Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha politikai változásokról...

Árokpart kérdése:

Ha politikai változásokról van szó, akkor az emberek miért feltétlen mindig az ellenzékre gondolnak és úgy általában a szavazásra?

Figyelt kérdés
Szerintem ha bármilyen politikai változás egyszer elindul majd az országban , akkor szerintem azt teljesen eddig még nem ismert emberek fogják elindítani és szerintem egy olyan pillanatban mikor ezt nem várná senki. Ezt pedig a 2006-os események kapcsán gondolom. Mert emlékszem mikor kiszivárgott az öszödi beszéd, az első napokban legfőképpen addig nem ismert emberek voltak a szónokok a Kossuth téren. Pl. Akár Gonda Lászlót, Fáber Károlyt, Lancner Satu Ferdinándot, Molnár Tamást, Dr. Bene Gábort addig még sohasem láttam a közéletben. Holott főleg az M1 média őket állította annak idején reflektorfénybe. Be is hívták őket akkor a stúdióba. Mint ahogyan most is úgy akkoriban is szerintem mindenki azt várta, hogy az MSZP-SZDSZ kormány leváltásának céljából egyszer csak Orbán Viktor híbha au embereket. Mellesleg valamiképpen 2006 őszén szerintem pont nem gondolták az emberek , hogy akkor indul el egy változásra való igénynek a folyamata. Pl. 2004-2005-ben jobban számítottam rá mint 2006 szeptemberében. Legalábbis én szívem szerint 2005 őszén tüntettem volna inkább, rosszabb hangulatban voltam mint 2006 őszén. A 2004-2005-ös év azért elég kilátástalannak tűnt, viszont 2006-ban nagyon sok adókönnyítés volt ugye amit vissza is emeltek 2005 nyarára, viszont az embereknek akkoriban az akkori életszínvonalukhoz viszonyítva mégsem volt akkora megrázkódtatás a Gyurcsány csomag, mint pl. 1995-ben az akkori életszínvonalin a Bokros csomag. A Bokros csomag ellen azért mégsem tüntettek hónapokig és nem voltak olyan események mint 2006-ban. Úgyhogy szerintem nem feltétlenül akkor fog történni bármilyen változás mikor úgy érezzük, hogy a legrosszabb, hanem pont amikor nem számítanánk rá. Kinek mi erről a véleménye, hogyan látjátok van ebben igazság?
2023. szept. 22. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek abban, hogy az embereknek kell megmozdulni és ráborítani az asztalt a teljes politikai elitre. Nem kérjük vissza azokat, akik megágyaztak a jelen rendszernek.
2023. szept. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A bokros csomag úgymond egy szükséges rossz volt. a gyurcsány csomag meg mindennek az ellentéte volt mint amivel kampányolt. sőt az egész nagyon hülyén jött ki, főleg a középső adósáv eltörlésével. Az egészségügyet érő ostorról nem is beszélve. Nem a vizitdíjról beszélek hanem hogy orvosokat, nővéreket rúgtak ki az állami kórházakból, nem egy kórházi osztályt meg is szüntettek
2023. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Akiket felsoroltál azokról sosem hallottam az azóta eltelt 16 évben.
2023. szept. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as Akkoriban folyamatosan adták őket az akkori M1-en.
2023. szept. 22. 22:58
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha itt komolyabb politikai változás lesz, az akkor lesz, ha Orbán meghal, vagy esetleg lemond. Egy teljesen befagyott rendszerben élünk, ahol a legminimálisabb esély sincs meg a változásra, ennek egyik oka pedig az ellenzék tökéletes alkalmatlansága.
2023. szept. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kroms ***** válasza:
69%
"2006 őszén szerintem pont nem gondolták az emberek , hogy akkor indul el egy változásra való igénynek a folyamata" - Komolyan...? Az őszödi hazugságbeszédről amúgy hallottál már?
2023. szept. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert demokráciában élünk, ahol szavazással lehet változtatni a dolgokon. Aki máshogy akar, az meg jó eséllyel bűncselekményt próbálna elkövetni, aminek következményei lennének.
2023. szept. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
4: Aztán azóta senkit nem érdekelnek.
2023. szept. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es Nem feltétlenül. Gondolj csak bele 2006-ban a Kossuth térieket senki sem vádolta meg semmivel, sőt az ország egyből mögéjük állt. A média kérdése pusztán az egész. Aki valamiképpen médiahelyzetbe tudna kerülni és a lakosség is folyamatosan csak azt hallaná egy idő után már őket tartaná legitimnek hidd el. 2006-ban egészen október 23-ig amíg le nem verték ugye a megmozdulásokat, a lakosság a pártpolitikával abszolút nem foglalkozott. Még az M1 is eleinte rendszerváltó folyamatként kezelte a dolgot a kormánypárti média. Ha teszem azt a nemzeti ünnepünk nem október 23-ára esett volna, hanem pl. december valahányadikára addig az egész ország simán felsorakozott volna mögöttük. Csak sajnos kevés volt az idő, hogy illegitimmé váljon teljesen a rendszer.
2023. szept. 23. 13:02
 10/11 Kroms ***** válasza:

#9

Abban a pillanatban illegitimmé vált, hogy a Qúrcsány bevallotta, hogy 4 éven át csak szórták a pénzt ész nélkül. Hatalomváltás pedig sosem lehetett volna, csak ha a teljes rendőrség és a katonai vezetés is átáll a nép oldalára, ami meg alapból kizárt, mivel az államtól kapják a fizetésüket.

2023. szept. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!