Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fizetések gyorsabban növeked...

A fizetések gyorsabban növekedtek Magyarországon az elmúlt 1 évben mint az infláció? A gazdasági tények ezt mutatják.

Figyelt kérdés

Most nem a hivatalos statisztikákra gondolok, hanem való életi példákból. A hivatalos statisztikák szerint "csak" 50% körüli élelmiszerár infláció volt Mo.-n, de én rengeteg olyan terméket látok aminek több mint 3-szorosára nőtt az ára. Én szerintem reálisan 100%-kal nőttek, azaz megduplázódtak az élelmiszerárak. Az embereknek dupla annyit kell kajára költeni mint 1 éve.

Az ember azt gondolná, hogy akkor az albérletáraknak csökkennie kellett, de nem, pont hogy még azok is növekedtek. Pedig annak aztán igazán nincs köze az energetikai/háborús/szankciós válsághoz. Sőt, pont hogy Ukrajna szomszédjaként, a NATO golyófogó tartományaként a befektetőknek nem lett szimpatikus a magyar ingatlanpiac, csökkent is az építőiparban a megrendelések száma 40-50%-kal.

Ennek ellenére mégis az albérletárak is növekedtek.

Ezek szerint el lehet mondani, hogy a fizetések végső soron gyorsabban nőttek mint az infláció? Hiszen 1 évvel ezelőtt is a legtöbb albérletes 0-ra jött ki. Most még a dupla kaját és az emelkedett albérlet árat is meg tudja fizetni, tehát akkor a fizetésének is növekednie kellett. Nem?


2023. júl. 11. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2023. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem.
2023. júl. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..


Ez pont neked való, olvass bele kicsit. Még a kormány alá tartozó KSH szerint is csökken a reálbér hónapok óta, de te éles logikáddal még a kormányt is meghazudtolod :DDD Barátom, megy a krumpliorr! :DD

2023. júl. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Fidesz párti de azért kösz.
2023. júl. 12. 00:19
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Jajj dehogynem vagy fideszes, szagotok van, érzem ide :D Tedd fel a krumpliorrod jól áll :DD
2023. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Messze nem
2023. júl. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

"A gazdasági tények ezt mutatják"


És azokat a gazdasági tényeket meg is tudod mutatni, vagy csak az alapvetően teljesen hibás és értelmetlen okfejtésed jelenti a "tényeket"?

2023. júl. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Iden 7 napot dolgoztam kb.. Biztos többet nem lesz munkahelyem szerintem 20 évig , akkor leszek 70 , mert az elmúlt 30 évbe sem dolgoztam , mert tulkepzett vagyok. Marad az évi 1-2 nap munka. 0 money
2023. júl. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Itt csak a gyáva, szemet ,b$ziknak van esélyük.
2023. júl. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy te kérdező, kinek nőtt a bére 25%-ot egy év alatt?
2023. júl. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!