Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még visszaút?

Van még visszaút?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években rohamosan polarizálódott a politikai élet Magyarországon, ma már tényleg ott tartunk, hogy Orbán és Gyurcsány között kell választani. Közben a két szekértábor közötti ellentét egyre mélyül, Mo. államcsőd felé száguld, a földünket, vizünket és ezáltal pedig a jövőnket is kiárusítják Kínának, egy háborúban pedig megint a vesztes oldalra álltunk.

Ilyen politikai helyzet Magyarországon egy újabb 1919-hez vezetne, vagy van még visszaút ebből a helyzetből? Vagy Mo.-nak végleg befellegzett?



2023. júl. 4. 20:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
13%
Semmiféle államcsőd felé nem száguld senki. A háborúban pedig nem álltunk senki mellé. Főleg nem a vesztes ukránok mellé. Te valami alternatív valóságban élsz.
2023. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
1-es: rohadt nagy az államháztartási hiány, magasan EU-rekorder infláció van nálunk és kiszervezik a földjeinket Kínának. Azt meg nem tudom honnan szeded, hogy az ukránok elvesztenék a háborút. Szerintem inkább te élsz alternatív valóságban.
2023. júl. 4. 20:17
 3/30 anonim ***** válasza:
79%

1 és Oroszország sem olyan hülye, hogy megtámadja Ukrajnát...



az összes elemző recessziót jósól a következő évre. Hetente foltozzák a költségvetést, rosszabb számok vannak ma, mint a legsötétebb gyurcsányi időkben... és, hogy a kormánypártnak egy csöpp önkritikája sincs, az felér egy szágúldó vonattal a semmibe. Mondjuk a mai nap után, az államcsőd, már csak lezárja a koporsót az országon.

2023. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%

1 lehetőség mèg van.

Ov megzakkan és kilèp a natoból majd hívná be a ruszkikat.

Ez esetben a nató hadtestek előbb itt lennének és lekapcsolnák ov t és a nert.


Mivel a ruszkik behívása vagy egy 2. Bealarusz kialakulása fenyegetné az egész règiót...sőt európát.

Így logikus módon ezt a nato nem hagyná.

2023. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
12%
2: Mér semmilyen mérvadó szakértő nem bízik abban, hogy az ukránok el tudnák foglalni az 5 elszakadt tartományt, az ellenoffenzíva totális kudarc. Az államháztartási hiány éves értéke pedig egyáltalán nem lesz magas, csökkenő pályán van a GDP-arányos adósság.
2023. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
20%

pl. amikor abbahagyod a haluzást és nem látsz mindent ilyen vészesen akkor lehetne azt mondani, hogy legalább te felül emelkedtél ezen a szekértábor logikán.


De abból amit leírtál nekem az jön le, hogy te is egy ilyen szekértáborban vagy csak épp a tiéd még a DK szintjét se éri el és ez elszomorít. :D


2-es: a rohadt nagy infláció mellé miért nem rakod hozzá, hogy nálunk volt tavaly a legmagasabb átlagbér növekedés is vagy épp azt, hogy fejenként néhány százezer forintot kiszort a magyar kormány választások előtt? Vagy épp nézd már meg, hogy tavaly december óta mennyit nőttek nálunk az árak és mennyit az EU-ban, mert már a dobogó közelében se vagyunk, csak a tavalyi év végi később berobbanó árak miatt magas nálunk az előző év azonos hónapjával összevetett infláció, de ha az előző havihoz nézzük akkor jól állunk.

2023. júl. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%

5, Nagy Márton szavait idézem, aki maga is kormánytag:

Fogyasztási sokk van Magyarországon


olyan szintű bevételhiánya van az államkasszának és akkora a hiány, hogy a jelenlegi politikával ebből már nincs visszaút, idő kérdése csak.

2023. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
6, már csak azt nem értjük, hogy a magyarok miér nem látják azt, amit ti és miért mennek el inkább a tüdőnlőtt Németországba, hogy ti a fülöpszigeteki ladyboy migránsokkal csináljatok egy új országot magatoknak. Bár azt sem tudom, hogy ők mit fognak ahhoz szólni, hogy transz ellenes retorika ment itt évekig.
2023. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
6-os: egyik szekértábornak sem vagyok tagja, simán csak egy kérdést tettem fel mert féltem az ország jövőjét. Nem akarom, hogy megint 2006-hoz jussunk, ahol vagy MSZP vagy Fidesz alapon kell választani.
2023. júl. 4. 20:29
 10/30 anonim ***** válasza:
19%

ma 20:27


Hány magyar ment ki? Hány román, szlovák, lengyel, ... van kint? Arányaiban tőlünk van kint a legkevesebb ember.


Tudjuk álamcsőd, szegénység csak valahogy mégis van egy elég széles réteg aki nem ezt éli meg a mindennapokban és ők vannak többségben.


Te személyesen pl. hogy élsz? Mert nekünk jobb autónk van mint 15 év volt, nagyobb lakásunk és messze könnyebben és jobb állást is találtam, mint 2006-ban. És ez nem egyedi eset, mert 2010-hez képest 800 ezerrel többen dolgoznak és 1 millióval több autó van az utakon. A lakásállományról meg ne is beszéljünk, mert olyan lepukkant garzon amiért én anno 1 havi minimálbért kifizettem már nincs is a piacon.

2023. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!