Mi történne ha Magyarország kilépne az EU-ból?
Nézd meg, milyen helyzetben van ma Anglia, milyen vélemények vannak ma Angliáról és vesd össze az angol és magyar társadalom, gazdaság közti különbségeket és pontosan meg kapod az eredményt.
Ha ez EU-val egy olyan államcsőd közeli helyzetet sikerült összehoznunk, amiből nem látszik a kiút, nem nehéz elképzelni, hogy mi lenne egy Huxit esetén, de segitek, katasztrófa.
Katasztrófa lenne. Magyarország az EU lélegeztetőgépén van, gyakorlatilag minden kaotikus az országban:
-Gazdasági helyzet
-Oktatás
-Egészségügy
-Utak állapota
-Jogállamiság, emberi jogok
-Korrupció
Valószínűleg összedőlne a kártyavár, államcsőd lenne, de előtte még a fideszes politikusok, oligarchák, strómannok és azok csókosai kimenekítenék a pénzüket külföldre, hogy az aranyéletüket folytathassák. A többiek pedig - hát ja.
#2
Akkor elég sok volt tolvaj politikus, oligarcha és stróman esne ki az ablakon.
Magyarország gazdasága kb. 10 %-ban önellátó, egyébként meg importra szorulunk. Ha nem lennénk EU-tag, akkor ez elég nehézkes lenne, emelkednének az árak, vámokat vezetnének be.
Teljesen elszigetelődnénk, és ezt sajnos nem engedheti meg az ország magának. Az EU-s segélyekről nem is beszélve.
#6
Sajnos ennek nálunk nincsenek hagyományai.
Megpróbálom a realitás talaján maradva leírni mi történne.. tehát gyorsan kizárhatjuk itt az elején, hogy államcsőd nem lenne, akárhogy is szeretnék ezt jó páran. :)
Szóval, jó példa Anglia esete, tehát van is viszonyítási alapunk mi történne.
Mivel a gazdaságunktól a jogrendszeren át gyakorlatilag minden magyar rendszer integrálva van az Unió rendszeréhez, nagyon fájna a szakítás, mivel ezekről, ahogy Angliának is le kellene válnunk.
Gazdaság: Első és egyben a legnagyobb súlyos csapás lenne, hogy megszűnne a vámmentesség, a magyar termékek és az itt gyártott pl. autóalkatrészek vagy autók, a kivitelük az országból iszonyatosan megdrágulna, vámmal terhelt termékek lennének, szemben a szomszédainkkal, ahol továbbra is vámentestermékeket vihetnek nyugatra. Ahogy Angliában is ideiglenesen áruellátási zavarok léptek fel, és a boltokban áruhiány jelent meg, főleg az import termékek körében. Anglia esetében az ellátási zavarok 3 hónapig tartott, Magyarország esetében többre saccolnék.
A forint felfoghatatlan szintig gyengülne, túlzás nélkül kijelenthető, hogy 1€ akár 1500 forintba is kerülhetne vagy még többe, a magyar forint hosszú évek óta a világ 5 legsérülékenyebb valutája között van (jelenleg a 4. helyen áll). Elég csak a mostani helyzetre gondolni, hogy egy gazdasági szereplő megnyikkan már most 8-10 forinttal gyengül a forint. Viszont ideiglenes lenne a gyengülés később visszarendeződne.
Infláció, a forint gyengülésével, a kötelező vámolt termékekkel és az áruellátás akadozásával, keményen megugrana az infláció is, viszont ez is csak ideiglenesen.
A magyar emberek ismét csak útlevéllel, sőt egyes európai országokba, pl. Spanyolországba csak vízummal lehetne beutazniuk.
Mivel a magyar lakosságban, főleg a fiatalok körében elég magas a költözési hajlandóság, szándék, az EU-t pártoló lakosság ezen része, tömegével hagyná el Magyarországot és telepednének le nyugaton.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!