Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Remélem a Viktor nem engedi...

Remélem a Viktor nem engedi majd hogy a nyugdíjasok dolgozzanak, és elvegyék a fiatal családos emberek elől a munkát!?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 22:11
1 2 3
 21/29 doboszoli ***** válasza:
92%

Még egy:

"Inkábba fiatal pályakezdőket támogassuk már, ne azt akinek már ÚGYIS MINDEGY."


Barátom, ezért a hozzászólásért kár volt bekapcsolni a gépet. Konkrétan mihez értesz, milyen támogatást szertnél?

Ennyire emberietlen, lelketlen hozzászólás még nem született ezen az oldalon. Pfffff.

2010. okt. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
47%
Inkább a megélhetési gyerekgyárakat kéne beszüntetni, aki dolgozik, az adózik, ad a közösbe, de mit adnak a közösbe azok, akik csak termelik a gyerekeket, de a munkát messziről kerülik?
2010. okt. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy "apróság" a témakörrel összefüggésben. A fene nagy "reformokban" olyan gátlástalan mértékben szórták ki az utcára, üldözték el a munkahelyekről az embereket, olyan mértékben tették lehetetlenné a sorsukat a munkaadók, hogy az "igyekezetben" nem volt, aki átadja a szakmai tapasztalatokat a helyükbe - korlátozottabb számban - lépő ifjabb generációnak.

Így történhet az meg, hogy ügyfél világosíthat fel az információs pultnál egy, - a pult mögött kilóra hempergő - "ügyfélszolgálatost", (és hasonlók).

Dolgoztam a Honvédségnél, küldtek oda újonnan szakképzett hivatásos katonát, akit A-Z -ig gyakorlatilag ki kellett képeznem újból, - mert köze nem volt az elméleti felkészültségének a gyakorlathoz.

Tiszta haszon volt, mert használni semmire nem lehetett a kiképzés végéig, - és én sem tudtam a hivatásomat úgy ellátni a kiképzés mellett, mint ahogyan az alapból elvárható lett volna.

Ezek (is) azok közé a dolgok közé tartoznak, amelyek sokba kerülnek az adófizetőknek, - gondolok itt konkrétan az esztelen leépítésekre, amortizálásra, - persze felelős soha nem lesz, vagy ha igen, akkor maximum én, mert miért nem képeztem ki az előtt a katonát, mielőtt megismertem...

2010. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:26


Egyetértek ezzel a hozzászólással, - nem minősítem a saját szókincsemmel az Ön által kritikával illetett embert (?), mert minden tekintetben pazarlás.

2010. okt. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Aki védi itt a nyugdíj mellett dolgozókat azoktól kérdeznék valamit(nem sugallok tényleg csak kérdeznék)

Amikor azt halljátok hogy "Ilyen rohamosan csökken a népesség ennyire öregszik a társadalom és olyan kevés a fiatal"..........majd nem sokkal később a másik valós aktualitást hogy"Hű de nagy a munkanélküliség egyre több diplomás pályakezdő nem tud elhelyezkedni"

Nos ekkor kicsit se tűnik abszurdnak a helyzet hogy noha kritikus mértékben fogyunk, mégis úgy tűnik mintha túlszaporodnánk az ország adta kereteken?

2010. nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Úgy látom az szó ,hogy nyugdíj mire megérném ki fog menni a divatból. Egyszerűen azért, mert nem lesz majd aki befizesse.Figyelembe véve a demográfiai tendenciákat.Az szó sem lesz már akkor h segély, mert 800 ezer közalkalmazottra valószínüleg szükség lesz akkor is , ha nem többre .Mert mindenki diplomás lesz és dolgozni annyira gáz lesz majd h csak igen kevesen vállalják fel a megaláztatást.

;)

2010. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A nyugdíj nem létezik. Amit a nyugdíjasok megkapnak, annak 100%-a azonnal máshova kerül.

(mivel a nyugíjasok elköltik azt). 75% az üzletekben, boltokban, stb... 25% pedig ugyanígy Áfa néven vissza az államnak.

Tehát a nyugdíj nem más mint a kisvállalkozások, multik (kihagytam valamit?) támogatása.


És amúgy meg ne a saját érdekeiteket nézzétek, hanem hogy az országnak gazdaságilag mi a jó. Mert csak úgy fejlődhetünk, ha az államnak sok pénze van. De ez már más tészta... mind1

2010. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fiatal családos vagy és politikailag fideszes? Nem írod milyen területen gondolod, hogy Viktor nem engedi dolgozni a nyugdíjasokat. Ha a szakmád gyakorlását félted, akkor egyrészt olyan lehet amelyből kevés van és nyugdíjas tölti be, vagy rosszat választotál és a piacon nem tudsz belőle megélni.

Egyébként miért nem hiszel Viktornak, aki megmondta, hogy 1 millió munkahelyet teremt 10 év alatt, ami évi 100 ezer (igaz, hogy csak 4 évre kapott a néptől felhatalmazást! - de ilyen kis hazugság mit számít).

Gondolom számolni is tudsz: ma közel 3 millió nyugdíjas van és a korosztályuk a legnépesebb. Ha Viktor állja a szavát akkor az új munkahelyeken ki fog dolgozni, ha nem engedi a kis nyugdíjjal rendelkezőket? A fiatalok egy része - a képzettebbek - már nincsenek Magyarországon, mert máshol jobban megfizetik őket.Gondolod, hogy repülnek haza dolgozni az új munkahelyekre, nem biztos. Ne féltsd magadat, ha valóban dolgozni akarsz, Viktor elintézi, a nyugdíjasok munkája mellett is.

2010. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy Te fiatal csládos ember vagy-e,viszont egyet tudok,azt hogy a Viktor emlőjén nevelkedtél!A másik,lehet,hogy a közelmúltban egy ilyen fiatal dilpomást kellet kirugnom,mert a mikrométert-kissé túlzással- fraciakulcsnak nézte.Mindenesetre a gyakorlat az,hogy a fiatalon kikerült diplomás,vagy akár szakmunkás-mégha családos is-,mint kezdő.!nem ér semmit!Elképzelhető,hogy pont egy éppen nyugdíjba készülőnek őszül meg véglegesen a haja,mig betanítja!
2010. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!