Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kellene Magyarországon egy...

Mi kellene Magyarországon egy kormányváltáshoz?

Figyelt kérdés

Tudom, jobb ellenzék, kevesebb Gyurcsány, de ezek adottságok, szerintem nem csak ezen múlik az egész.


Vélemények?



2023. okt. 25. 11:05
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
#30: Nagyon sokáig próbálkoztam ezzel, de tudod mi van? A szüleim idősek, nem hat rájuk semmi, nem tudok és nem is akarok versenyezni a napi több órányi agymosással ami ömlik rájuk a közmédiából. Ők elhiszik, de nem azért mert ostobák. Hosszú idő volt mire ezt megértettem. Ők el akarják hinni. Ezzel pedig nincs mit csinálni. Ráadásul mint írtam, idősek. Töltsem azzal azt a néhány évet ami visszavan Nekik, hogy politikán veszekszem velük? Nem köszi!
2023. okt. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
23%

#31

"nem is akarok versenyezni a napi több órányi agymosással ami ömlik rájuk a közmédiából"

Na, itt a kérdezőnek a kérdésére a válasz, amíg így áll hozzá az átlagember, addig nem lesz kormányváltás.

Az emberek azok, akik lusták. Akár tüntetés van, akár a saját környezetük meggyőzőséről van szó, 2-3 óránál nem akarják, hogy továbbtartson, mert nem érnek rá.


Ezért nincs hatása se a tüntetéseknek, mert egy délutánig tart és vége.


"Ők el akarják hinni."

Mármint azt mondod, hogy rettegni akarnak? Elég hihetetlen, hogy az emberek szerinted nem boldogok akarnak lenni, hanem félni akarnak, mert gyakorlatilag az ember alapvető működésével meg szembe.


"Töltsem azzal azt a néhány évet ami visszavan Nekik, hogy politikán veszekszem velük? "

Hát attól függ, hogy mit akarsz. Egy élhető jövőt magadnak, illetve a gyerekeidnek, vagy sem. Ez a kérdés. Ezt kell megválaszolnod.


De mondok jobbat, ha eléjük állnál és azt mondanád, hogy neked kell a következő évtizedeket itt leélned és nem nekik, ezért támogassák azt a pártot, akit te szeretnél és nem meggyőződés alapján, hanem mert szeretnek téged, akkor megtennék.

Így pl. lehet szűrni, hogy tényleg szeretnek-e.

2023. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

#32

Én elmondhatom, hogy sikerült a szüleimet konkrét érvekkel meggyőznöm.

A közmédia hatása alatt álttak és sikerült kijózanítani őket.

Pedig tényleg nagy Fidesz rajongók voltak.

Mára a család nagy része már Mi Hazánk-ra fog szavazni a következő választáson.

Semmi sem lehetetlen!

2023. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
91%

#33

"Mára a család nagy része már Mi Hazánk-ra fog szavazni a következő választáson."

Ez a példa azért kevésbé releváns, mert igen, egyik konteóból a másikba áttolni valakit könnyebb, mint a valóságot ismertetni vele.

Annyit értél el, hogy ahelyett, hogy azt hiszik a Föld lapos, most a Holdról hiszik azt.

2023. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

#34


:D

A valóságot mindenki másképp értelmezi.

Szerintem más a valóság, mint amit te gondolsz, te is ezt gondolod.

A mai politikába nincs fekete-fehér csak árnyalatok.

Mivel én összességébe nézek egy pártot, így az érvelésed nem helytálló.

2023. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
83%

#35

"A valóságot mindenki másképp értelmezi."

Akkor nem a valóságról beszélünk.

[link]

A valóságnak nincs köze hozzád vagy hozzám.


"Szerintem más a valóság, mint amit te gondolsz, te is ezt gondolod."

Nem, ha én holnaptól azt gondolom, hogy a Föld lapos, attól még nem lesz az a valóság, mivel a valóság attól, amit gondolok független.


"A mai politikába nincs fekete-fehér csak árnyalatok."

De van, mivel a mai politika nem véleménykülönbségeken alapszik, hanem tudományos tények el nem ismerésén.

