Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazudják, hogy itthon...

Miért hazudják, hogy itthon nem házasodhatnak a melegek, mikor most megtörtént?

Figyelt kérdés

[link]


Ostváth Zsolti elvette párját ebben a homofób, konzervita diktatúrában!



2023. szept. 21. 00:55
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem be kellene már vezetni, mert idehaza is láthatóan igény volna rá. Ez meg szerintem pont nem az egyházon múlik, hanem az ország kormányán. Az egyház pont rábízza az országok vezetőire ezt a döntést, azért van ahol engedik, van a hol nem. Ez mindig az adott ország vezetőségén múlik.
2023. szept. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
93%
Csak el kellett volna olvasnod a saját linkelt cikkekedet. Nem házasság, hanem bejegyzett élettársi kapcsolat.
2023. szept. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
5%
Engem az bosszant fel igazán, hogy nyíltan leírják, hogy a törvényeink szerint nem lehet örökbe fogadni, de "senki ne aggódjon, arra az útra is rálépünk hamarosan", tehát a tiltás ellenére gyereket akarnak szerezni maguknak.
2023. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
21%

5.

"Majd ha templomban esküsznek meg az lesz házaság.'

Majd ha a bibliában benne lesz, hogy 2 homi élhet együtt!


Ami sohasem lesz szerencsére!

2023. szept. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
90%
#15 nincs benne az sem, hogy nem élhetnek együtt.
2023. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
100%
2023. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
77%

"Majd ha templomban esküsznek meg az lesz házaság."


A jog nem ismeri el az egyházi esküvőt, tehát aki templomban házasodik, annak is kell polgári házasságkötés is, hogy jogilag házasok legyenek. :-)

2023. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
66%

"Az egyház pont rábízza az országok vezetőire ezt a döntést"


Szerencsére nem mind.

A Katolikus Egyházban a kánonjog szabályozza a házasságot (is), ami az egyház saját jogrendje és teljesen független a polgári jogtól. Ha a kánonjog azt mondja, hogy a házasság egy férfi és egy nő között jöhet létre, akkor a kormány a feje tetejére állhat, akkor sem köthet két azonos nemű egyházi házasságot.

Protestánsoknál nem szabályozza külön jog a házasságot, ott a már meglevő polgárit áldják meg. Tehát elviekben nem lehet kizárni, hogyha azonos neműek érvényesen polgári házasságot kötnek, akkor azt ne áldanák meg. Persze nem mindenki hajlandó erre. De valamelyik skandináv országban azt hiszem van rá példa.

Ha pedig kiterjesszük ezt a gondolatot a nem keresztényekre is. Izraelben pl. nincs polgári házasság, csak zsidó. Természetesen azonos neműek nem köthetnek házasságot. Azt szokták csinálni, hogy más országban kötik meg, nem a rabbik előtt. Ezt amúgy nem csak a homoszexuálisok, hanem a nem vallásos heterók is így csinálják, ha valami miatt nem akarnak vagy nem lehet nekik a rabbi előtt.

2023. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
84%

"Engem az bosszant fel igazán, hogy nyíltan leírják, hogy a törvényeink szerint nem lehet örökbe fogadni, de "senki ne aggódjon, arra az útra is rálépünk hamarosan"


Jól teszik. Ha létezik rá kiskapu, akkor böszmeség lenne azt nem kihasználni. Én drukkolok nekik, hogy sikerrel járjanak. Az a gyerek meg csak örülhet aki két ilyen szerető szülőhöz kerül majd, mert abban biztos vagyok, hogy mindent megfognak neki adni.

2023. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
3%
18# Miért menne másik országba, ha itt is kierőszakolhatja majd egyszer.
2023. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!