Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor ezen szerint mégsincs...

Akkor ezen szerint mégsincs szegénység Mo.-n hanem kifejezetten pazarló jólét van, ha a VALÓS tényeket nézzük, nem a médiát?

Figyelt kérdés

Most nem akarok azzal provokálni, hogy a boltok, üzletek tele vannak, márpedig tele vannak, de hát enni kell. És azt is elfogadom, hogy az ingatlanárak/albérletárak már Nyugati szinten vannak és mennek felfele az egekbe, mert hát lakni is kell valahol. Bár ezen a ponton érdekes, hogy Nyugaton is lakni kell valahol, mégsem emelkedtek pl. Bécsben a lakhatási költségek a 10 évvel előttihez képest sem, pedig azóta több százezerrel nőtt Bécs lakossága, de az árak olyanok mint 10 évvel ezelőtt egy centtel sem drágábbak. Nálunk meg mondjuk Budapesten ötször annyi egy lakás/albérlet mint 10 évvel ezelőtt volt. Nyilván azért, mert a magyarok ezt is meg tudják fizetni, mert VAN miből.

De rátérve a lényegre, miért van az hogy a műkörmösök, kutyakozmetikusok, fodrászok is tele vannak? Ezek nem létszükségleti szolgáltatások. A magyarnak mégis van rá pénze. Tehát akkor mégsincs szegénység, sőt kifejezetten jólét van. Cáfolható valahogy ez?


2023. aug. 26. 09:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Tehát te ege3nap lakást, élelmiszert vásárolsz miközben műkörmöshoz viszed a kutyádat vagy pontosan honnan a valós info, hogy mindenki mindenhol vásárol?
2023. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

"miért van az hogy a műkörmösök, kutyakozmetikusok, fodrászok is tele vannak?"

Nem tudom, egyikhez se járok, így nem tudom mi van ott.


Az albérlet és fizetés arány, pedig messze rosszabb a nyugathoz képest.

Hiába értük utol az árakban, ha max a felét keressük bruttóba,

és mire nettó lesz, már csak a harmadát.

2023. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
1 jó de a kérdező nettó 9500000 fizetésből él, igy könnyű neki, nyilván ő reprezentálja az országot is.
2023. aug. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Általában a magyar embernek lényegesen magasabb a jövedelme mint mondjuk egy osztráknak.
2023. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4: ... mint mondjuk egy üzbégnek.
2023. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát luxus az, hogyha elmész fodrászhoz, eszel és van a fejed fölött tető (ami lehet 20 éves hitelre van, vagy a fizud legalább felét elviszi az albérlet...).


Elég elszomorító, hogy ez neked a nagy jólét és luxus.

2023. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha már "valós tényeket" (azaz egyéni észrevételeket, benyomásokat) nézünk, én végigjártam a Kéktúra 90%-át, azaz láttam az ország jelentős részét, beleértve Kelet-Magyarország vidéki részeit is.


Amint elhagyod Pest megyét a Börzsönyben szembejön a vadkeleti valóság. Nógrád megye aprófalvas vidékén, vagy mondjuk a régi bányászvárosok környékén olyan szegénység, és fejletlenség van, hogy néha nem hiszed el, hogy nem Moldovában vagy. És számtalan hasonló térség van még, pl Szabolcs, Békés vagy belső Somogy.


Ajánlom, hogy néha mozdulj ki az ország kevésbé felkapott vidékeire is.

2023. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Az rezsicsökkentés, az infláció növelő ársapkák biztos azért kellettek, mert a magyarok olyan qrva jól élnek...
2023. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem beszélve arról, hogy pl az Unióban Bulgária és Görögország mellett itt a legtöbb dohányos is.

Havi 50-60 ezer vagy még több is elmegy cigire egy családnak, főleg ahol többen is dohányoznak.


Egy ismerősöm mindig vinnyog a pénz miatt, közben meg másfél doboz cigi elmegy neki egy nap, ami nagyon sok pénz.

Meg ugye ott vannak a hosszútávú káros egészségügyi hatások is, amiket a cigi okozhat.

2023. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Fodrasz ferfikent havi 5k, lakni kell valahol, enni kell valahol (ha boltba nem jarnak az emberek az azt jelenti h ehen doglenek itt meg nem tartunk). Kutya koetikus, kormos gondolon szinten nem nagy kiadas havi szinten.


Szoval nem egeszen ertem, hol a nagy jolet.


Plusz ha mar fodrasznal merjuk a joletet, multkor utaztam vonaton (videkrol pestre ingazok jottek be) ha 100bol egynek volt olyan haja amit fodrasz vagott 1 honapon belul akkor sokat mondok, direkt neztem milyen lerugott emberek jarnak erre.


Most ettol fuggetlenul van egy reteg kb 1 millio akik havi millios jovedelembol el, ennek egy jo resze Budapesten igy ha itt elsz eleg konnyu azt hinni mennyire fejlett az orszag mekkora a jolet.


A masik h most egnek sok helyen a takarekolt penzek, a recesszio 1 eve van velunk (4 negyedeve csokken a gdp), szerintem meg mindig csak befele megyunk a valsagba.


A valos tenyek az h az eletszinvonal az orszag nagyobb reszeben 1-2 eve csokken, attol meg h fodraszhoz meg kutyakozmetikushoz jarnak az emberek.


H mast ne mondjak realber csokkenes van meg az elcsalt statisztikakban is.

2023. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!