Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2010 előtt a magyar átlagember...

2010 előtt a magyar átlagember amiatt morgott, hogy szinte minden magyar tulajdonú cég külföldi kézbe kerül (például a MÁV Cargo, Matáv). Most ennek az ellenkezője történik (Vodafone, Fundamenta, stb) de miért nem örül a magyar átlagember?

Figyelt kérdés
Minél több jelentős cég kerül magyar tulajdonba, annál jobban erősödik a magyar gazdaság, a profitot nem külföldre viszik, hanem a pénz Magyarországon marad és nem kell attól tartani, hogy másik országba költözik egy cég (mert ott esetleg kedvezőbbek a feltételek és olcsóbb a munkaerő), ha magyar tulajdonban van.

2023. okt. 31. 18:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, leírták már a többiek, de a lényeg, hogy azért nem örülünk neki sokan, mert a versenyt csökkenti vagy konkrétan megöli, amit csinálnak.


Mobilszolgáltatók esetén eddig sem volt nagy verseny a szolgáltatók között, vagyis egyetlen szolgáltató kezdte felkavarni az állóvizet és kicsit lenyomni az árakat, de őt meg kinyírta az állam.

Mármint mondva csinált okokra hivatkozva nem hagytak neki frekvenciát nyerni, így nem hagyták felfuttatni a szolgáltatást, majd visszautasíthatatlan ajánlattal megvásárolták, végül rájöttek, hogy saját maguk alatt is vágták a fát a frekvenciaaukciós kizárással, és végül kerestek mást, őt meg konkrétan eldobták. Ja, ez a cég a Digi volt.

Telenorban tulajdonos az állampárt, Vodafone-t megvették.

Telefóniában legutóbb a MATÁV volt monopol helyzetben, nagyon utáltuk és vártuk, mikor lesz végre valami más helyette... most megyünk vissza állami monopólok felé.


Soha nem működött állami szolgáltató itthon jó hatásfokkal, a külföldi multik viszont hoztak némi versenyt, ezzel alacsonyabb árakat és fejlődést.

Na, ettől búcsúzhatunk.

2023. okt. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 MolotovPunk ***** válasza:
100%
A fidesz államosítása nagyjából arról szól, hogy egy szűk elit még jobban gazdagabb legyen a nép kárára, tehát inkább a kizsákmányolás a fő cél. Hogy egy példát említsek a sok közül, messze vannak ők tehetségben nagyon egy Weiss Manfrédtól, aki ténylegesen tett azért, hogy a magyar ipar világhírű és ismert legyen.
2023. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
50%

Mindegy hogy kulfoldi vagy magyar a profitot ki fogja venni a cegbol

A profitot ugy lehetne jobban a magyarsagnal tartani hogy nem csokkentik a multik nyeresegadojat ahogy a fidesz tette.

Egyebkent meg nem rendesebb vagy jobb egy magyar ceg mint egy kulfoldi

A multiknak nincs nemzeti identitasuk a celjuk sem ilyesmi

A cegek profiterdekeltek.

2023. nov. 7. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz amit allamositott azt utana privatizalta

Tipikus neoliberalis gazdasagpolitika nyeresegek maganositasa vesztesegek allamositasa

Tehat megvesznek egy ceget a vesztesegeit kifizetik a mi adonkbol majd visszavezetik a piacra a piac jol jart a vesztesegeket meg benyeltek az adofizetok.

2023. nov. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

#23 05:08


Igen, ki fogja venni a cégből a profitot a magyar és a multi is, nem itt van a lényeg.

Jelen rendszerben, amit a Fidesz magyarosít, az vagy állami, vagy sokkal inkább NER-es lesz, vagyis egy tulajdonba kerül.


Ha viszont egy tulajdonban van, akkor csak a tulaj belátásán múlik, mekkora hasznot húz le róla, mert verseny az nem lesz.

Ha nincs verseny, az viszont általánosságban véve is árfelhajtó, mert nincs, aki lenyomja az árakat )árversenyt indítson).

Egy belterjes piacon pedig borítékolható, hogy nem is lesz konkurencia (nincs az a "hülye" vagy meg sem engedik), ergo azt csinálnak, amit csak akarnak.


Ebből eléggé egyenesen következik, hogy drága lesz.

2023. nov. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!