Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fasiszták voltak az 1956-os...

Fasiszták voltak az 1956-os magyar forradalmárok?

Figyelt kérdés

A Putyin megbízásából készült új orosz tankönyv fasisztának nevezi az '56-os forradalmárokat.

[link]


Szégyelhetné magát a magyar kormány. Minek haverkodik Putyinékkal? Az oroszok ősellenségeink, mindig csak kib*sztak velünk. Történelemhamisítók.


2023. aug. 28. 10:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Sok bolond még azt is hangoztatja, hogy az ukránok verték le a forradalmat.

Orosz édestestvéreink sose ártanának nekünk 🤦‍♀️

2023. aug. 28. 10:37
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Ők azzal jönnek hogy ukránokkal volt tele a sereg, ok… de ki is volt a parancsnok? Az bezzeg nem emlegetik a narancsos komcsik
2023. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet egy kalap alá venni azokat, akiket Te "forradalmárok"-nak nevezel.

Az összetétel nagyon sokrétű volt:

- a Rákosi rendszerben megcsömörlött MDP-tagok;

- a Horthy-rendszer volt káderei;

- egyetemi hallgatók;

- börtönből szabadult köztörvényesek;

...


Bizonyára voltak közöttük olyanok is, akik fasisztának nevezhetők, de - szerintem - ez az elenyésző kisebbség volt.


Egy ilyen heterogén társaságot mindenki igyekszik a saját nézőpontjának megfelelően definiálni.


Azt csak megjegyzem, hogy az oroszok is sokfélék. Ősellenségnek definiálni a hatalmas embertömeget, az legalább akkora marhaság, mint fasisztának definiálni az 56-os felkelőket.

2023. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
A magyaroknak csak az számít, hogy ki utálja legjobban a transzneműeket. Innen a nagy oroszbarátság.
2023. aug. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

#4

Miért kell mindenbe belekeverni a transzneműeket?


Engem - például - egyáltalán nem érdekelnek, és - szerintem - sokan vannak ezzel így.

2023. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem lennék most az orosz nagykövet helyében, amit ezek után Szijjártótól fog kapni, azt nem tenném zsebre...
2023. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

#6

Ez az eset, hogy az egér meg... az elefántot, és megkérdezi, hogy jó volt-e.


Az orosz nagykövet ezután el fog bujdosni szégyenében.

2023. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

"de ki is volt a parancsnok?"


Csak nem Hruscsov?


Muhhahhahha...

2023. aug. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

5# "Engem - például - egyáltalán nem érdekelnek, és - szerintem - sokan vannak ezzel így."


Ezzel én is így vagyok. Pusztán azokat foglalkoztatja, akik ezzel hergelik itt a népet.

2023. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%
Ha abból indulunk ki hogy a fasiszták oldalán harcoltunk és ugyanarról a generációról volt szó '56-ban is,akkor lehet nevezni fasisztáknak őket.
2023. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!