Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is gondoljuk magunkat...

Miért is gondoljuk magunkat kulturált nemzetnek?

Figyelt kérdés

Nem magyarellenességből írom, hanem a magyarság felemelésének vágyával írom le a szomorú valóságot.


A magyar társadalom jelentős része szerint teljesen normális a lopás és simliskedés. Ha a munkahelyedről nem viszed haza, ami nincs odabetonozva, akkor madárnak néznek. Ha vállalkozóként mindent szabályosan és precízen csinálsz, akkor madárnak néznek. Még jómódú és iskolázott magyaroknál is sokszor látom, hogy ha a kávézóban ki vannak téve tasakos cukrok, akkor belemarkolnak és csak azért hazavisznek vagy 20-at (ami összesen ér kb. 100 forintot). Teljesen normális az orgazdaság, azaz hogy ha 5.000 forintért kínál neked a cigány biciklit a bolhapiacon, nem azt gondolod, hogy lopott árut nem veszel, hanem boldogan megveszed.


Soroljam még? Mondok még egy példát: Nézzétek meg, hogy néz ki némelyik erdőnk! Teljesen normális, hogy oda hordják az építési törmeléket, a régi gumiabroncsokat, meg mindenféle szemetet!


2023. júl. 26. 12:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

10 nem értem az összefüggést. Az öreg a tanácsot megadta, csak zsebbe (orgonasípba) kérte a pénzt. Semmi köze ennek az elhajtáshoz.


Egyébként évekig azért nem is nagyon mentem magyaroszágon sehová, mert az a kép élt bennem, hogy mindenhol bunkók meg frusztráltak, de igazából az utóbbi években meglepően normális emberekkel találkoztam, legyen az fagyis, vagy textilbolt.

2023. júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
26%

Annak sem sok van a kulturához, hogy mindenhol vannak ilyenek. Ez a kultura csupán egy kis szelete.


A kulturáltság része sok egyéb még. Például olyan, hogy amikor bekapcsolom a köztévét, akkor nem azt hallom egész nap, hogy egymást öli a fél ország.


Nem voltál itthon eleget. Az emberek amúgy már kiégtek, már ritkán van olyan, hogy elküldenek az anyádba. A magyar ember megtört. De nézd meg, hogy miképp vitázik a magyar ember a neten, aztán nézd meg, hogy miképp csinálják mások. Negyed annyit nem káromkodnak. Nézd meg, hogy miképp zajlik egy online játék meccs magyarokkal, meg nélkülük. Messze földön híresek vagyunk a mérgező magatartásunkról. Kevés országnak sikerült rasszizmus miatt ismerté válnia egy játékban, nekünk sikerült. Egy orvos volt ráadásul, aki egy magyar válogatott CS mérkőzésen cigányozni kezdett.

Ez volna a kultura. Nézd meg mondjuk a skandinávokat. Na, azt nevezik kulturált népnek, nem ezt.

2023. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, igaz amit írsz.Ezzel mit értél el?Semmit.

Az általad felvetett problémákra milyen megoldást kínáltál?Mit teszel azért, hogy megoldódjanak ezek a problémák?

2023. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

"Még jómódú és iskolázott magyaroknál is sokszor látom, hogy ha a kávézóban ki vannak téve tasakos cukrok, akkor belemarkolnak és csak azért hazavisznek vagy 20-at (ami összesen ér kb. 100 forintot)."


Amerikában meg egy csomó helyen ingyen vannak a szószok az ételekhez(pl gyorséttermekben majonéz, ketchup, bbq szósz, ranch, stb), a cukor, stb.Erre mit csinálnak?Há' ingyen vaaan! Akkor markoljunk bele, vigyük haza, együk ingyen otthon, úgysem szólnak érte.


Ezzel mit akarok mondani?Ez sem magyar sajátosság.Ezt bizonyos embertípus csinálja.

2023. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Teljesen normális az orgazdaság, azaz hogy ha 5.000 forintért kínál neked a cigány biciklit a bolhapiacon, nem azt gondolod, hogy lopott árut nem veszel, hanem boldogan megveszed."


És ha a bicikli 5000 Ft-ot ér, akkor miből gondolod, hogy az lopott?Mert cigány árulja?A cigánynak nem lehet régi biciklije, amit eladna?

Nyilván most nem egy vatta új, 600 ezres kerékpárra kell gondolni.A cigány sem olyan buta, hogy ha még lopta is, azt 5000 ért árulja.

2023. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

12: a németek pont ugyanúgy alázzák a másikat. Csak nem káromkodnak olyan választékosan.

Eleget olvastam a kommenteket, oltásrajongó az oltásellenest és viszont, vagy pl Till Lindemann (rammstein) féle balhé miatt. Volt pár megszállott, aki készpénznek vette az erőszakot, na ezek mindenkinek nekimentek, és mindenféle aljának elmondták aztokat, akik azt merészelték mondani, hogy az ártatlanság vélelme jár Lindemannak is, amíg nem ítélte el a bíróság.


Annyi, hogy ha ők azt mondják h. "fejben nem vagy teljesen tömített", vagy neked sics minden csésze a szekrényben, az egy magyar idiótázással egyenértékű. Hidd el, ha érti valaki, mi van a kommentek mögött, az tudja, hogy ugyanolyan trágya sok német kommentelő is, mint a magyar(mármint nem mind természetesen).

2023. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
26%
Nem véletlen mi vagyunk a legkorruptabb ország az EU-ban :D. 'Megoldjuk okosba' emberek országa.
2023. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Még szerencse, hogy ti vagytok a kultúra megtestesítői és hozzáigazított mércéje! 🤡😃
2023. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

16


Értem én, de miért a németek? Ők is elég állatok amúgy, az angol meg mondjuk egy skót meg hagyjuk is.

2023. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
19 mert velük van tapasztalatom. Hallottam, hogy az angolok is álltaok tudnak lenni, de abból, hogy párszor ettem velük staket, nem tudom megítélni őket.
2023. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!