Európa EU nagyon el fogunk szegényedni?
Van egy értelmezés, amerre a világ halad. Nagyon félek attól, hogy itt az Euórpaiak nagyon elszegényedtünk. Az EU jóléte 1.az USA hadseregln múlik, mint védő erő. Ezt az oroszok már szétzúzták. Fukuyama tévedett. Az egész NATO/USÁ-nak nem volt elég ereje, hogy visszafogja az oroszokat, hogy megtámadja Európát, pedig nagyon nekimentek kommunikációban a ruszkiknak.
A 2. alapja az hogy az olcsó orosz energián lógunk. Ezt már az USA elvágta a háborúval. Már 4x-es áron veszünk USA palagázt. 3. alapja az igen olcsó kínei termékek. Már a BRICS kiveszi ezt is alólunk. Erről is az USA tehet, hogy a háborút kikényszerítette Ukrajnába. Mindenről az USA tehet & most elszegényedünk?
https://www.youtube.com/watch?v=1kyWNWO8o2w&t=636s
Ha megnézzük az elmúlt évtizedeket akkor SAJÁT MAGUKHOZ KÉPEST egyre rosszabbul élnek a nyugati országokban.
Ettől még marad az hogy nálunk jobban élnek és ez sokakat megtéveszt, azt hiszik ott minden továbbra is szépen halad. Ezért sztrájkolnak egyre gyakrabban, ezért volt a franciáknál a sárgamellényesek tüntetése, ezért tiltakoztak a holland gazdák és ezért kellett sok támogatást bevezetnie a nyugati kormányoknak a tavalyi magas gázárak miatt, mert a lakosság már nem tudta fizetni.
Mivel hosszú évek óta folyamatosan romlik a nyugati gazdaságok helyzete és a most ott élő fiataloknak sokkal rosszabb életkilátásai vannak, mint annyi idősen a szüleiknek voltak, így várhatóan ez fog folytatódni.
De ettől még mindig jobban fognak élni mint mi, mert nekünk hatalmas lemaradásunk van amit a válság előtt is csak kicsit sikerült behozni, az meg újra visszalökött minket - másrészt meg mi nagyon függünk a nyugati országok gazdaságaitól, vagyis ha nekik rosszul megy akkor nekünk is.
1.: nem zúzták szét
2.: miközben jó volt az olcsó gáz, nem ezen _alapul_ az EU gazdasága. Nem csak USA palagáz van, hanem brit, norvég, holland kitermelés is. A gáz ára lenyugodott, lehet, hogy magasabb, mint 3 éve, de nem alapvetően. És hosszú távon folyik az átállás, egyre kevésbé lesz fontos a gáz.
A kérdés azt sejteti, hogy az elszegényedés (a kérdéssel ellentétben egyáltalán nem olcsó) orosz energián való lógástól függ. Ha ez így van, akkor azok fognak elszegényedni, akik nem tudnak átállni megújulókra vagy más nem megújulókra.
A jelenlegi helyzet a legtöbb országot még inkább motiválja az átállásra, és ez folyamatban is van. Ott lesz gond és elszegényedés, ahol nem állnak át. Ráadásul minél inkább fogy a kőolaj és a földgáz, annál drágábbak lesznek. Minél inkább odázza egy ország az átállást, annál fájdalmasabb, annál drágább lesz, és Magyarország sajnos sereghajtó ebben is.
#6 A gond ott van, hogy senki nem tud átállni megújuló energiára.
Amennyit növekszik ennek termelése annyit növekszik a kiegyensúlyozatlansága, költsége is a rendszer fenntartásának és szükséges mellé a rendszer bővítése és nem megújuló, stabil, könnyen szabályozható energiatermelés is.
Ez pont olyan, mint a csővezetékes gáz helyett az LNG, ami ugyan földgáz szintén, ellenben sokkal többe kerül.
Jelen helyzetben a gond pont onnan indult, hogy az amcsiknak ott volt a palagáz bőségesen, vevő nem volt rá mert sokkal drágább volt kitermelni, mint az oroszoknak és másoknak a földgázukat. Hát gondoskodtak róla, hogy egyrészt emelkedjen a gáz ára, másrészt ne lehessen az oroszoktól venni. Most már el tudják adni a palagázukat.
Valóban volt becslés arról, hogy meddig elég a földgáz és kőolaj készlet, de azok szerint már rég ki kellett volna belőle fogynunk. Csak a tudomány nem állt meg és ma már sokkal több járművel sokkal többen fogyasztanak üzemanyagokat, a vegyipar is sokkal többet használ fel a kőolajszármazékokból, mégis találnak újabb és újabb kitermelhető készleteket - ahogy a palagáz sem volt benne korábban az ismert mennyiségekben.
A túlzott erőlködés vezet a bajhoz, ezért jártak úgy a németek, hogy a jól működő energiatermelő rendszerükben leállítottak fiatal atomerőműveket, most meg kénytelenek lignitet bányászni, hogy azt égessék el. De hurrá! Van rengeteg megújuló energia termelésük, kár hogy összességben rosszabbul állnak a környezet terheléssel kapcsolatban mint egy évtizeddel ezelőtt, amikor még nem termeltek ennyi zöld energiát.
És akkor még fel se hoztam, hogy mennyi tönkrement napelem, szélturbina lapát lesz nemsokára ami ott fog állni hegyekben veszélyes hulladékként és hogy mivel is fogják legyártani a sok-sok akkumulátort igénylő elektromos eszközt, amit a benzin meg gázolaj helyett akarnak majd használni.
Róóósz usa!! Róósz brüsszel!!
Jó kína, jó oroszország!!!
rósz libsi, rósz eju!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!