A mihazánk erre kifejezetten alkalmas bemutatásra, a teljes kisebbségi programjuk, amit gondolnak és amilyen céllal hoznának intézkedéseket, az ellentmond az elmúlt 150 év tudományos munkájának, ahol a felzárkóztatást, oktatást, emberi viselkedésmódot kutatták.


"Mivel én összességébe nézek egy pártot, így az érvelésed nem helytálló."

Ennek logikailag nincs értelme. Arról nem beszélve, hogy neked fogalmad sincs, hogy én mi alapján vizsgálok egy pártot, így még csak nem is lehet igaz.

Azért mert összességében nézel egy pártot a valóság nem lesz más.

Ha te a párt vezető kislábujja alapján nézel egy pártot, akkor sem változik a valóság.

2023. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
52%

#36


Tök jó a kép, csak ezt a képet ide-oda dobálja mindkettő fél hogy ő látja a teljes képet.

Nyilván vannak egyértelmű axiomák, de már azok is meg lettek támadva.

A pszichológusoknak hatalmas kihívás, hogy olyan alapigazságokat kell most megmagyarázni, amit korábban soha nem kellett, mert mindenki elfogadta. Ilyen pl "az anya nő, az apa férfi"; vagy a család fogalma vagy hogy ki a férfi és ki a nő stb.


Gondolom a felzárkóztató kutatásokat a szegregáció kérdésre értetted, ne az ezekhez köthető kutatások igen vitatottak, és egész egyszerűen annyi változó van benne hogy inkább csak egy-egy véleménynek felel meg.

Ennek tudatában nem jelenthetjük ki, hogy a Mi Hazánk programja rossz lenne.

Úgy nézed a pártot, hogy kiemelsz belőle egy olyan elemet ami támadható és az alapján egy az egybe negatívnak állítod be.

2023. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
84%

#37

"Nyilván vannak egyértelmű axiomák, de már azok is meg lettek támadva."

De nem axiómákról beszélek. Hanem már tudományosan bizonyított dolgokról.

A fentebb említett lapos Föld elképzelés nagyon jó példa. Tudományosan bizonyított akármennyiszer támadja meg valaki.

Ezeknek a tudományosan bizonyított dolgoknak pont az a lényege, hogy személytől függetlenül bizonyítani lehessen.


"A pszichológusoknak hatalmas kihívás, hogy olyan alapigazságokat kell most megmagyarázni, amit korábban soha nem kellett, mert mindenki elfogadta"

Azt is mindenki elfogadta, hogy a Föld lapos, ettől még nem lett alapigazság.

Pont erről beszéltem, a világ nem úgy hajlik, ahogy az ember akarja. Gondolhatsz bármit, a valóságot az nem fogja befolyásolni.


"az ezekhez köthető kutatások igen vitatottak, és egész egyszerűen annyi változó van benne hogy inkább csak egy-egy véleménynek felel meg."

Sajnos ez pont nem igaz, mivel ezeket a kutatások pont élesben is kipróbálták, sőt, jelenleg is vannak ilyenek, sőt, ma Mo.-on is működnek nagy hatékonysággal ilyenek.

A felzárkóztatásra megvan a módszer, csak nem tettek bele elég pénzt.


Egyébként pont azért nem tudod ezt vitatni, mivel kézzel fogható eredmény van.


"Ennek tudatában nem jelenthetjük ki, hogy a Mi Hazánk programja rossz lenne."

De, mivel jelenleg működő programokról van szó.


"Úgy nézed a pártot, hogy kiemelsz belőle egy olyan elemet ami támadható és az alapján egy az egybe negatívnak állítod be."

Nem, a párt teljes programját nézem, de nyilván súlyozva azt figyelembe véve, hogy milyen fontos egy-egy elem, amit leginkább az alapján döntök el, hogy a társadalomra gyakorolt hatása mekkora.

A társadalom szempontjából pl. az oktatás és egészségügy kimagaslóan fontos, míg mondjuk az abortusz kérdése nem olyan fontos.


A mihazánk esetében nagyjából minden pontot lehet támadni, mert sokkal közelebb áll egy konteós párthoz, mint egy racionálishoz.

Racionalitás alapján a momentum a legvállalhatóbb, és a fidesz-mihazánk a legkevésbé.

2023. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!