Senkit nem zavar, hogy a fidesz/orbán kormány emelte meg a nyugdíj korhatárt 62-ről 65 évre?
Hát, szerintem akármilyen színezetű a kormány, sajnos muszáj emelni, mert ninscen elég ember, aki fizesse a nyuggerek pénzét.
A jövő amúgy is az lesz, hogy
1. vagy tovább emelik addig, amíg megdöglesz, és csak nagyon kevés évet élsz nyuggerként
2. vagy pedig annyira kevés lesz a nyugdíj, amit kapsz, ahogy abból csak éhen dögleni tudsz, kicsit lassabban
"ma 17:45" válaszadó,
a 2.-ra volt egy kísérlet a "Horn-kormánytól", amikor a pályakezdőket kötelezték, hogy az állami nyugdíjpénztárba 1%-ot, a magánba 6%-ot fizessenek. Sok-sok aktív dolgozó is beugrott ennek a propaganda miatt.
Gazdasági kérdés, nem politikai.
"Hát, szerintem akármilyen színezetű a kormány, sajnos muszáj emelni, mert ninscen elég ember, aki fizesse a nyuggerek pénzét."
Pedig olyan jó ötlet volt elüldözni 1-1.5 millió magyar fiatalt.
Globális a jelenség, - nem magyar találmány!
A cél pedig egyértelmű: életen át sarcolhasson az állam mindenkit egy olyan ürüggyel, amelyet az intézkedéseinek köszönhetően egy számjeggyel kifejezhető százalékban, hogy megélsz.
A franciáknál többek között ezért is megy az ökölszex a közterületeken, - nem csak a 17 éves gyerek légkondicionálása miatt.
Az inkább kérdés, hogy kérdező, téged, és a 4-es válasz (2023. júl. 11. 16:18) lepontozóit nem zavarja, hogy nem ismeritek a valóságot?
Sem „fidesz/orbán kormány”, sem más kormány nem tudott, nem is tud öregségi nyugdíjkorhatárt változtatni, mert azt törvény tartalmazza. De nem „fidesz/orbán kormány” idején született a változtatásról szóló törvény, hanem a Bajnai kormány idején.
A mai napon is érvényes öregségi nyugdíjkorhatár fokozatos, 60. életévtől 65. életévre történő emelését a 2009. évi XL. törvény 1. § iktatta a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvénybe; 2010. január 1-i hatálybalépéssel.
Lásd képen: [link]
A hatályos teljes törvényi szöveg elolvasható
itt: [link] (Net Jogtár), vagy
itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).
A változtatást beiktató, 2010. január 1-től életbe léptető 2009. év XL. törvény vonatkozó része
képen: [link]
Az elérhetősége: [link] (Nemzeti Jogszabálytár)
(A visszakövethetőség érdekében a Nemzeti Jogszabálytár, ha változik, akkor nem változtatja a jogszabályok szövegeit, hanem új fájlként jeleníti meg az új időszaki állapotot. A látható 2010. 08. 31-ig tartó hatályosság ezt a szövegváltozatot jelenti. Fent, a naptár ikonra kattintva, követhetők a szövegváltozások. A nyugdíjkorhatári rész nem változott, a ma hatályos nyugdíjtörvényben is így szerepel.
2009. évi, azaz, a 2009. évben, törvényt csak a Gyurcsány vagy Bajnai kormány idején lehetett hozni, mert 2006.06.09.-2009.04.14. időszakban Gyurcsány Ferenc, 2009.04.14.-2010.05.29. időszakban Bajnai Gordon volt a miniszterelnök.
Lásd képen: [link]
Az elérhetősége: [link]
Ezt a törvényt Bajnai kormányzása idején hozta az országgyűlés.
De, ha bárki lett volna a miniszterelnök, ezt a döntést meg kellett volna hozni. Az EU-nak ezzel kapcsolatban volt egy, tagállami bevezetésre kötelező határozata. Szabtak egy határt, hogy az átlagos életkor legfeljebb hányad részére fizethet az állam öregségi nyugdíjat. Így, az átlagéletkorból és a várható élettartamtól függően kell kiszámolni az alsó nyugdíjkorhatárt.
Hidd el, nem akarták ők ezt. A férfiaknál „csak” 62 évre emelték a 60 évet, de a nőknél 57-ről ugrott 62-re. 2010. január 1-én lépett hatályba, április 11-én meg az országgyűlési képviselőválasztás 1. fordulója volt.
Bizony, másutt is emelgették és emelgetik. A legnagyobb híre a 9-es válaszban (2023. júl. 12. 11:26) említett franciaországi emelésnek szokott lenni, mert hatalmas országos zavargásokat szokott okozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!