Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg hamarosan nagy baj...

Tényleg hamarosan nagy baj lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 12:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%

#30 A példád már alapból buta.

Az, hogy átlagot számolnak és nem medián értéket az a módszertan része és elvárása az Eurostat-nak. Mindenhol azonos módszertannal számolják az adatokat.

Van a medián és van az átlag. Pont. Olyan nincs hogy kedve szerint egy főosztályvezető eldönti, hogy neki éppen medián helyett átlagszámítás tetszik, akkor legyen azzal számolva.

Én is dolgoztam olyan helyen ahol a végeredményből kellett visszafelé megmondani a termelést, tudom, hogyan lehet a számokkal variálni. Itt most konkrétan erről a belinkelt cikkről van szó ami azt szeretné kihozni, hogy azért rúgták ki az illetőt mert nem jók lettek a számok.

2023. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
82%

#31

"Az, hogy átlagot számolnak és nem medián értéket az a módszertan része és elvárása az Eurostat-nak. Mindenhol azonos módszertannal számolják az adatokat."

Csak hogy tisztázzuk, hogy kinek az állítása buta. Te most gyakorlatilag arra célozgatsz, hogy az eurostat megparancsolta a ksh-nak, hogy mit számolhat és mit nem. Ez az állítás, mivel az eurostat-hoz kötöd, hogy mit és hogy számol.


"Olyan nincs hogy kedve szerint egy főosztályvezető eldönti, hogy neki éppen medián helyett átlagszámítás tetszik, akkor legyen azzal számolva."

De, szakmai kérdésekben dönthet, pl. modellezési technikák, mintavételezés stb., és ezek alapján egyébként el is küldhetik.

Illetve amit nagyon félreértesz, hogy felsővezetői körökben simán hozzáértés nélkül is elküldenek valakit, szóval nem kell racionális oknak lennie, hogy kirúgják. Ha a apuci pénzén megvett diplomás gyereknek ki kell rúgnia valakit, mert a főnöknek nem tetszik valami a számokkal, akkor tök mindegy, hogy mi az oka, kirúghatnak egy főosztályvezetőt.

2023. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
82%

31, ha szerinted én ezt akarom kihozni ebből, akkor miért kérdezel egyáltalán vissza, hogy én mit akarok?


Egyébként nem én akarom ezt kihozni ebből, mivel nem én irtam a cikket. Én csak egy kérdést tettem fel a cikkel kapcsolatban.

2023. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
24%
Aha, szóval baj van. Ha ilyen a baj, akkor nem aggódok.
2023. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj van, hanem baj lesz. Tehát most nincs. Minden olyan, mintha Honoluluban ápolnád a szörfdeszkádat szebb szelekre várva. A roskadó ház, a kopott ruhák, a szar kajáktól hízás és a meló miatti ízületi krízisek csak bors és csípős paprika a zabolátlan magas élet horizontján, ugye? UGYE???
2023. okt. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
22%
Az EU-s pénzek hiányán kívül mi fenyeget még minket? Ha a háborúnak vége lesz jobb lesz minden.
2023. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

#36 Az a gond, hogy ha a szomszédunkban vége is lesz a háborúnak, most kezdődött egy újabb, aminek már azonnal volt hatása a kőolaj árára.

A NATO meg nekiáll nukleáris támadást gyakorlatozni Európa felett, csak hogy érezzük a törődést.

Szerintem egy dolog tanulságként levonható az elmúlt időkből: az élet rövid, nem tudjuk mikor és ki vet neki véget, ezért éljünk úgy a szeretteinkkel, hogy legalább az legyen értelmes és jó amennyi időnk adatik.

2023. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
67%
Ez szép gondolat, tényleg jó lenne a világ ha mindenki tartaná magát hozzá. Az araboktól nem félek, azok mindig is háborúztak.
2023. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
59%

#38 Hát én félek tőlük. Nem magamat féltem hanem a gyerekeimet, akiknek most indulna a saját élete.

Azért félek mert a sok ostoba beengedte a terroristákat ide Európába is tömegével és ma már sehol nincs olyan hogy ne kellene tartani a terroristáktól.

2023. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
92%
terrorista mindenhol volt és van is sajnos.
2023. okt. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!