Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az államok miért nem törekedne...

Az államok miért nem törekednek az automatizációra,optimalizálása, szinte sehol?

Figyelt kérdés

Például, Budapesten egy metrovonal, ami automatizált.A többi viszont nem.

Aztán, megy a hiszti mindig,hogy nincs rá ember, meg sztrájkkal fenyeget.

Ugyanígy a buszokat, villamosokat is önvezetővé kellene tenni.

Ezzel a szolgáltatás magasabb szintre emelkedhetne, a folyamatossága is növekedne.Ugyanis a gép nem megy el táppénzre, nem fog sztrájkolni.



Minél kevesebb ember dolgozik állami/önkormányzati területen annál jobb, annál hatékonyabb egy állam.

Persze, orvosra, ápolóra szükség van,szükség lesz.Viszont, amit lehet, azt miért nem automatizálnak?


A közigazgatással is sok a probléma és nem csak Magyarországon.



Ezzel kapcsolatban, engem nagyon megdöbbentett,hogy a mostani amerikai kormány elkezdte korlátozni jogilag az AI-t, félve a "munkanélküliség növekedésétől".

Az AI-nak inkább minél nagyobb szabad kezet kellene adni,hogy segítsen.


2023. szept. 3. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Láthatjuk hogy vezet a nagy automatizáció Kínánál. Ha minden sorimunkást kirúgsz és gépre cseréled, a gép nem fogja megvenni azt amit előállít a gyártósor.
2023. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Törekszenek, de annak is költségei vannak. Amíg olcsóbb a vonatvezető a metróra, mint a költséges automatizálás, addig marad az emberi pilóta.

Ami buszokat, villamosokat illeti, ott meg még nincs is olyan szintű önvezetés, ami ezt biztonságosan megoldaná.

Tolja bele a Tesla és a többi autógyár a pénzt azt önvezetés fejlesztésébe, de még nincs level 4-es 5-ös önvezetés.

2023. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyibe kerül egy ilyen automatizálás és mikor fog megtérülni?

Mit fog az állam kezdeni azokkal akiknek megszűnt a munkája, mihez értenek, hova lehet őket elküldeni dolgozni?

2023. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg még autóból sem létezik teljesen önvezető típus, csak autópályán vezet magától, parkolni tud és hasonlók. DE még ehhez is teljes felügyeletet ajánlanak, nem aludhat a sofőr közben, hanem sok esetben a kormányon kell hogy legyen a keze. A sínekre könnyebb önvezető járművet készíteni, hiszen nem kell manővereznie, csak elindulnia és megállnia a megadott jelekre.

Ráadásul ahhoz is kell egy infrastruktúra, kell hozzá szakember, költséges beüzemelni. Sok járművet nem is lehet továbbfejleszteni ilyesmire, valószínűleg buszokból is teljesen új flottát kellene vásárolni, mikor az 50 éves buszokat sem tudják lecserélni 20 évesekre. Mégis miből lenne erre pénz, és miben javítaná a szolgáltatás minőségét? Miért érné meg automatizálni? Mert pl. gyárakban megéri gyártósorokat alkalmazni, hiszen egyetlen gyártósor automatizálása munkások tucatjait szabadítja fel, cserébe még nő a hatékonyság is, több terméket tudnak előállítani, eladni, nő a bevétel. De a buszok automatizálásából semmi pluszt nem lát az üzemeltető, max annyit hogy nem fog rossz irányba kanyarodni ha útvonalváltozás van, mint egyes elbambult sofőrök :D

2023. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

AI legnagyobb problémája, hogy nem létezik. Jelenleg minden deep learning alapú programot mesterséges intelligenciának neveznek, pedig a tényleges gondolkodástól igencsak messze van. Továbbá ennek tudása a bemeneti dataset és a trainingre fordított időtől is nagyban függ.

Az automatizálás pedig sosem volt AI, csupán egy előre megírt script alapján működik.


"engem nagyon megdöbbentett,hogy a mostani amerikai kormány elkezdte korlátozni jogilag az AI-t, félve a "munkanélküliség növekedésétől"."

Elfelejted, hogy egy cég működéséhez nem csak termelnie kell, hanem eladnia is a terméket, vagy szolgáltatást. Ha nincs fizetőképes kereslet, akkor vállalkozások sem tudnak működni. Hiába gyártanak mégtöbb terméket, ha senki sem veszi. Végül aztán dominóként omlik össze a gazdaság. Talán rémlik, hogy a gazdasági válságok egyik oka a túltermelés.

Sok cég ma is képes lenne automatizálni, vagy akár bővíteni, de mégsem teszi. Ugyanis a piac egy jelentős része telített. Annyi terméket gyártanak, amennyire igény van, több áru csak a raktárakban porosodna, ami veszteség.

2023. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!