Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól teszi a Fidesz, hogy...

Jól teszi a Fidesz, hogy szuverenitásvédelmi törvénycsomagot terjeszt elő?

Figyelt kérdés

[link]


Kocsis Máté szerint törvényi eszközökkel is meg kell akadályozni, hogy pártok akármilyen formában külföldről támogatáshoz juthassanak, ezért egyszerre készülnek az alaptörvény és a Btk. módosítására is. Utalt arra is, hogy a jogszabályok civil szervezetekre és sajtótermékekre is vonatkozhatnak majd.


2023. nov. 13. 08:18
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanakkor Kocsis Máté arra is nyújtson be javaslatot, hogy közpénzt ne használjanak kampánycélokra, mert nem plakátra adtam, hanem családi pótlékra.
2023. nov. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
92%

"közpénzt ne használjanak kampánycélokra, mert nem plakátra adtam, hanem családi pótlékra"


Ez a megfogalmazás nagyon tetszik.

2023. nov. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
79%
#11: Ezt a bandát sosem a családok, meg a gyerekek érdekelték. Erre nagyon jó példa a gyermekvédelmi népszavazás, ott sem a gyermekek védelme volt a cél. Ugyanis aki a gyermekeket akarja védeni, az olyan országot épít ahol nem él a népesség 30%-a a létminimum alatt, olyat, ahol nem csak hétköznap szülhetnek a nők, olyat ahol van rendszerszintű válasz a szülés előtti/utáni depresszióra (azon túl, hogy "anyád is kibírta, neked is ki kell), olyat ahol nem tudnak a szeretetszolgálatok kiosztani hetvenezer cipősdobozt karácsonyra (mert ennyi olyan gyermek él az országban, akinek a szülei - ha vannak - egy narancsot nem tudnak/akarnak venni karácsonyra), olyat ahol nem kallódnak ezerszámra a gyermekek akik a rossz törvény szerint nem örökbeadhatók a rensdzerben, olyat ahol nem a három-ötszöröse az infláció az EU átlagnak. Ezekkel kezdi aki a gyermekeket akarja védeni, nem azzal, hogy démonizálja a homoszexualitást vagy a transzneműséget.
2023. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
69%

#13

Sok mindenben igazad van, de két dologban egyetértek a Fidesszel: 1. a családi pótlék emelése helyett az adókedvezményt kell előnyben részesíteni, hogy munkára ösztönözze azokat, akik gyermekvállalásból akarnak megélni, 2. ami nyugati országokban folyik a gyerekek érzékenyítése kapcsán, az tényleg beteges, ezt meg kell előzni szigorú szabályozásokkal.

Nekem azzal van a bajom, hogy az adóforintjaimat az emberek butítására költik, plakátokra költik, gyurcsányozásra költik, nem pedig arra, amire valójában kellene használni.

2023. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
88%
#14: Szerintem egyáltalán nem kellene teret biztosítani annak, hogy valaki gyermekvállalásból akarjon megélni. Te jártál már nyugaton, láttad, hogy mi folyik ott, vagy csak hallottad? Mert én itt élek és köszönő viszonyban sincs a valóság azzal amit Nektek odahaza eladnak, hanyatló nyugatként. Pont ezért élek itt és fizetek itt adót. Mert szeretném ha a gyermekem egy elfogadó, felvilágosult társadalomban nőne fel, ahelyett, hogy otthon teletömnék a fejét azzal, hogy aki más, azt bántani kell, aki más az rosszabb, kevesebb. Főleg, ha esetleg Ő is más lesz, akkor pláne nem szeretném ha tizenöt évesen öngyilkos lenne mert bántják a mássága miatt. Igenis rohadtul fontos, hogy már gyerekkorban megtanítsuk nekik, hogy a másság nem bűn, vagy olyasmi amiért bántani kell bárkit.
2023. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ez csak itthonra vonatkozna. A fidesz továbbra is tömhetné pénzzel a romániai stb. magyar szervezeteket...
2023. nov. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
14%

#15

Ez Magyarország, itt 7 évszázadon keresztül idegen uralom alatt éltek az emberek lényegi megszakítás nélkül. 750 évnyi gyarmati mentalitást nem lehet 34 év alatt kinőni.

Ami az elfogadást illeti, részemről nem ezzel van probléma. Azzal van a baj, amikor a drag queen egy szál semmibe táncikál az ovis gyereknek. Azzal van a probléma, amikor már tényleg minden mesében kell legyen egy szakállas nő vagy homoszexuális verda. Átléptek ezek a szervezetek egy olyan határt, amit normális jogi keretek között nem léphettek volna át.

2023. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
0%
Jól teszik, igen.
2023. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
79%

"ami nyugati országokban folyik a gyerekek érzékenyítése kapcsán, az tényleg beteges"


Igazából én ilyen beteges dolgokról leginkább a Fidesz-médiából hallottam idáig, ezért elég óvatosan kezelem a dolgot. Hogy téged idézzelek: "azzal van a bajom, hogy az adóforintjaimat az emberek butítására költik" - ennek a butításnak egy tartóoszlopa ez.


Ezzel együtt, ha igaz is lenne, akkor is agyrém a homoszexualitás tárgyalását en bloc 18+-ra tenni, teljesen szürreális.

2023. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
75%
#17: Még egyszer megkérdezem. Láttál óvodában, egy szál semmiben táncoló drag queent?
2023. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!