Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is gondoljuk magunkat...

Miért is gondoljuk magunkat kulturált nemzetnek?

Figyelt kérdés

Nem magyarellenességből írom, hanem a magyarság felemelésének vágyával írom le a szomorú valóságot.


A magyar társadalom jelentős része szerint teljesen normális a lopás és simliskedés. Ha a munkahelyedről nem viszed haza, ami nincs odabetonozva, akkor madárnak néznek. Ha vállalkozóként mindent szabályosan és precízen csinálsz, akkor madárnak néznek. Még jómódú és iskolázott magyaroknál is sokszor látom, hogy ha a kávézóban ki vannak téve tasakos cukrok, akkor belemarkolnak és csak azért hazavisznek vagy 20-at (ami összesen ér kb. 100 forintot). Teljesen normális az orgazdaság, azaz hogy ha 5.000 forintért kínál neked a cigány biciklit a bolhapiacon, nem azt gondolod, hogy lopott árut nem veszel, hanem boldogan megveszed.


Soroljam még? Mondok még egy példát: Nézzétek meg, hogy néz ki némelyik erdőnk! Teljesen normális, hogy oda hordják az építési törmeléket, a régi gumiabroncsokat, meg mindenféle szemetet!


2023. júl. 26. 12:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
6%

Ah, nem olyankor állatok. Ha mész az utcán köszönni fognak, mosolyognak rád, és rettentően odafigyelnek a formális dolgokra. Megfogják kérdezni napi 200x, hogy jól vagy-e, mi a helyzet, stb.


De vidd el őket egy pubba, és zárd össze a fociszurkolókat egy éjszakára, lehetőleg úgy, hogy ne szívleljék egymást. Mondjuk franciákkal. Aztán reggel nyisd rájuk az ajtót, nem valószínű, hogy sok korsó marad épen. :D Nagyon aljasba letudnak menni, ha elengedik magukat. Amúgy tökre kulturált nép, amíg akarnak adni a látszatra, addig nagyon szépen képesek is rá. De persze, akik Katarba mennek kereszteslovagnak beöltözve, azokról talán nem is kell többet mondanom. A németek is képesek állatságokra, elég a történelmet megnézni.


De azért egy francia már sokkal másabb, vagy belga, stb. A magyarral meg az a legnagyobb baj, hogy nem csak a történelme terhes, amivel soha nem nézett szembe, de a jelene is az. Persze ezt az utcán nem venni észre, de amint pl. online játékban elhiszi, hogy nem érted amit mond, mert külföldinek hisz rájössz, hogy már a fiatalok is nagyon frusztráltak, személyiségük meglehetősen aggályos.

2023. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Valahol igazad van, de ne gondold, hogy ez csak a magyaroknál van így. Figyelmedbe ajánlom Line Knutzon: Mesteremberek című darabját, azt hiszem megy a Katonában, én egy vidéki előadást láttam, de szétröhögtem magam. És ez egy skandináv író tollából származik! Nem régiben újítottuk fel a házat, és sikítva röhögtem (néha gondolkodtam, hogy inkább sírni kéne), annyira magunkra ismertem a sztoriban.
2023. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

21 sejtettem, hogy erre gondolsz, ezt csak hírből ismrem. Amikor mi végeztünk a kajával, akkor még észnél voltak általában.

Viszont repülőn rendesen kocsmahangulat volt arrafelé, a németek felé meg csönd.

2023. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk pl a balkáni országokhoz képest kultúráltak vagyunk ilyen tekintetben.
2023. júl. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
24 pl. a görögökhöz képest is?
2023. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Az már nem pont balkán....
2023. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Azt hittem. Akkor nem vagyok jobb azoknál akik azt hiszom hogy magyaroszág már balkán.
2023. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
#25 Hozzájuk képest is.Gondolom nem éltél még köztük.
2023. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem, de az első benyomás sokkal jobb volt, mint mondjuk a csehekről, vagy a szerbekről. Az pedig sokat számít.
2023. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

26


Görögország az balkán, de ne zavarjon

2023. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!