Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint nem biztonságos...

Akik szerint nem biztonságos a magyar állampapír mert Orbán lenyúlhatja, az már miért nem aggódik az ingatlanok miatt is?

Figyelt kérdés

Semmivel sem nehezebb egy vészhelyzetre hivatkozva lenyúlni egy magyarországi ingatlan tulajdonjogát az államnak jóskapistától, mint a magyar állampapírokba fektetett pénzeket vagy a megtakarítási számlákat lenyúlni. Sőt ha jól tudom (nem akarok hülyeséget mondani) de több helyen is olvastam, hogy pár hónapja fel is merült ennek a gondolata valamilyen szinten, hogy társasházi lakásokat közös tulajdonba venni magántulajdonból.

Hogy mennyi a valóságalapja ennek nem tudom, de fix hogy olvastam 2-3 helyen is. Itt is volt róla kérdés.

A lényeg, hogy azok akik riogatnak, hogy Orbán el fogja lopni a magyar állampapír pénzeket, az miért nem aggódik a magyar ingatlanok tulajdonjogai miatt is? Egy tollvonással meg lehet változtatni azt is vészhelyzet esetén, márpedig nálunk már évek óta vészhelyzet van és az is marad örökre, ergo az állam az éjszaka leple alatt bármilyen módosítást elfogadtathat a parlamentben.


2023. szept. 18. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem aggódom egyik miatt sem.

Ha Orbán lenyúlja akkor régen rossz kb. már tökmindegy.

2023. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Mert nincs ingatlanunk, ami miatt aggódni kéne :D

Egyébként én az állampapir miatt sem aggódok túlzottan, mert azzal sem rendelkezek, de ilyen gránitszilárdságú alapgazdaság mellett, azt hiszem, hogy fanatikusnak kell lenni, hogy valaki vakul megbizzon ebbe a rendszerbe és a "garanciájába".

2023. szept. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Semmivel sem nehezebb "


Ezzel vitatkoznék. De józan paraszti ésszel belegondolva nehezebb. Egyik esetben azt mondjuk, hogy bocs, most nem fizetjük vissza a pénzed, de később majd megkapod. Aztán később majd megint mondanak valamit.

Másik esetben odamennek és kitesznek a házadból?


Egyik se fog megtörténni. Mert mindkettő magántulajdon, és nincs semmi értelme belepiszkálni, van ezer ennél jobb mód, amit a Fidesz megtehet.

De nagyon nem ugyanaz a kettő.


"Sőt ha jól tudom"

Igen tényleg írtak ilyet, félművelt hülyék. Elolvasták a törvénytervezetet vagy csak hallottak róla, értelmezni nem tudták mi van benne, aztán terjesztették az interneten a hülyeségeiket.


"az miért nem aggódik a magyar ingatlanok tulajdonjogai miatt is"

Ezt nem tudom. Ne adj nekik tippeket.

2023. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mennek oda és nem tesznek ki a házadból. Csak egyik pillanatban még magántulajdonod volt az ingatlan, másikban meg már közös tulajdon. Ilyen szempontból még egyszerűbb is lenne, mint az állampapír pénzeket lenyúlni, mert azt a pénzt követelni fogják a tulajdonosok. Sok nyugdíjas pedig észre sem venné, ha nem az ő tulajdona lenne a lakás amiben lakik hanem közös tulajdon lenne.

Mégis, sosem hallottam még olyan riogatást sehol, nem is olvastam még, hogy "ne vegyél magyar ingatlant, hiszen bármikor lenyúlhatja Orbán ha gondol egyet", pedig ez a helyzet. Ha állampapírról van szó, akkor meg 10-ből 8-9 hozzászólás az, hogy azt úgyis el fogják lopni.

Ezt a kettősséget nem értem.

2023. szept. 18. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Azért, mert a magánnyugdijat szemrebbenés nélkül lenyúlták, nekem kb 1,5 évnyi befizetésem bánta, amiről semmilyen igazolást, vagy papirt sem kaptam, csak, hogy megszűnt.
2023. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Mert a lakást fizikailag nem lehet elvinni
2023. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

#5 - Ne hazudjál már, anyám megkapta a kimutatást, minden frinc-francot.

Még az addigi hozamot is átutalták neki.


"kb 1,5 évnyi befizetésem bánta"


Nem volt neked semmilyen befizetésed, amit az adóbból levontak, azt utalta oda az állam. Ha nem oda utalja az állam azt úgyis levonták volna.

Amit már adóként beszedett az állam az onnantól az állam pénze.

2023. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%
7, válaszolnék, de erre a személyeskedő hangnemre, csak annyit tudok irni, hogy KIKÉREM MAGAMNAK A HAZUGOZÁST! Otthon a négyfal közt, azt hazugozol le, akit akarsz! Én nem hazudok és ne személyeskedj, ha megkérhetlek!
2023. szept. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!