Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "vármegye" szó mikor fog...

A "vármegye" szó mikor fog elterjedni a köznyelvben?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember szerencsére még úgy mondja hogy Pest megye, Komárom-Esztergom megye stb.

2023. okt. 22. 15:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

A világon semmi értelme nem volt átnevezésnek!

Egy orbitális marhaság, ami iszonyú sokba került.

Nekem simán jó a megye, és így is használom.

2023. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Előbb fog meghonosodni a sármegye!
2023. okt. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Jeffrey Spender ***** válasza:
71%

Soha.


Én is megyének fogom nevezni a megyét, amíg világ a világ.

2023. okt. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon remélem, hogy soha nem fog meghonosodni a magyar nyelvben ez a kifejezés, miután ez egyszer már nagon régen kikerült a használatban lévő kifejezések közül, csak hát Orbánék nem bírnak magukkal ezért ispánoznak, főispánoznak, meg ezért adják a köztulajdont képező kastélyokat is a "főuraknak".
2023. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

Lehetőleg soha, ez is csak egy újabb "tett a kommunista befolyás ellen" amit igazából csak azért tettek hogy elvezessék az emberek figyelmét az ország helyzetétől, ugyanúgy minthogy "alaptörvényünk" van és nem "alkotmányunk."


Én őszintén már azon se lepődnék meg ha Orbiék kitalálnák hogy a vöröset szedjük le a zászlónkról, mert hát a vörös a kommunizmus színe, vagy valami.

2023. okt. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!