Ilyen inflációval nem kellene sokkal jobban romoljon a Ft?
Sőt némileg erősödött is.
Az infláció az a pénz romlás, de most némileg erősödött a Ft és mégis drágul minden...
Arra akarok kilyukadni hogy mi van ha nem is infláció van hanem kartellezés és ez okoz némi inflációt?! Nem értek hozzá, csak kérdezem.
Mert én a drága jó nemzeti kÚrmányunkról még ezt is eltudom képzelni hogy lepaktált a multikkal....
"Persze adjátok drágábban nyugodtan, az nekünk is jó a 27%os áfa miatt".
Amikor 420 volt az euró mindenki felvitte az árakat, mert ugye mindent importálni kell. Amikor pedig lement az árfolyam az árak maradtak, mert az árak ragadósak.
Az ez a kifejezés arra utal, hogy az árak a változó költségek vagy körülmények ellenére lassan vagy nehezen változnak. Ez azt jelenti, hogy amikor az árak emelkednek, akkor a fogyasztók hajlamosak elfogadni és megfizetni a magasabb árakat, és nem változtatnak jelentősen a vásárlási szokásaikon vagy a termékek és szolgáltatások iránti keresleten. Hasonlóképpen, amikor az árak csökkennek, a fogyasztók nem reagálnak gyorsan az árcsökkenésre, és továbbra is hajlandóak a korábbi magasabb áron vásárolni.
Az árak ragadós jelensége több tényezőtől függ. Például a vásárlók szokásai, a márka hűsége, a termék vagy szolgáltatás érzékelt minősége, a piaci verseny vagy éppen a tájékozottság szintje mind befolyásolhatja az árak ragadós voltát.
A 13/16%-os kamat tartja ott a forintot, ahol van.
Ez a kamat meg hatalmas kiadásokat okoz máshol.
"430-ról 370 az erős"
265-tel vették át a kormányzást. Ha kettesnél magasabb számmal kezdődik az árfolyam, akkor az nem erős.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!