Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért árad tömény rosszindulat...

Miért árad tömény rosszindulat sokakból az egyetemi felvételekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]


A cikkírónál is látszik, de a kommentek aztán tényleg bűzlenek a rosszindulattól.


Én nem értem ezt.

Több nyugati országban is úgy működik,hogyha van érettségije valakinek, akkor jogosult felsőoktatásba menni.


Egy öcsém is a burgenlandi FH-n (magyarul főiskolának lehet fordítani) tanult.Nincs messze innen (GYMS megye).A magyar egyetemeknél, állami helyekhez gyenge volt az érettségije.Ezért úgy döntött, megcsinálja Ausztriában, kedvezőbb volt.

Igaz, első 2 félévben vért pisilt, főleg a nyelv miatt, de lediplomázott.



Azért, hülyeség ennyire rámenni az érettségi pontokra, mert csak egy pillanatnyi állapotot tükröznek.


Egy 18 éves tininél, meg ott vannak a hormonok, lázadás, szerelemi dolgok...stb.

Erre a nyugati országokban már rájöttek és kvázi mindenkit felvesznek, aki jelentkezik,mindenkinek megadják az esélyt, majd kiszórják azokat, akik lusták tanulni.

Erre fele próbál a magyar felsőoktatás is menni, még, ha komótosan is.


Ez a jövő és nem az,hogy a felsőoktatás színötös elit diákoknak elérhető.



Az emberek, függetlenül attól,hogy milyen a politikai preferenciájuk, rosszindulattal állnak hozzá.


2023. júl. 29. 10:29
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
67%

"Aki kihullik, annak vissza kell fizetni."

Ezzel azt akarod mondani, hogy tehát akkor nem kerül pénzébe az államnak felvenni minden hülyét?


"Egyébként meg csak duma, hogy kihullik az, aki nem oda való. ... Ahova ... kettesekkel be lehet kerülni, azok sem fogják őket kiszórni, mert az egyetem pénzt kap a hallgatók után. Kb. 10 %-ot szórnak ki, a többit átrúgdossák. Aki elég kitartó, hogy végigülje az 5 évet, az meg fogja kapni a diplomáját. Én levelező képzésen végeztem a BGF-en, ami állítólag egy színvonalas főiskola. Elképesztő, hogy milyen sötét évfolyamtársaim is voltak, és a végén ők is megkapták a diplomát."

Ezzel szépen meg is cáfoltad, hogy nem kerül pénzbe, hiszen

- alájuk kell tenni éveken át a fűtött, bevilágított, számítógépekkel és egyebekkel ellátott, rendszeresen takarított, stb. egyetemet éveken át, ami eleve pénz

- meg kell fizetni az egyetemi oktatókat, ami éveken át még akkor sem két fillér, ha amúgy nem keresik hülyére magukat az egyetemi oktatók

- aztán pedig akár évtizedeken keresztül termelik majd a veszteséget az országnak, azzal, hogy diplomával a kezükben fognak bénázni olyan állásokban, ahol emberek sorsa vagy akár élete dőlhet el...

Aki ilyen állásokra alkalmas, arról ez már a középiskolás tananyag megtanulása során kiderül (legyen az akár tizenéves korában, akár később), tehát az egyetemtől igenis elég, ha az egyetemi anyagot kapja meg, nem kell neki a középiskolás anyagból korrepetálás. Csak ilyeneket lenne szabad felvenni. Kötelezővé kellene tenni, hogy csak emelt szintű érettségivel lehessen továbbtanulni, az a minimum lenne szerintem.

2023. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen ország vagyunk.
2023. júl. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
53%
Nem mondtam, hogy nem kerül pénzébe az államnak. Azt mondtam, hogy nem hullik ki sok ember, de aki úgy dönt, hogy befejezi, annak vissza kell fizetni. Ennyit írtam, el kéne olvasni.
2023. júl. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!