Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt valójában 1944....

Mi történt valójában 1944. okt.15-én?

Figyelt kérdés
egyszerűen fogalmazzátok meg légyszíves.
2010. okt. 14. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Az 1. és 8. német páncéloshadosztályoknak a Duklai-szorostól északnyugatra forduló támadása, illetve egy ezt kiegészítő nyugatról keletre irányuló csapás következtében, mely elvágta utánpótlási útvonalát, Baranov tábornok 1. gárda-lovashadteste bekerítésbe került.
2010. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
A Horthy-féle kiugrási kísérlet kudarcot vallott, a németek az ország nyakára ültették a nyilas bűnbandát, és kezdetét vette a magyar történelem egyik leggyalázatosabb (de szerencsére rövid) korszaka.
2010. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Ja, én azt hittem, hogy 14-et kérdeztél.

első voltam.

2010. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Horthy fegyverszünetet kért a SZU-tól. Dél körül felolvasták a rádióban a kiáltványát, a lakosság kezdett reménykedni, hogy vége a háborúnak. Néhol már ünnepelték a békét, a zsidók levették a sárga csillagokat. Délután elkezdődött a németek itteni bábjai, a nyilasok által végrehajtott puccs. Szórványos harcok után átvették a hatalmat. Bejelentették, hogy folytatódik a háború, bár a magyar hadsereg egy része feloszlott, illetve átment a túloldalra. Megkezdődött a nyilas diktatúra.
2010. okt. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!