Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok! Mi az álláspontjuk...

Jobbikosok! Mi az álláspontjuk az abortusszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Jómagam is olyan körülmények között születtem, amelyekben kevesen vállaltak volna be már akkor egy "becsúszott gyermeket", manapság pedig biztos vagyok abban, hogy még kevesebb esélyem lett volna a túlélésre.

Így elég régóta szívügyem az abortusz kérdése, keresem - sokadmagammal - a választ arra, hogy hogyan lehetne visszaszorítani a számát anélkül, hogy sok elkeseredett nő/lány otthon próbálná abortálni a gyermekét, amibe végül ők is belehalnak.

Nagyon sok Magyarországot érintő kérdéssel, gonddal kapcsolatban a Jobbik elképzeléseit, javaslatait tartom a leginkább célravezetőnek, az abortusszal kapcsolatbeli álláspontját viszont nem nagyon ismerem.

Így hát a kedves jobbikosokat szeretném ezzel kapcsolatban megkérdezni. (A többi párt véleménye igazán már nem tud meglepni, láthattunk két nagy pártot kormányzása idején, így azt is, mennyire változtattak az adott "témában", az LMP liberális maszlagjától pedig nem várok még viccből sem olyan megoldást, ami egyaránt jó gyermeknek, nőnek, családnak, nemzetnek.)

Szabályoznák a mai rendszert valamilyen módon? Amennyiben igen, hogyan?


Köszönöm szépen!


N20


2010. okt. 18. 14:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%

én (pártoktól függetlenül) azt csinálnám, hogy mionden "félresikerült szeretkezés" után ha vki abortuszt kér, annak az abortusz kérvényezésétől számított 3 hét után újra nyilatkoznia kell, hogy akar-e még, de közben egy váróban váratni őket olyan 3 óráig, és a váró tele lenne ragaszgatva szívhezszóló plakátokkal, és ettől szerintem sokan meggondolnák magukat (pl. egy kisbaba álmodik, hogy belőle tűzoltó lesz és embereket ment (mint a József Attila: Altató című versben), vagy hogy egy fontos tagja lesz a társadalomnak, meg hogy "Te mit szóltál volna hozzá, ha kikaparnak, mielőtt megszületsz?"


egyébként meg Shakespeare anyja is csak a legeslegutolsó pillanatban állt el az abortusztól (vagy annak a korabeli megfelelőjétől) (kevesen tudják!)


egyébként nem lehet kényszeríteni senkit sem erre, mert akkor úgysem azt csinálnák, amik nekik jó


én mindenesetre ha tehetném, akár az alkotmányba is beleraknám, hogy mindenkinek van joga élni a fogantatás pillanatától kezdve, és ezt nem veheti el tőle senki

2010. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

14:43

Egy véleményen vagyunk.

2010. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%

"Igen, mert a jobbikosok gyűlölködőek, aki olyat mer mondani ami rossz a pártra nézve, annak rögtön nekiesnek, elnyomják."


Nono! Te jöttél ide kötekedni! Nyilvánvalóan te nem szimpatizálsz a párttal, a kérdést pedig a szimpatizánsokhoz intézték.


Azt még elfogadom, ha idejössz, és leírod a véleményed a témáról, de csak benyögöd, hogy "ez egy jobbikos propaganda?", aztán csodálkozol, hogy mindenki megszól.

2010. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%

"ma 15:16"


mert az abortusz, jobbik téma mellet van benne egy jobbik éltető propaganda ahol más pártokat szid (lmp).

2010. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 doboszoli ***** válasza:
66%

Ha szabadna szólnom nem Jobbikosként. (bár oda szavaztam, de .. mindegy miért.)

Abortusz kérdésben:

Vizsgáljuk a dolgot két szemszögből.

A leendő anya szemszögéből:

Miután d.gni jó, bizony bekövetkezhetnek balasetek. Nem minden fogamzóképes nő rendelkezik 150-es IQ-val(igaz sok nemzőképes férfi sem), nem kellően felvilágosult a fogamzásgátlás terén. Eredmény, ugyanaz.

Ma már nagyon sok disznóságot az emberi jogok mögé bújtatunk. Nem járna-e annak a "balesetes", vagy éppen idióta nőnek az az emberi jog, hogy maga döntse el akar -e szülni? Miért kell idétlen dogmákkal rákényszeríteni a legális nemi élet véletlen következményeként gyerekvállalásra, esetleg egy életre tönkretéve?

Nézzük a születendő gyermek szempontjából:

Melyik a "kisebb rossz" neki? Ha még tudattalan állapotban abortálják, vagy ha nem tervezettként megszülik, esetleg a szülői szeretet teljes hiányában, intézetből intézetbe, javítóból börtönbe vándorolva tölti

majd az életét?

Még nem beszéltem a tiltás miatti titkos, magánabortuszok veszélyeiről, ami a tiltásnál iparággá nőné ki magát.

Azt hiszem, a fenti kérdések hűen tükrözik álláspontomat.

2010. okt. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok jobbikos, de álláspontom a következő: Javaslom a védekezést az abortusz és a nem kívánt gyerek helyett. (Akit kivánnak, azt meg ugye nem kell elvetetni.)
2010. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

1992. évi LXXIX. törvény szabályozza az abortuszt, érdemes elolvasni, sok pontban megegyzik a kommentelők által mondottakkal.

A jobbik, jobbikosok álláspontját nem ismerem.

2010. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mi a jobbik álláspontja de én akkor támogatnám az abortuszt ha a magzat fejlődése során rendellenességet tapasztalnak és előfordulhat hogy fogyatékkal születik meg, vagy ha a nő olyan rossz helyzetben él hogy állami gondozásba kellene adni a gyereket.
2010. okt. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!