Londonban élő ismerősöm havi 1200 fontot költ albérletre, ami 529ezer ft. Itthon kb 200ezer ft egy albérlet. Akkor miért is mondják az ellenzékiek hogy kint jobb a megélhetési lehetőség?
Azért mert mellé kap 2500-4000 fontos fizut.
London, egyébként qva drága. Egy tróger helyen, egy English Breakfast-ért fizettem 30 fontot, kávéval volt 35, úgy, hogy vidéken ugyanezt, már 12-15ért megkapod, de ettől még a föld egyik legjobb és legélhetőbb városa, ha kimész, te is ezt fogod tapasztalni. Csak megkérik az árát.
#3
Ez nem igaz, Londonban a havi átlagkereset olyan nettó 3350 font. Szóval a lakhatási költégek bőven elviszik a fizetés több, mint egyharmadát.
Azért mert London-ban effektíve senki nem keres 4000 font alatt, így az albérletárak ehhez vannak hozzáillesztve, nem olyan drága az az 1200 font ha így nézzük. Budapesten viszont a 200 ezer forintos albérletárak mellé nettó 250 ezres átlagbér társul, tehát ingen indiai az életszínvonal.
Arról nem is beszélve, hogy London a fél világ fővárosa effektíve. A Brit Birodalom a világ harmadát fedte le a történelem során, és London ennek az egész nemzetközösségnek a fővárosa. Nagyon sokan akarnak ott élni, ezért nyilván nem lehet filléres a lakhatás.
#, #3 Általában ez megy, itt a legdrágább város árait nézitek, kint meg persze jön, hogy de nem az ottani fővárost kell nézni, blablabla...
Budapesten is sokkal magasabbak a fizetések, mint az ország többi városában, településén. Ahol alacsonyabbak a bérek ott a bérleti díjak is alacsonyabbak. A fővárost egy másik fővárossal hasonlítsuk össze, az ad reális képet. Ha nem akarod Londont nézni mert tényleg extrém drága hely, akkor nézzünk másik várost de itthon se a főváros legyen mellé párba állítva, hanem arányosan Debrecen vagy kisebb városok valamelyike.
Kérdező, Nyugat-Európában 30 éve is jobban meg lehetett élni, 20 éve, 10 éve meg most is jobban meg lehet élni.
Ugyanolyan munkát ha összehasonlítunk akkor kint többet keresnek és valóban jóval többe kerül az ottani élet, de ezzel együtt is jobban meg tudnak élni a keresetükből.
Ez így is fog maradni, hiszen teljesen mások az adottságaink, múltunk, lehetőségeink.
Azt kell nézni, hogy ők magukhoz képest és mi magunkhoz képest hogyan változtunk az elmúlt évtizedekben. Ez alapján az látszik, hogy nálunk az árak pl. élelmiszereknél már megközelítették, bizonyos dolgokban elérték a kinti árakat, de a megélhetési költségek általánosságban nálunk jóval alacsonyabbak - kint viszont jelentősen emelkedtek pont az energia, bérleti díj és hasonló költségeik. A bérek nálunk jelentősen nőttek az utóbbi évtizedben, így magunkhoz képest javultunk - de még mindig nagy a különbség a kinti bérekhez mérve.
Ha valós, reális képet akarunk látni akkor azt is figyelni kell hogy Nyugat-Európában mit mondanak az átlagemberek. Azt, hogy romlott az életszínvonaluk, nehezebb lett a megélhetésük és főleg a nagyobb városokban lakhatási bizonytalanság alakult ki, hiszen egy részről nagyon megemelkedtek az áram és fűtés költségei, más részről alig van kivehető lakás. De természetesen ott is ugyanaz van, mint nálunk, hogy ha távolabb mész akkor van bérlakás, ki lehet fizetni a bérleti díját, csak utazni kell ami megint pénz és idő.
Konkrétan családtagom azért kellett jogosítványt szerezzen, mert a munkahelye közelében nem tudta megfizetni a lakbéreket - informatikusként - csak sok km-rel távolabbi településen és tömegközlekedéssel rengeteg ideje ment el a munkába járásra. Most kocsit tart fenn, azzal könnyebben jár be - de ez meg többe kerül neki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!