Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar az egy kifejezetten...

A magyar az egy kifejezetten rosszindulatú nemzet? Milyen más nemzetekhez képest?

Figyelt kérdés

A húgom nem sokára költözik Angliába. Kicsit aggódok mert a britekről sok rosszat hallani, mármint hogy rosszindulatúak a kelet-európaiakkal főleg. Rosszindulatból szerintem Magyarországon sincs hiány, főleg ahogy itt gyik-en a kommenteket olvasom (bármelyik rovatban) mindenhol csak a mély rosszindulat egymás iránt is (nem csak valami közös ellenség iránt).

Én Ausztriában élek, ahol az emberek bár nem barátságosak, többnyire magunknak valók, de rosszindulatúnak egyáltalán nem mondanám őket. De ők nem csak a külföldiekkel nem barátságosak, ezt sokan félreértik, ők egymással is ilyenek, ott náluk a legjobb barátok is találkoznak ilyen félévente egyszer egy sörfesztiválon.

A magyarok mások, ott könnyen találsz kevésbé távolságtartó, sőt kifejezetten tapadós "barátot" is, viszont tele vannak az emberek rosszindulattal, negatívizmussal, álszentséggel és kétszínűséggel. Én már itt Bécsben is kerülöm a magyarokat, mert nem bírom már elviselni őket.

A németekről azt hallottam, hogy még olyanabbak mint az osztrákok, még kevesebb közvetlenség, még nagyobb precizitás, még több pénz, stb.

Franciák azok kevesek és barátságosak is, jó szándékúak is, de csak ha tudsz franciául. Az náluk szent dolog. A németek, osztrákok leszarják hogy tudsz-e németül, mind tudnak angolul.

Angliával kapcsolatban mik a tapasztalatok? Valóban olyan rosszindulatúak mint a magyarok?



2022. okt. 17. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Magyarország kicsit olyan mint afrika. Nincs nemzet csak törzsek meg családok.
2022. okt. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Azért a rosszindulatúságot én nem mondanám. INkább bizalmatlanság.


Dolgoztam 1 évig angolokkal, tök jófejek és korrektek voltak. Korrektek. Nem kedvesek, nem jószívűek, hanem korrektek. Bár egy munkakapcsolattól én elsősorban ezt is várom el, szarok a kedvességre, csak korrektség legyen.

És mint általánosságban a tőlünk nyugatabbra esők, ők is tartják a távolságot, nem olyan egyszerű feltétlen barátságokat kötni velük, de az is igaz, hogy ahogy itthon mi, úgy ők sem csípik a migránsokat, márpedig számukra a kelet-európaiak pont olyan benyomást keltenek gyakran, mint bennünk az afgánok.


Ha a húgod jól beszél angolul és jó a szakmájában, akkor szerintem könnyű dolga lesz a beilleszkedéssel (már ha talál munkát, nyilván). Ha azt látják, hogy dolgos jószág vagy, sokkal pozitívabban állnak hozzád.

2022. okt. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Többi kelet-európai néphez képest kezes bárányok vagyunk.
2022. okt. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos azok sokan! Általánosságban nem a magyarok, hanem van közöttük sok. Az ukránoknál jóval több nyugaton meg változó, de inkább kevesebb.
2022. okt. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Egyet tudok veled érteni. Az én környezetemet tökéletesen leírtad; mindenhol megy a "hol tudok másik alá tenni", sokan előadják a nagy szentet, aztán szart nem ér az egész ember, akkor barátságosak sokan, hogyha érdekük van belőled, ha meg nem, az első adandó alkalommal alád tesznek.

Az angolok nem tudom milyenek, de ennél a putrinál biztosan jobbak.

2022. okt. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Angliában élek. Mindenhol van rosszindulatú ember, de arányaiban véve itt sokkal kevesebb. Viszont a magyar közösségek mind szaaarkeverők. Itt is ugyanúgy megy a kavarás mintha csak otthon lennénk.
2022. okt. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

De bizony, magasfokú a rosszindulat errefelé.

Csakhogy az ember nagyjából egyformának születik. Viszont rögtön utána neveltetésnek van alávetve folyamatosan. És ha mást se tapasztal, mint rosszindulatot, akkor azt hiszi, ez a természetes állapot. És elhiszi, hogy egye népek (például mi) rosszindulatúak, pedig mindössze tudatlanok, mert tudatlanságban tartják őket, ezért elhiszik, hogy vezetőik jót akarnak nekik csak "mások" nem hagyják.


Minden diktatúra társadalma jellemzően rosszindulatú, mert azt hiszi, az a normál viselkedés. Minél demokratikusabb egy társadalom, annál öntudatosabb, és tisztánlátóbb, ezért ott sokkal nehezebb diktatúrát létrehozni.


Ugyanakkor minden népnek vannak jellemző (hagyományos) tulajdonságaik. Az osztrák például nem feltétlenül osztja meg gondolatait, ezért gyakran lehet jóindulatúanka vagy semlegesnek tartani, mert belső véleményét nem ismerjük. Az angol szókimondóbb, mert az évszázadoksorán ezt szokta meg, és erről voltak jó tapasztalatai. Csakhogy a félénkebb keleti ember ezt gyakran gorombaságnak éli meg, nem veszi észre, hogy a szomszédjával is így beszél, viszont talán nem is gondol mást magában.

2022. okt. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően nem rosszindulatú a "magyar", de sajnos jellemző ránk (még bajban is) a széthúzás, az irigység (de az nagyon).

Az angolok nem ránk néznek ferde szemmel - szimplán egy kalap alá veszik az összes kelet-európai bevándorlót, kb. annyiba néznek minket mint egy román, bolgár, vagy albán bevándorlót. Verhetjük mi a mellünket, de a nyugat szemében mi is a Balkánhoz tartozunk. Sajnos amikor idelátogat pár külföldi a hiéna taxisok, a lehúzó/átverő vendéglátósok, a "külföldinek a bőre alatt is pénz van" típusú honfitársaink tesznek is róla hogy a külföldiek így gondolják.

2022. okt. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Én annyira nem lennék büszke arra, hogy a 💩 labancokat nyalogatom.
2022. okt. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok rosszindulatú, csak tele van a tököm, a komcsikkal meg a 31 év politikai hazugságukkal, meg hogy az értelmiség ez ellen nem tesz semmit, mert fosik.
2022. okt. 18. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!