Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökkent 10 év alatt kb...

Miért csökkent 10 év alatt kb 1 évet a várható élettartam Magyarországon?

Figyelt kérdés
2023. nov. 10. 09:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%
COVID.
2023. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
15%

9

A várható élettartam csökkenést nem lehet 2 év alatt lemérni, de azért ide kellett ezt böfögnöd mi?

2023. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%

11

Oltás

2023. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
35%
Kinek mit intézett az Orbánja.
2023. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
77%

"A várható élettartam csökkenést nem lehet 2 év alatt lemérni, de azért ide kellett ezt böfögnöd mi?"

. Ó, tényleg nem?

[link]

Bőven mérhető a jelenlegi sztenderd szerint.


Egyébként meg: [link]


"Farkas András nyugdíjszakértő szerint a koronavírus-járvány világszerte megütötte a várható élettartamokat, a szakértő azonban azt mondja: ez az 1,4 éves csökkenés „egyáltalán nem olyan tragikus, ez néhány év múlva elmúlik” – vagyis ez nem azt jelenti, hogy a most élő emberek 1,4 évvel kevesebbet élnének. Ez a szám valójában csak annyit mutat meg, hogy mennyi ideig élne az, akire egész életében a születési évének halálozási kockázatai lennének érvényesek."


Most már tényleg magadtól nézz utána a témának, mert fájdalmasan tájékozatlan vagy.

2023. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
31%

A járvány miatt, ahogy előttem is írták. 2020-ban, majd a még durvább 2021-ben természetesen csökkent, de 2022-re visszapattan majd.


[link]

2023. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
21%
Oltás nagyon betett még a fiatalabbaknak is az öregek meg nagyon kínlódnak tőle
2023. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
A magyarok igénytelen életvitele.
2023. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%

A magyarok igénytelen életvitele.

És spórolás miatti szar kaják zabálása

És összeomló egészségügy.

2023. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Fő faktorok:

1. a kovid gyatra kezelése (mert pl. Ausztriában nőtt a várható élettartam ugyanebben a kb. tíz évben, szóval nem lehet mindent a vírusra fogni)

2. a kórházi fertőzések terjedése, várólitsák hosszabbodása (=mire mehet hasi ultahangra, már késő...), betöltetlen háziorvosi praxisok növekedése

3. a kevesebb várható életévvel rendelkező lakosság részarányának növekedése:

3. a.: az egészségtudatosabbak lépnek le nagyobb arányban nyugatra

3. b.: a genetikailag vagy életmódjukból adódóan rövidebb életű cigányság részarányának növekedése

3. c. még mindig a 8 általánost vagy annyit se végzett nők a legtermékenyebbek (b-től függetlenül is igaz ez), azaz a kevésbé egészségtudatos réteg terjed. Ezt persze felülírhatná valami egészségdivat, de a házi pálinkafőzés ingyenessé tétele, a kolbászfesztiválokon nyomuló miniszterelnök nem erre mutat. (A mindennapos testnevelés igen, de az csak a mostani fiatalok jövőjében fog mutatkozni, a halálozási statisztikában még nem látszik.)

2023. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!