Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha vége az árstopnak, miért...

Ha vége az árstopnak, miért van mennyiségi korlátozás az egyik üzletben?

Figyelt kérdés
Tegnap a pénztárossal kiabálásig fajuló veszekedésem volt, mivel vettem 5KG kristálycukrot (igen már több mint 400 forint, de anyám most főz be), erre közli, hogy csak kettőt lehet. Én meg mondtam, hogy ácsi, aug 1 óta nem így van, de ő meg erősködött hogy de igen! Szóval csak két kilót vettem, otthon még anyámmal is volt egy sor veszekedés emiatt. Nem írok üzletláncot, mert nekem ez egyedi dolognak tűnik. De mi ez? Ha már drága akkor miféle korlát van? Nem frissült az üzlet szabályzat, vagy micsoda?

2023. aug. 3. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Én is kérdeztem és szerencsére kaptam is vállaszt.

Megszűnt az árstop, ami a maximum árat határozza meg.

De továbbra is a beszerzési árnál 15% -al olcsóbban adhatja maximum az üzlet.

Vagy is ha 500 -ért kapja pl. a cukrot, akkor maximum 425 Ft -ért adhatja.


Ez most olyan, van is - nincs is ársapka.

2023. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag az árstopot átnevezték kötelező akciózásra, más nem történt. Esetleg annyi még a különbség, hogy így nem egy állandó ársapka van néhány terméken, hanem heti-havi viszonylatban rotálják az ársapkát bizonyos termékek között.

Ez a "nem a nevén nevezzük a gyereket" módi nagyon megy a kormánynál.

2023. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 DK-s ***** válasza:

#11-nek:


Csak egy matekpélda a SPAR-tól:


Van amelyiket 400-ért kapja, van amelyiket 500-ért, de tegyük fel, hogy van amelyiket 300-ért.


A 300-ast és a 400-ast leveszi a készletről, és csak a 600-ast hagyja kint 510-ért.


Mindjárt elmegy a kedved az akciós termék megvételétől.


Kérdés megoldva.



A 300-ast leveszi a polcról,

2023. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 DK-s ***** válasza:

Bocs.


Az utolsó sor valahogy ottmaradt.

2023. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 DK-s ***** válasza:

És az ársort is elbaxtam.


A 400-ast és az 500-ast leveszi a készletről, és csak a 600-ast hagyja kint 510-ért.

2023. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sosem lesz vége a narancsos kommunizmusnak.
2023. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez az árstop ha olyan szuper dolog lenne más ország is csinálná. Itt Szlovákiában ilyen nem volt. Persze lestünk, hogy milyen drágák lettek egyes élelmiszerek, de egyszerűen spórolt az ember.

Egy átlagos család mondok egy számot legyen egy hónapban 2 kiló cukrot használt fel, jött az árstop és mindenki eszetlenül feltankolt belőle totál felesleges. Jó kis árú hiányt meg mennyiségi korlátozást idézett ez elő.

Cserébe a többi élelmiszer durván megdrágult.

Akinek meg kell a sok cukor, ha befőz valamit úgy is megveszi drágábban. Rokonom pénztáros. A magyar határ a közelben van. Magyarországról nagyon sokan jártak át ide vásárolni cukort lisztet. Eljöttek ide és megvették itt majdnem dupla áron, de ha kellett akkor úgy is megvették, akkor meg minek ez az egész.

Persze tudom miért politikai okokból, csak akkor ne komcsizzanak, mert ez full komcsi dolog az árstop.

2023. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!