A Csók megszűnésével lejjebb fognak menni az ingatlan árak?
#20 Azokat a lakásokat másképp hívták. Azok "tanácsi bérlakások" voltak, és kizárólag szociális alapon lehetett hozzájutni, ha valakinek legalább két gyermeke volt (vagy egyedülálló szülőként egy gyereke), akkor kerülhetett fel a várólistára.
Ezek a lakások tanácsi tulajdonú bérlakások voltak alacsony bérleti díjjal.
Amiről a másik kommentelő írt azokat nevezték OTP-s "öröklakásoknak", és ott elő kellett törleszteni meghatározott ideig valamennyi hányadát, addigra fel is épültek a lakosok, és be lehetett költözni, aztán 20-25 évig még fizetni a havi törlesztő részleteket, amik a rendszerváltásig állami kamattámogatott hitelek voltak, aztán egyik napról a másikra azt hiszem felugrottak a kamatai 2%-ról 36 vagy 38%-ra.
"Annak idején a kormány ingyen vagy jelképes összegekért (nagyanyám elmondása alapján 3 havi melós bérért) adta az állampolgároknak a saját lakásokat."
Soha nem volt ilyen!
A tanácsi bérlakások bérleti jogának megváltásáért kellett fizetni körülbelül három havi munkabérnek megfelelő belépési összeget.
A rendszerváltás után néhány évvel pedig elkezdték azoknak a privatizálását is, és potom pénzért megvehették azok, akik már benne éltek 20-25-30 éve.
Epitsetek házat.
Bem azért de egy valyoghazat most is fel lehet építeni ha akkor lehetett olcson most is lehet csak kicsit dolgozni kell érte.
Jöhet a lusták lepontozasa.
Utólag kiderült, hogy mégsem szűnik meg és épp ellenkezőleg, rákontráznak. Tovább akarják pumpálni a magasba az árakat.
Előző, a vályogház nem lenne rossz ötlet, de egy ház építésénél nem a falazat a legdrágább. Beton alapot vályogházhoz is kell csinálni, vagyis erősen ajánlott és még szigetelni is nehogy felszívja a vizet a fal. Tető arra is kell. Munkagépet akkor is fizetni kell. Terveztetni kell és műszaki ellenőr is kell. Még ezeken kívül is sokmindent fizetni kell vályog esetén is.
Annyi előnye van, hogy a hőszigetelés megúszható széles vályogtéglákkal. Ha van elég agyagos földed és présforma a vályogtéglák elkészítéséhez. Arra viszont számítani lehet, hogy az értéke alacsonyabb lesz még a könnyűszerkezetes házakénál is. Ha sikerül családdal, ismerősökkel felépíteni, akkor megúszható a munkabér költség nagy része. Csak a NAV fel ne figyeljen a rokonokkal, ismerősökkel folytatott építkezésedre, mert akkor megvádolnak és megbírságolnak, hogy feketén építkezel. Aztán csodálkoznak, miért pesszimisták sokan Magyarországon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!