Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemisták mit verik a...

Az egyetemisták mit verik a nyálukat az EU ellen, mikor szavazni sem szoktak?

Figyelt kérdés

"Az Eurobarometer év eleji felmérése szerint Magyarországon csökkent az EU támogatottsága, elsősorban a fiatalok körében. A jelentés szerint akkor a magyarok 39 százaléka gondolt pozitívan az Európai Unióra – ez 6 százalékponttal maradt el az uniós átlagtól.


Az itthoni válaszadók 42 százalékának semleges, 19 százalékának negatív véleménye volt az EU-ról. A támogatottság itthoni csökkenése elsősorban a fiatalok véleményváltozásának köszönhető az év eleji jelentés szerint, ebben pedig szerepet játszhat az, hogy a felmérés idején derült ki: az alapítványi formába került egyetemek (azaz a magyar hallgatók közel háromnegyede) nem pályázhatnak uniós pályázatokra, így Erasmus-ösztöndíjra sem."


[link]


Tetszettek volna eljárni szavazni, nem ez lenne a helyzet!


2023. okt. 27. 08:40
 1/3 sörpocak ***** válasza:
81%
A fitalatok általában tényleg kevésbé szoktak szavazni, de a fiatalságon belül szerintem pont az egyetemisták jelentik a kivételt. Az már más kérdés, hogy számukat tekintve kisebbségben vannak. Szóval mi is a panaszod alapja?
2023. okt. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Bár érteném, kiváltképp, amikor 10-8 megkérdezett fiatal automatikusan azt mondja, hogy külföldön képzeli el az életét.
2023. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy a 2-es mondja, a fiatal egyetemisták a legkisebb ellenállás felé mennek. Itt hagyják a Kádáron nosztalgiázó, sárgacsekkes, dögöljönmegaszomszédteheneis mentalitású fiatalgyűlölő csürhét. Én megértem őket.
2023. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!