Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapestet hogy tarolhatta...

Budapestet hogy tarolhatta így le a gazdasági válság? A vendéglátó helyek legalább fele bezárt a belvárosban!

Figyelt kérdés

A belváros alatt azt értem, hogy ahol tegnap voltam pl. Astoria-Kálvin tér-Corvin negyed, az már ugye eléggé a belváros, szinte kihalt volt. Nem csak hogy a helyiségek tele már echte zárva volt, de még azok amelyek nyitva voltak, igen csak pangtak az ürességtől. Ilyen árakon már szó szerint a kutya se jár sehova, inkább issza otthon a LIDL-ös bort. Már a külföldiek se jönnek ide olyan számmal mint pár éve, arra nyakamat teszem. Nem érdekel hogy bizonyos statisztikák mit mutatnak, én a szememnek jobban hiszek.

Mi történt? Orbán beton stabil gazdaságát egy nagyon apró "válság", az ukrán-orosz lokális konfliktus így kenterbe vágta? Hogy gyakorlatilag összeomlás van, csak azért mert néhány ukrán faluban innen egy fél világgal odébb a keleti határuknál lövöldöznek.


2023. okt. 8. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Köszönd meg Zelenszkiljnek meg az amcsi gazdáinak!
2023. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Le lehet pontozni de ez az igazság! Csak tájékozódni kell...
2023. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Orbán a multikat szolgálja, feltett szándéka a magyar kisvállalkozásokat tönkretenni.
2023. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Úgy, hogy ugyanaz a személy a miniszterelnök, mint Felcsúton, Derecenben, vagy épp Sopronban, ahol ugyanúgy bezárt cégek és boltok tömege áll üresen.
2023. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Vidéken már vagy 10 éve ugyanez van.mit gondoltál,Budapest kimarad a leépülésből?
2023. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Milyen érdekes csak tájékozódni kell...

Én tájékozodok eléggé, minden oldalról, de orbánnak ehhez nagyobb köze van mint zelenszkijusabrüsszelnek.

Csak tájékozódni kellene.

2023. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az útonálló üzemmód sem volt elég a számlákra, bérleti díjakra, munkabérek kifizetésére, nyersanyagokra, karbantartási munkákra, fejlesztésekre és a befizetési kötelezettségekre. Nem volt vásárlóerő sem hosszú időn keresztül, mert emberi ésszel felfoghatatlan arányban veszítették el az emberek a munkájukat vagy tette lehetetlenné számukra a családi-, ill. egészségügyi körülmények változása a helytállást. Nemigen van egy ilyen helyzetre olyan gyógyszer, amelynek használatából mindenki jól jöhetne ki!
2023. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Budapesten eddig azért volt jó mert mentek oda vasut,repülö de vasutat le kapcsolták a repülökre meg extra profitot raktak.Vidéken is igy épiteték le a tömegközlekedést most pest jönn ebben nincs újdonság.Néz meg sok vidéki várost ami csak vasut miatt létezet arra épült az egész.Hiába laknak 1 millióan a fővárosban taktika mindig ugyan az le épités.
2023. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még a Covid alatt vettem észre,hogy Budapest egyes helyeken olyan, mint egy szellem település.

Szerintem a leépülés is akkoriban kezdődött, a mostani helyzet meg még rátett egy lapáttal.

2023. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Már a Covid és az orosz-ukrán háború előtt is voltak jelei annak, hogy Magyarországon gazdasági válság lesz !

A 2010-es években a "sokat szidalmazott" ingatlanpiac irreálisan magas árai jelezték előre, hogy recesszió lesz, amit a Covid és az orosz-ukrán háború növelt csak. Azóta még inkább az egekben vannak az ingatlanok árai Budapesten! Inkább bezárnak az üzletek, mert sok(k)ba kerül a fenntartásuk és a bérleti díj.

szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!