Benne volt a Fidesz programjában, hogy olyan adórendszert vezet be amiben bruttó 300K alatt szívni fogsz? De azért lehetett tudni hogy nem a panelproliknak fognak kedvezni. Vagy 2006-ban az MSZP programjában, hogy megszorítással kezd? Azért sejteni lehetett. A program a pártok PR-anyaga. Egy cégnél is segít tájékozódni a rekláma hogy mit gyárt, de azért részvényt nem az alapján veszel.
2010. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!