Az ellenzéki hozzászólók miért vannak arról meggyőződve, hogy a háború, a covid, és a politikai alapon visszatartott EU-s pénzek egyáltalán nem okozhatnak gazdasági visszaesést?
Kérdező!
Úgy viselkedsz, mint Kövér László az országgyűlésben. Lepontozol, jelentesz, értékelsz, ...
Én Fidesz szavazó vagyok, és úgy gondolom, hogy az az ellenzéki, aki kizárólag Orbánt hibáztatja a jelenlegi helyzetért téved.
Ugyanakkor Orbán Viktor felelőssége sem elhanyagolható a jelen helyzetért, hisz nálunk jelentősen rosszabb a helyzet, mint bárhol máshol az Unióban. Ennek valami oka csak van, és az nem lehet csak az, hogy az uniós pénzeket visszatartják (nézd meg Lengyelországot).
Szerintem kb 50%-ban háborús, covid, energiaválság, stb infláció van, 50%-ban meg igenis orbáni infláció.
11
Engem a mélyebb okok érdekelnek de ellenzéki hozzászólóktól, és nem az olyan "minőségi" magyarázatok, amikre egy kocsmapult előtt fekvő 4 osztályos alkoholista is képes. Csak tudni akarom, hogy mi alapján gondolják azt, ami pl ebben a kérdésben is szerepel.
Hagyjátok. Nyilvánvaló a kérdező csak provokálni akar, neki nem elfogadható akik komcsi kedvencei ellen szólalnak fel…
Kérdező, téged a Fidelitasból vezényeltek ide ?
#9, 16
A gazdaságpolitikának ideális esetben úgy kellene működnie, hogy recesszióban (amikor rosszul élünk) osztja a pénzeket, konjunktúra alatt, amikor jól élünk, akkor nem ad pénzt.
Amikor azt mondjuk, hogy Gyurcsány el***-a (ami amúgy Meggyesi volt, de mindegy), akkor az volt a probléma (a fidesz által bevezetett svájci frank hitelen és a válság kezelésen kívül), hogy nyomták végig az embereknek, hogy “vegyenek fel hitelt”, ami pénzt generált, plusz rengeteg állami pénzköltés volt (autópályák, négyes metro, nyugdíjemelések, támogatások), amik szintén pénzt teremtettek.
Most a Fidesz ugyanezt csinálta, mégha más módszerekkel is (de zöld hitel, babaváró, csok, alacsony jegybanki alapkamat, felújítási támogatás stb.), miközben a csok miatt amúgy mi voltunk az EU-ban 5 éve is az egyetlen ország, ahol már “nagykönyv szerint” nem kellett volna pénzt osztani, mert a tényleges inflációnk 5% körül volt.
Ehhez jön még hozzá az, hogy nem kiszámítható a politika sem. Tudom rossz példa, de az USA-t azért preferálja még mindig nagyon sok cég Kínával szemben, mert mire egy törvényjavaslatot el tudnak fogadtatni, addig évek telnek el, fel tud készülni a vállalat. Nálunk össze-vissza hozzák a jogszabályokat, ráadásul olyanokat gyakran, ami a nemzetközi megítélése miatt sokszor tök hátrányos lehet (pl. Kínát nem érdekli, ha mi támogatjuk az LMBTQ-t, amíg őket nem kritizáljuk, de az USA megszorításokat tehet. Cserébe az ellenzék, meg egyre több civil Kína ellenes nyilatkozatokat tesz ellenzéki és lassan fidesz szavazói oldalon is, ami miatt viszont Kína irányából is negatív reakcióra számíthatunk egy ponton túl). Szóval nagy kockázat bárkinek itt vállalkozást indítania mondjuk egy Ausztriával szemben, ami csak akkor éri meg, ha neki nagyobb a haszna is, viszont azt jelenti, hogy nekünk kisebb hasznunk/nagyobb kárunk származik ugyanabból a vállalkozásból, mint az osztrákoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!