Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit nyer Magyarország azzal,...

Mit nyer Magyarország azzal, hogy húzza-halasztja a svédek NATO catlakozásának ratifikálását?

Figyelt kérdés

Rajtunk kívül ugye csak a törökök húzzák a dolgot, de az látható, hogy a törökök haditechnológiát (F16-os repülők) kérnek a támogatásukért cserébe.

Nagy eséllyel meg is kapják. Így néz ki egy alku, valamit valamiért, tisztasor.


De mit akar Magyarország az igenjéért cserébe? Gondolom okkal húzza a magyar kormány is a dolgot, de mit akar elérni vele? Miben lesz jobb nekünk, mi az ára az igenünknek?



2023. okt. 5. 12:34
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
23%
A lengyeleket pedig azért szeretjük testvérnépként, mert a világháború során a lengyelek segítettek bújtatni a zsidókat az életük árán is, és ezt meg is háláltuk nekik. Nem úgy, mint a többi szövetséges ország, akik a legelső adandó alkalommal elárulták a magyarokat (tisztelet a kivételnek) és bufferzónának használták fel az országunk területét, hogy ne a saját országukban kelljen harcolni az ellenféllel. Ráadásul a magyar katonákat is úgy mozgatták, hogy ők legyenek a frontvonalon, a saját országukban, hogy a saját katonáik életét mentsék. A lengyelekkel hasonlókat követtek el. Ez is csak erősíti a magyar-lengyel barátság érzetet.
2023. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Én ezt a nemzeti érzelem dumát elengedném, ezt simán csak politikai feszültségnek hívják szerintem. Semmi köze sem a nemzethez, sem az érzelemhez.
2023. okt. 6. 11:41
 43/46 anonim ***** válasza:
11%
A feszültség az ideiglenes állapot. Nemzeti érzelem úgy lesz belőle, hogy folyamatos, történelmet átölelő feszültség van a két ország között.
2023. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Bs.

Mindegy, a kérdéshez úgysincs különösebb köze.

2023. okt. 6. 12:05
 45/46 anonim ***** válasza:
81%

"A lengyeleket pedig azért szeretjük testvérnépként, mert a világháború során a lengyelek segítettek bújtatni a zsidókat az életük árán is, és ezt meg is háláltuk nekik."


Nem értetted, amit mondtam: én tisztában vagyok a lengyel-magyar barátság történelmi hátterével, nem ezt kérdőjeleztem meg.


Azt vetettem fel, hogy a nemzeti irányultságú érzelmeidet miért nem tudod más nemzetek nélkül megfogalmazni. Mintha a feleséged iránti szerelmedről kérdeznélek, és te mindig más nőkről beszélnél.


Ami még szebb, hogy a lengyelekkel szembeni szeretetet is más nemzetekkel szembeni frusztráción keresztül tudtad a legjobban érzékeltetni. Azért szeretjük a lenyeleket, mert nem olyan g.cik, mint mások.

2023. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
83%

" Ez az alapkonfliktus, ezt nem mi okoztuk, hanem ők."


Biztos vagy ebben? Nekem eléggé úgy rémlik, hogy a belpolitikai kormánysajtó évek óta előszeretettel táncol a svédeken, mondván ott milyen elcseszett a migránspolitika, nogo zónákról hazudoznak és a többi. Én nem igazán érzem úgy, hogy itt valami egyoldalú sértegetés menne...


Ha tényleg emiatt a cicaharc miatt blokkolják a csatlakozást, arra én nehezen találnék szavakat. Ez az a szintű viselkedés, amikor egyszer megsérted a szomszédot, ő meg lakatot cserél a közös kapun, és addig nem ad kulcsot, míg nyilvánosan bocsánatot nem kérsz. Ilyen viselkedéssel nem lehet tiszteletet kivívni, csak ellenségeket szerezni.

2023. okt. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!