Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha vége az árstopnak, miért...

Ha vége az árstopnak, miért van mennyiségi korlátozás az egyik üzletben?

Figyelt kérdés
Tegnap a pénztárossal kiabálásig fajuló veszekedésem volt, mivel vettem 5KG kristálycukrot (igen már több mint 400 forint, de anyám most főz be), erre közli, hogy csak kettőt lehet. Én meg mondtam, hogy ácsi, aug 1 óta nem így van, de ő meg erősködött hogy de igen! Szóval csak két kilót vettem, otthon még anyámmal is volt egy sor veszekedés emiatt. Nem írok üzletláncot, mert nekem ez egyedi dolognak tűnik. De mi ez? Ha már drága akkor miféle korlát van? Nem frissült az üzlet szabályzat, vagy micsoda?

2023. aug. 3. 11:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Régen kommunizmusnak hivták azon országokat, ahol államilag szabályzottak voltak a piacok, ma Magyarországnak.
2023. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

a július végi hatósági áras termékeket érintő felvásárlási lázban kifosztották a raktárakat (szomszéd 5 tagú családból is fejenként kimaxolták az elhozható cukrot és lisztet), a hét eleji szállítás meg gondolom nem fedezi a szükségelteket. szerintem a jövő hétre már normalizálódnak a dolgok.

Üzletvezető legyen a talpán, aki most jó döntéseket tud hozni...

2023. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
A pénztárossal a primitív emberek veszekednek. Nem ő dönt a szabályokról.
2023. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
3# csak van olyan hogy a pénztáros nem tudja a szabályokat
2023. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
4: az auchannál pl. van ilyen korlátozás aug 1 óta, benne volt a hírekben
2023. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Ilyenkor vissza kell menni a következő 2 kilóért. Ha az Auchan játszani akar, akkor játsszunk.
2023. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
4, voltam pénztáros, 5 évig, ezt sasold: nem a mi feladatunk volt a szabályzás tudása, mert a munkáltatónknak annyi elég volt, hogy ne lopjunk és kedvesek legyünk a vásárlóval.
2023. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
7# ezért most 0-ába pontozlak mert nem tetszik a válaszod.
2023. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy az árstop hiába szűnt meg, több mint másfél év alatt a beszállítók is hozzá igazodtak hogy a bolti limitek miatt nincs úgy kereslet a nagykerben. Kell pár hónap mire helyre jön a piac.
2023. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az árstopp és a mennyiségi korlátozás két különböző dolog. Valószínűleg azért van korlátozás, mert nincs annyi raktáron, hogy mindenkinek jusson, ha megrohannák a pánikvásárló agyhalottak az üzleteket, hogy bespájzoljanak (ami aztán ott rohad rájuk, belemásznak a rovarok, mert nem használnak fel annyit, aztán majd kidobják, mert úgy meg már nem eszik meg), és akkor lehet, hogy ti sem tudnátok vásárolni befőzéshez, eltűnne, mint pandémia idején a májkrém. Nekik sem varázsütésre terem az áru, amit a polcra raknak. Menj többször, vagy több boltba, és jó étvágyat a befőtthöz. Mit főztök be?
2023. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!