Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha politikai változásokról...

Árokpart kérdése:

Ha politikai változásokról van szó, akkor az emberek miért feltétlen mindig az ellenzékre gondolnak és úgy általában a szavazásra?

Figyelt kérdés
Szerintem ha bármilyen politikai változás egyszer elindul majd az országban , akkor szerintem azt teljesen eddig még nem ismert emberek fogják elindítani és szerintem egy olyan pillanatban mikor ezt nem várná senki. Ezt pedig a 2006-os események kapcsán gondolom. Mert emlékszem mikor kiszivárgott az öszödi beszéd, az első napokban legfőképpen addig nem ismert emberek voltak a szónokok a Kossuth téren. Pl. Akár Gonda Lászlót, Fáber Károlyt, Lancner Satu Ferdinándot, Molnár Tamást, Dr. Bene Gábort addig még sohasem láttam a közéletben. Holott főleg az M1 média őket állította annak idején reflektorfénybe. Be is hívták őket akkor a stúdióba. Mint ahogyan most is úgy akkoriban is szerintem mindenki azt várta, hogy az MSZP-SZDSZ kormány leváltásának céljából egyszer csak Orbán Viktor híbha au embereket. Mellesleg valamiképpen 2006 őszén szerintem pont nem gondolták az emberek , hogy akkor indul el egy változásra való igénynek a folyamata. Pl. 2004-2005-ben jobban számítottam rá mint 2006 szeptemberében. Legalábbis én szívem szerint 2005 őszén tüntettem volna inkább, rosszabb hangulatban voltam mint 2006 őszén. A 2004-2005-ös év azért elég kilátástalannak tűnt, viszont 2006-ban nagyon sok adókönnyítés volt ugye amit vissza is emeltek 2005 nyarára, viszont az embereknek akkoriban az akkori életszínvonalukhoz viszonyítva mégsem volt akkora megrázkódtatás a Gyurcsány csomag, mint pl. 1995-ben az akkori életszínvonalin a Bokros csomag. A Bokros csomag ellen azért mégsem tüntettek hónapokig és nem voltak olyan események mint 2006-ban. Úgyhogy szerintem nem feltétlenül akkor fog történni bármilyen változás mikor úgy érezzük, hogy a legrosszabb, hanem pont amikor nem számítanánk rá. Kinek mi erről a véleménye, hogyan látjátok van ebben igazság?
2023. szept. 22. 22:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
9: Dehogy állt mögöttük egy ország, max egy fél, de még annyi sem. Nagyobb nyomás is annyit ért volna csak el, hogy Gyurcsány helyett jött volna egy másik MSZP-s miniszterelnök, és minden megy tovább.
2023. szept. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!