Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma vége a magyar oktatásnak?...

Ma vége a magyar oktatásnak? Mi kell még, hogy az embereknek elegük legyen az orbánkormányból?

Figyelt kérdés
Fideszesek ha választ írtok, ne hivatkozzatok a múltra, Gyúrcsányra !

2023. jún. 16. 11:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%

Fidesz olyan nehéz helyzetbe hozta a magyarokat, hogy nincs idejük a politikával foglalkozni, így bármit letudnak nyomni az emberek torkán, mindemre váll vonás válasz.


A többi meg külföldön van.

2023. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
74%
Doktor Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr mindent megtanít magyar népnek, amit kell.
2023. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi, lesz helyette kinai oktatás:

[link]

2023. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
12%

Mi lenne?

A közoktatás már 13 éve is hulladék volt, amikor én érettségiztem.

A legtöbb szülő, nyelvtanárhoz járatta a gyerekét,hogy tudjon nyelvvizsgázni, mert akkoriban nem kaptál diplomát nélküle.A matematika oktatás meg megint megért egy misét.


Akkoriban nagyobb volt a munkanélküliség, nem volt annyi internetes állásportál.Nehezebb volt váltani.Manapság meg bőség van.


Mellesleg, az egyetemek viszonylag elfogadható színvonalúak, ha nem így lenne, nem állná meg a helyét a sok külföldön dolgozó magyar.



A közoktatás az ami már évek óta, egy gyermekmegőrző.

2023. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező

Ostobaságok kiírása helyett mi lenne ha végre elolvasnád azt a törvénytervezetet amiről éppen szavaznak a parlamentben?

Semmi baj nincsen vele. Minden olyan kivettek, megváltoztattak, átírtak amit korábban problémásnak mondtak a tiltakozók.

De nyilván éppen így fogalmad sincsen arról mi van az új Nemzeti alaptantervben, mi az amit kell a pedagógusoknak teljesíteni a minősítésekhez, vagy éppen mit finanszíroz az állam a közoktatásban, milyen változások voltak már a felsőoktatásban, szakoktatásban.

[link]

2023. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%

Én ezt olvastam róla: [link]

Ebben semmi olyan nincs, ami ekkora tüntetést vonna maga után. Nem is értem. Szóval, aki konkrétumot tud, az ossza meg, legyen szíves.

2023. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%
5 tehát az a több ezer tanár, aki letétbehelyezte a felmondását ostoba lenne?
2023. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
20%
7: Hisztiznek, de nincs rá igazi okuk. Ez már inkább politika.
2023. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
18%

#6 Nézd meg a saját szemeddel a státusztörvénynek azt a változatát amit a korábbi egyeztetések után a parlament elé vittek!

Valóban nincsen benne semmi olyan ami felháborodásra adhatna okot. Tanárként nem találtam benne semmi olyat ami miatt nekem gondom lehetne vele és olyan kollégám is ezt mondta (ezért olvastam el tegnap) aki korábban a sztrájkolók, tiltakozók között volt az iskolánkban. Én korábban az iparban dolgoztam, nekem már az eredeti terv sem volt olyan nagyon érthetetlen, elfogadhatatlan, az azoknak volt rossz, akik megszokták, hogy a pedagógusok valami védett fajként nem kell hogy elvárásoknak, szabályoknak megfeleljenek a munkaerő piacon is. De persze örülök, hogy finomítottak rajta és kihagyták azokat a dolgokat amiken sokan kiakadtak korábban.

Ezért volt érdekes a korábban tiltakozó kollégám véleménye, ezért olvastam át a már beadott változatot, mert ha szerinte nincs vele gond, akkor tényleg értelmetlen miatta tovább tiltakozni.

[link]

2023. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
10%

#7 Sajnos jó részük igen, ostoba. Ne hidd, hogy mert diplomás még nem lehet ostoba is egyben.

Aki nem vette észre novemberre, hogy az ellenzékiek csak kihasználják őket és abszolút nem számít nekik valójában mit akarnak a pedagógusok, az tényleg vagy ostoba vagy ő maga is ellenzéki és a célja csak a kormányellenes megmozdulás, indulat keltése.

Van kollégám aki felmondott, de nem is nézte meg mi az amit valójában a parlament elé benyújtottak a státusztörvény korábbi tervezete helyett - hiszen meg se várta a döntésével. Ahogy van gyerekem iskolájában jó pár tanár, akik a legelejétől hazudtak a gyerekemnek is csak hogy ő is menjen ki tüntetni - amire ő maga jött rá később.

De szabadon lehet dönteni. Nem kötelező tanítani és akinek nem jó vagy nem elég a fizetés amit adnak érte annak minden joga meg van ahhoz, hogy más munkát végezzen. Én se dolgoznék tanárként ha nem érezném úgy, hogy nekem nem éri meg ezt csinálni.

Aki felmond az a maga döntéséből teszi és az a jó, hogy meg is teheti, most van álláslehetőség, találhat magának más munkát könnyedén.

Aztán majd persze rájön, hogy azért csak jobb volt azt csinálni amit addig, mert nem véletlenül volt tanár. Akkor majd vagy keres újra tanári munkát mint történt az elmúlt években több olyan kollégámmal aki felmondott - vagy megszokja és legalább többet keres.

2023. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!