Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a státusztörvénnyel?

Mi a baj a státusztörvénnyel?

Figyelt kérdés
2023. júl. 5. 18:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
27%

10: "Ehhez több EU-s ország is az EU támogatását vette igénybe" - lássuk a listát, melyik EU-országok voltak azok?


szerintem egyszerűen blöffölsz, nem volt ilyen, de nyitott vagyok az alátámasztott listára, hogy szerinted hol volt ilyen!

2023. júl. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
37%

"Ehhez több EU-s ország is az EU támogatását vette igénybe"

Erről hol lehet olvasni? Nemcsak kitaláltad, ugye?

2023. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
37%
Na látom másnak is szemet szúrt ez a "több és országban" megjegyzés :D
2023. júl. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Akkor mondok én is egy példát neked!

Képzeld el, hogy van két mesterszakács, akiknek pörköltet kell főzniük, a végén pedig a zsűri dönt, kié a jobb. Az egyik gyönyörű friss húst kap alapanyagnak, a másik meg büdös húst. Szerinted melyik fog nyerni?!

A tanároknál sem mindegy, hogy milyen a "gyerekanyag" akivel dolgozik.

Másrészt nagyon beakarod bizonyítani, hogy milyen szuper ez a státusztörvény, de fingod nincs az egészről, lássuk be...

Arra válaszolj kérlek, hogy ha ilyen nagyszerű minden, akkor mért van tanárhiány, miért nincs utánpótlás?!

Azért írok pár konkrét dolgot is a státusztörvényről:

- a tanár átvezényelhető másik iskolába is

- bármikor berendelhető, akár hétvégén is

- felemelték az ingyen helyettesítési órák számát

- a tanév július 15-ig meghosszabbítható

- 3 hónap a felmondási idő

és ez csak pár dolog...

2023. júl. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

19. hsz-omat kiegészítem egy 3. szakmával. Orvos.


Gondold el, az onkológust/baleseti sebészt az alapján béreznék, hogy hány betege éli túl...

2023. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
69%

21


Franciaország: Franciaországban az Európai Szociális Alapot (ESZA) és az Európai Regionális Fejlesztési Alapot (ERFA) is felhasználják az oktatási rendszer fejlesztésére, ideértve a pedagógusok képzését és bérezését.


Németország: Németországban az Európai Szociális Alap (ESZA) és más uniós források részt vehetnek az oktatási infrastruktúra modernizálásában és a pedagógusok bérezésének javításában.


Svédország: Svédországban az Európai Szociális Alapot (ESZA) és az Európai Regionális Fejlesztési Alapot (ERFA) használják fel az oktatási rendszer fejlesztésére, amely magában foglalhatja a pedagógusok bérezésének javítását is.


Románia, Portugália, Görögország szintén ezekből az alapokból kompenzált pedagógusbérezés kapcsán. Az EB honlapján ki és visszakereshető.

2023. júl. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
67%
26# Touché
2023. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

21


Tényleg lehet ilyen forrást igénybe venni, amivel sok tagállam él is. Mi még a gimiben tanultuk, mondjuk én azt hittem, hogy a struktúrális alapból,de tévedtem.

A google keresőt használd, ha nem tudsz valamit magadtól, sok találat van magyar nyelven is.

2023. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
55%
26: források?
2023. júl. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
55%

részt vehetnek


magában foglalhatja

2023. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!