Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg hamarosan nagy baj...

Tényleg hamarosan nagy baj lesz Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 12:03
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
69%

#20

"13 éve reménykednek válságban, járványban, invázióban - egyik sem jött be nekik"

Persze, mert volt egy EU, ami mesterségesen felszínen tartotta az országot.

Fogj egy számológépet és vond ki az EU-s pénzeket. Mínuszban vagyunk már a konjunktúrában.

Ez a válság definíciójának megfelel.

2023. okt. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Hű, sokan válaszoltatok köszönöm. Sajnos továbbra sem látok tisztán, van aki szerint itt a baj, van aki szerint nincs messze, van aki szerint álhír.


Amiatt mondjuk én aggódom, hogy távolodunk az EU-tól szerintem sokkal jobban elszigeteltek lennénk. Azt gondolom, hogy nem az EU pénzéből kell megélni, így a pénz hinyától nem félek, de sok egyéb negatív következménye lenne.


Hallom a migrációs problémát, de az ország északi részén élve, soha, egyetlen migránst sem láttam. Néhány ukrán van itt, de náluk háború van ez érthető, illetve mostanában a boltban feltűnik egy-egy ázsiai. Összességében én nem érzem azt a veszélyt, amiről beszélnek.


Az inflációt persze érzem én is, és zavar is, de most már jobb a helyzet, a sajt ára pl. normalizálódott, a kenyér de drágul tovább (bár brutálisan drága, de megszoktam).


A pártpolitikába nem folyok bele. Egyetlen olyan cikket nem nyitok meg, amiben poltikai párt vagy politikus neve szerepel. Nem érdekel a politika, mert az büdös, mindenki úgy beszél, ahogy az érdeke kívánja, és az igazság nem számít. Nekem ez nem kell, ott nem tudom mi a helyzet.


Azt gondolom, hogy nekem kicsit rosszabb lett minden, de nem vészesen, ez a covid és a háború miatt azért érthető is. Ami miatt aggódok, hogy lesz-e rosszabb. Ugye most nem jönnek az EU pénzek és mégis megvagyunk, ha egyszer majd jönnek, akkor jobb is lesz. Milyen veszély van még. Én bízok a fejlődésben.

2023. okt. 11. 22:41
 23/40 anonim ***** válasza:
48%

Már nem lesz baj, mert már baj van, méghozzá nem is kicsi.

A kilátások pedig egyre borúsabbak, és már az orbáni propagandagépezet sem képes kompenzálni a rezsim dilettantizmusát.

2023. okt. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
5%

23, igen ez a legdúrvább az egészben, hogy az ősördög Gyurcsányék alatt sem volt jó, de legalább ott volt IMF, meg EU, ahol tudtad, hogy legalább ők ki tudnak húzni a szrból, ma egyszerűen nincs semmi. Újjalmutogatás van, meg egyre üresebb igéretek, de a kenyér ára nem csökken, sőt, nő.

Egyszerűen nincs jövőkép az országban, csak múltbamerengés és, hogy ez senkit sem zavar?!

2023. okt. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
75%

És akkor újra felvetődik, hogy jövő, vagy sokkalta inkább már jelen időről beszélünk-e??

[link]

2023. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
44%

#25 Ezzel azt akarod mondani, hogy szerinted is meg lehet oldani egy statisztikai adat "problémáját", azt hogy az nem tetszetős érték, azzal hogy elküldik aki kiszámolta?

Te is a ballibes matek híve lennél aki szerint ugyanazokból a számokból lehet más eredményt kihozni ha nem tetszik ami elsőre kijött?

A matek állandó. Attól mert nem az az ember van az osztály élén még nem lesz más az eredmény. Komolyan azt hiszed, hogy egy főosztály vezetője nekiül és számokat írkál a számológépébe meg adatokat rakosgat táblázatokba és a csodaképletet úgy rajzolja fel ahogy akarja, majd ő maga kiszámol egy GDP értéket? A főosztályvezető nem foglalkozik ilyennel. Attól mert más lesz a vezető helyette a számok nem változnak.

2023. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
75%

26, ki vagyok én, hogy ilyeneket állitson?

bennem csupán a kérdés vetődött fel újra, állitás nélkül, hogy jövő, vagy sokkalta inkább már jelen időről beszélünk-e??

2023. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
32%
#27 Te tetted be azt a linket ami arról szól, hogy azért rúgták ki azt a főosztályvezetőt mert rossz GDP adatot hozott ki a KSH. Mit kellene mást gondolnom, mint elhiszed, hogy egy emberen múlik mennyi lesz egy országos KSH adat?
2023. okt. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
75%
28, azt gondolsz, amit akarsz, ki vagyok én, hogy megmondjam neked, mit kell gondolni? Bennem csupán a kérdés vetődött fel újra, gondolat nélkül, hogy jövő, vagy sokkalta inkább már jelen időről beszélünk-e??
2023. okt. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
82%

#26

"Te is a ballibes matek híve lennél aki szerint ugyanazokból a számokból lehet más eredményt kihozni ha nem tetszik ami elsőre kijött?"

Itt valószínűleg te vagy a legtávolabb a matektól ilyen kijelentés alapján. Aki csak egy félévet hallgatott statisztikát az tudja, hogy számtalan modell, mintavételezési technika van, így bizony lehet más eredményt kapni, csak jól kell megválogatni, hogy mi alapján számolsz és mit.

Remek példa egyébként, hogy átlagot számol a ksh medián helyett. Ahogy az is, hogy 1.5 millió ember kiesik az átlagból.


De azt is elárulom, hogy haverom rokona dolgozott a ksh-nál és volt olyan, hogy felülről szóltak, hogy minek kell kijönnie és addig számoltak, amíg nem találtak egy módszertant, ami alapján kijön az elvárt szám.


A matek állandó, de hogy hogy használod, az nem.


"adatokat rakosgat táblázatokba és a csodaképletet úgy rajzolja fel ahogy akarja, majd ő maga kiszámol egy GDP értéket? "

Amúgy ezen is meglepődsz, de tudok olyan állami cégek, ahol nem vezetik túl jól a bevételeiket, kiadásaikat és amikor nem jön ki 0-ra, akkor fogják és elkezdik kézzel (!) módosítgatni az excel-t, amíg nem jön ki nullára.


Jelenleg a magyar állami szektor gányolás megy, minden téren. Ezzel a gondolattal báratkozz.

2023. okt. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!