Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fizetések gyorsabban növeked...

A fizetések gyorsabban növekedtek Magyarországon az elmúlt 1 évben mint az infláció? A gazdasági tények ezt mutatják.

Figyelt kérdés

Most nem a hivatalos statisztikákra gondolok, hanem való életi példákból. A hivatalos statisztikák szerint "csak" 50% körüli élelmiszerár infláció volt Mo.-n, de én rengeteg olyan terméket látok aminek több mint 3-szorosára nőtt az ára. Én szerintem reálisan 100%-kal nőttek, azaz megduplázódtak az élelmiszerárak. Az embereknek dupla annyit kell kajára költeni mint 1 éve.

Az ember azt gondolná, hogy akkor az albérletáraknak csökkennie kellett, de nem, pont hogy még azok is növekedtek. Pedig annak aztán igazán nincs köze az energetikai/háborús/szankciós válsághoz. Sőt, pont hogy Ukrajna szomszédjaként, a NATO golyófogó tartományaként a befektetőknek nem lett szimpatikus a magyar ingatlanpiac, csökkent is az építőiparban a megrendelések száma 40-50%-kal.

Ennek ellenére mégis az albérletárak is növekedtek.

Ezek szerint el lehet mondani, hogy a fizetések végső soron gyorsabban nőttek mint az infláció? Hiszen 1 évvel ezelőtt is a legtöbb albérletes 0-ra jött ki. Most még a dupla kaját és az emelkedett albérlet árat is meg tudja fizetni, tehát akkor a fizetésének is növekednie kellett. Nem?


2023. júl. 11. 23:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Tavaly ilyenkor kb. 5 ezer forinttal kaptam kevesebbet, szóval nem csak a hivatalos adatok cáfolnak, hanem a való életből vett példa is :)
2023. júl. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Ez az a kérdező, aki azt próbálta kihozni más kérdésben, hogy az albérletárak növekedése azt jelzi, hogy jobban élnek a magyarok.


Az nem zavarja, hogy a bolti fogyasztás visszaesett, amire Nagy Márton is azt mondta, hogy ez fogyasztói sokk, amin a kormány is ledöbbent, hogy ekkora a visszaesés.

2023. júl. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
98%

#12 Nem csoda hogy vissza esett.Ha csak magamat nézem 4-5 éve a havi bevásárlás 70-80 ezer volt. 3 éve amikor szórtam a pénzt, értsd ebédnél meghívtuk egymást, kóla, desszert, akkor volt 100.


Most alsó hangon 150 ezer úgy, hogy megnézem mit veszek, alig költök édességekre, ha beülök valahova akkor semmi extrát nem kérek hozzá.

2023. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Butaság legteteje amit írsz.
2023. júl. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes logikád van de sajnos épp fordítva van mint írod. Valószinüleg már a szakadék szélén táncolunk csak ezt nem közli a média. Gondolom a heli be van készítve ha pár óra alatt el kell hagynia az országot a fő.eciknek. Kb enbyire jó a helyzet! Szóval a fizuk reálértéke zuhan mint egy meteor!
2023. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezö fideszes propagandista kit érdekel ö mit hisz.
2023. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Most már a 95-ös benzin is szépen mozdul a 600 forint felé.
2023. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!