A kormány a közoktatás kárára támogatja a felsőoktatást?
Ilyesmikre gondolok:
"tanársegédi alapbér így 430 ezer, az adjunktusi 570 ezer, az egyetemi docensi 700 ezer"
Közben, ezek a munkakörök sokkal lazábbak,kötetlenebbek egy pedagógushoz képest.
Felnőtteket tanítani nem ugyanaz, mint gyerekeket.Sok egyetemen a vizsgázás is számítógépes, a tanár csak bepötyögi a Neptunba a jegyeket,de javítani a gép javít.
Nem beszélve arról,hogy a legtöbb egyetemi adjunktus, meg docens mindenféle projektban részt vesz, amiből csurran cseppen.
Azok kaptak magasabb béreket, akik kevesebbet dolgoznak.
Túl van támogatva a felsőoktatás.Főleg az agyonistenített mérnököki meg informatikai képzések.
Én nem állítanám szembe ezt a két területet, mert egymásra épülnek.
1. A közoktatás úgy fejleszthető, ha a felsőoktatás jó tanárokat képez. De a felsőoktatás bemeneti oldalát a közoktatás biztosítja.
2. Jól működő felsőoktatás csak akkor létezhet, ha ott kiváló professzorok vannak akik top-szakértői a tárgyuknak és a legújabb kutatási eredményeket ismerve, fejlesztve végzik az oktatómunkát. A közoktatásban dolgozó tanár elsősorban pedagógus aki segít az általános műveltségi alapok elsajátításában, az érdeklődés felkeltésében, a tehetségek felismerésében; az egyetemi oktató viszont elsősorban kutató, akinek a munkája révén alakul ki az az anyag amit egyáltalán tanítani lehet.
3. A közoktatás célja ma már leginkább az, hogy felkészítsen a felsőoktatásra, mert egyre inkább csak jól képzett szakemberekre (illetve folymatosan továbbképezhető, átképezhető munkaerőre) van szükség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!