Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal tudna egyáltalán...

A baloldal tudna egyáltalán kormányozni?

Figyelt kérdés

Gyurcsányék bebizonyították, hogy nekik nem megy. Meghallgattam az egész őszödi beszédet. Ott kiderült, hogy Ferinek megvolt a szándéka a normális kormányzáshoz, csak nem jött össze... hazudniuk kellett, mintha csinálnának valamit is.


Budapest: Karácsony Gergely a Tarlós által felhalmozott 200+ milliárd forint tartalékot már elherdálta. Csődközeli állapotban van a főváros. Giga hitelekhez kell folyamodniuk.


Kérdem én. A baloldal egyáltalán képes lenne irányítani ezt az országot?


Tudom.. a fidesz se tökéletes. Rekord infláció stb. Viszont mintha ők ilyen mostoha körülmények között is lélegeztetőgépen tudnák tartani az országot. Nincs olyan munkanélküliség, mint Gyurcsány idején. Nem luxus körülmények között, de mindenki meg tud élni, ha akar dolgozni.


2023. szept. 4. 23:50
A kérdező szavazást indított:
Pártállástól függetlenül szerintem a baloldal jelenleg alkalmatlan a kormányzáshoz.
Na idefigyelj ☝👉 Nem így van! Sokkal jobban élnénk baloldali vezetés alatt.
32 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanúgy nem, ahogy a mostani !
2023. szept. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy valaki készít beosztást, hogy melyik este ki baloldalazik itt gyakorin?
2023. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
51%

Egyelőre annyit tudunk, hogy a mostani csak lopni tud és diktatúrát építeni.

Ha a másik diktatúra helyett visszahozza a demokráciát és nem fog lopni, akkor máris előrébb leszünk.

2023. szept. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
35%

Ahogy a Fidesz elvezetgeti az országot, úgy az ellenzék is el tudná.


Csak annyi a különbség, hogy az ellenzék ellen van egy hatalmas propagandagépezet. A Fidesz azt propagálja - sikeresen -, hogy csak ők kormányképesek... ezt az üzenetet a rendszerváltáskor és után a kommunisták is használták az akkori ellenzék ellen.

2023. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
9%

"Meghallgattam az egész őszödi beszédet. Ott kiderült, hogy Ferinek megvolt a szándéka a normális kormányzáshoz, csak nem jött össze... hazudniuk kellett, mintha csinálnának valamit is."

Szerintem hallgasd meg újra mert gyurcsánynak szándéka sem volt a normális kormányzásra. Voltak szándékai de az nem a normális kormányzás volt. Ha az lett volna akkor nem puccsolja meg a saját miniszterelnökét félidőben, a ciklus közepén hogy átvehesse a hatalmat, hanem a következő választásra éri el, hogy Medgyessy helyett már ő indulhasson a párt élén jövendő miniszterelnöknek.

2023. szept. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%

#4 "Ahogy a Fidesz elvezetgeti az országot, úgy az ellenzék is el tudná."

Nem tudná. Láthattad 2010 előtt. Ahogy láthattad, hogy még egy előválasztást sem tudnak levezényelni.

2023. szept. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%

A baloldal semmiképpen sem tudna úgy kormányozni, ahogy a fideszes propaganda mondja, és ahogy az ezt a lelkes és gondolatmentes hívek képzelik.

Ezzel szemben önmagától, saját elképzelései szerint sok nagyságrenddel jobban és hatékonyabban. Nyilván ha külön külön tekintenénk, nem egyformán tennék, még hatékonyságban se, de vitán felül esélyük lenne utolérni a nyugatot.

Talán ez Gyurcsányra azzal a megszorítással igaz, hogy ő állna a leghátul ebben, hiszen eddig minden fideszes kétharmadot ő teremtett meg a Fidesznek.


Abban egyetérhetünk, hogy Karácsony elherdálta. De tudod rohadt könnyű úgy herdálni, ha az embert megkötik és totálisan kirabolják, aztán megkérdezik, hol a pénzed. Mért Karácsony egy különc, ő így herdál, szemben Taróssal, akinek szórták a pénzt dézsával, de csak ennyi maradt.


Azt a vadbaromságot viszont nem értem, honnan szedted, hogy lélegeztetőgép. Hiszen az a 300 milliárdért vásárolt pár ezer közül egy se működik. Mások tizedéért vettek csupa működőt. Meg hogy nincs munkanélküliség. Hát hogy lenne, ha tilos mérni? Meg hogy szerényen megélnek. Én tudok olyant, akinek nincs munkája de van 30 milliárdos yachtja. Meg olyant, aki nem ismeri a munka fogalmát, de még a teheneinek is arany életük van. Igaz, pár millióan halálra dolgozzák magukat majd ha ez nem sikerül (a halál), kénytelenek éhen halni. A jó fizetségből ennyire telik.


Eszembe jut még egy lehetőség, de ezt se merem elképzelni. Fogalmad sincs, miről beszélsz.

2023. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%

Azb attól függ mit!


Például karácsony még egy autót sem tud elvezetni.

2023. szept. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%
8-as, viszont tud biciklizni. A kolostori malac meg tekerni sem tudná a bicajt a hasa miatt.
2023. szept. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4%

9.

Hogyne tudná, mostanában elektromos biciklik vannak elterjedve.

2023. szept. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!