persze ezzel a véleményemmel itt tökegyedül leszek, mert itt mindeki EU ellenes
én nem, sőt örülök, hogy van EU
2010. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
lehet bármi, jó, rossz, az kelet-európát nem érinti, itt évezredek óta nem változik semmi, ráadásul ha máshova szarnak, az is itt bűzlik, ilyen rohadt egy hely ez.
2010. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
A Szovejtunió nem a legjobb példa. Ott egy szuperhatalom diktatórikus felfoása irányított egy országot, magába olvasztva más területeket. Az EU teljesen más alapon működik, és működik már 60 éve.
2010. okt. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
CEU
2010. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Szerintem az EU után nem lesz semmi, mert nem hiszem, hogy meg fog szünni. Egy olyan tendencia van a világban, amikor a nemzetállamok megszűnőben vannak és nagyobb kontinentális államokká szerveződnek. Nem csak az EU létezik, hanem az Afrikai Unió, Észak-amerikai Unió és Dél-amerikai Unió, stb.. igaz még nem értek el olyan integráltságot mint az EU. Ez egy természetes folyamat. Ahogy régebben a családokból klánok, a klánokból törzsek, a törzsekből nemzetek lettek, úgy most a nemzetekből lesz egy nagyobb "valami", amit majd az utókor elnevez.
2010. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Előző: ezt már elnevezték. a neve Únió.
Az EU nem fog szétesni, hanem lassan átalakul, valami USE féleséggé (United States of Europe). De ez még nagyonn messze van, előbb fel kell számolniuk millió különbséget (nyelv, alkotmány, jogrendszer, ipar...)Szóval ennek a megalakulását úgy háromszáz évvel ezutánra tenném.
A másik út, h az EU nem hajlandó változni, az államok szépen lassan kiváálnak, és majd kialakul valami, ami hasonló, csak rugalmasabb. ebben az esetben is ugyan az fog lejátszódni, csak ötven-száz év eltolódással.
2010. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Hat erdekes lesz az elkovetkezo idoszak az biztos, az EU nem reg (bovites elott) atment egy reformon a konnyebb donteshozatal miatt stb. ez a reform lehetove tette a hatekonyabb mukodest. Az EU vezeto allamai az USA-val Japannal akarnak versenyben maradni ezt csak ugy tudjak elerni, fenntartani ha minel erosebb lesz az EU most meg tart a gazdasagi valsag ez is ereyteti a hatasat bar ettol nem fog szetesni az EU ha esetleg ki lepne 1-2 orszag akkor sem lenne baj hiszen rengeteg orszag kopogtat az EU kapujan. Tehat a tendencia, hogy mindenki EU tag akar lenni az a keves kivetel pl Svajc, Norvegia stb pedig egyeni sajatossaguk miatt akarnak kimaradni hiszen Svajc soha nem lenne hajlando megreformalni a bankrendszert ami az EU tagsag egyik feltetele, Norvegiaban sok az olaj es jol meno halaszata van utobbit szinten szabalyozna par EU torveny stb. viszont eyen orszagok is hiaba nem EU tagok nagyon szoros kapcsolatot apolnak az EU-val minden tekintetben.
2010. okt. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Kellet -e egyáltalán nekünk EU??
2010. okt. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Ha lesz valami utána, akkor remélem hogy az nemzetközösségi eszmén alapuló szupranacionalizmus lesz, vagy valami hasonló jellegű.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!