Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A készpénz megszüntetése...

A készpénz megszüntetése valóban az emberi szabadság és szuverenitás teljes felszámolását jelentené?

Figyelt kérdés

A műsor résztvevői, nyilván mind elismert pénzügyi szakemberek, azt mondták, meg kell védenünk a készpénzt, mert a digitális pénz bevezetése egy újfajta rabszolgaságot eredményezne.


[link]


2023. jún. 5. 21:12
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

20-as, egyelőre bankközi digitális pénzről beszélünk. Ez már nem kérdés, ez tény. Ha olvasol gazdasági híreket, ezt tudhatod. De az eu-ban tárgyalják a teljeskörű, a lakosságra is kiterjedő digitális pénz bevezétésének a módját. Ezt is elolvashatod, ha akarod😃.

Ezek igazából nem fikciók, bár még sokan úgy hiszik. Itt már csak a mikor, a kérdés.

19#

2023. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

[link]

Ennek a cikknek van egy igen érdekes rész. A digitális pénz programozhatóságáról, automatizálhatóságáról😃. Ez egy igen igen kicsi fügefalevéllel elmondja, hogy mi, kritikusan gondolkodó emberek miért nem tapsikolunk a digitális pénznek. Érdemes elolvasni.

19#

2023. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

#21

Nagyon jól alátámasztottad amit írtam.

"Egyelőre digitális pénzről beszélünk".

Igen, ez tény.

Aztán a hülyék erre ráépítették azt, hogy meg akarják szüntetni a készpénzt, mert ezeknek mindig kell valami gumicsont amit rághatnak.


Ahogy az oltásellenesek sem értenek az érintett szakmákhoz, úgy a "jajelakarjáktörölniakészpénzt" agyhalottak meg pénzügyi analfabéták...

2023. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
2023. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

#24

Ezek tanulmányok és egyes emberek elképzelései.

Semmi lépés nem történt ennek alkalmazására, pláne nem egy 2030-as kitalált dátumig.


Ugyhogy ezzel nem támasztottál alá semmit...

2023. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
#25 Akkor most olvasd el a cikkeket, és utána reagálj rájuk!
2023. jún. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

#26

Elolvastam mindet.

Egyik sem írja, hogy előkeszületeket tettek arra, hogy a világon 2030-ra ne legyen készpénz.


Úgyhogy megint leégetted magadat, ha szerinted ezek a cikkek erre bizonyítékok... :D

2023. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
#27 Hazudsz, vagy az első, vagy a második mondatodban.
2023. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

#28

Ennyi?

Hazudok oszt' kész?

Ennyivel intézted el? :D


Másold már ide a három link közül bármelyikből azt ami azt igazolja, hogy 2030-ra el akarják törölni a készpénzt, mert én ilyet egyikben sem olvastam.


Nos, menni fog, vagy előveszed a hülyék aduászát, a terelést meg a mellbeszélést? :D

2023. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

#27

Én nem tudom, hogy te melyik tévét nézed, de folyamatosan csökken a készpénz-használat aránya már jónéhány évtizede.


[link]


Konkrétan le van írva, hogy:

"A legnagyobb norvég kormánypárt, a Konzervatív Párt és a norvég rendőrség azonban szeretné, ha 2030-ig véglegesen felszámolnák a készpénzt, mert így hatékonyabban fel tudnának lépni az adócsalások ellen."


Szóval az nem vita tárgya, hogy van egy törekvés arra, hogy a készpénz használatát megszüntessék minél gyorsabban.


Itt vitatkozni legfeljebb arról lehet, hogy ez jó-e, vagy sem, és kinek jó, és kinek nem.


Persze, kétségtelenül megvannak az olyan előnyei, hogy mindenféle pénzügyi meg adócsalásokat sokkal nehezebb lesz egy készpénz-mentes világban végrehajtani.


De jó ez nekünk, kisembereknek?


Azt pontosan tudjuk, hogy a politikai-gazdasági elit mindig, mindenhol úgy lopja a pénzt, ahogy csak kedve tartja, hiszen a kezükben van a törvénykezés, a saját maguk számára bármiféle lopást meg ügyeskedést legalizálhatnak, és pontosan ezt is teszik egyébként.

Persze azt nem hívjuk csalásnak, hiszen törvényes :D


Viszont ha én blokk nélkül, kp-ban adok el egy sz-ros kib-szott gyrost, vagy egy kiló epret, vagy kp-ért szerelek meg egy csapot, vagy egy villanykapcsolót, vagy burkolok le egy fürdőszobát, csak hogy egy kicsit kevésbé legyek anyagi bizonytalanságban, meg az is, aki ezt igénybe veszi, hiszen neki is olcsóbb, na az már főbenjáró bűn, ugye.


És ha nincs készpénz, akkor eleve lehetetlen is lesz ilyet csinálni a magunkfajta kisembereknek.


És én azt mondom, hogy ez kvára nem frankó.


Jobb híján elfogadom, hogy a politikai-gazdasági elit legalizált módon kirabol, mert nem tehetek mást, hiába szavazok bárkire, ezt nem tudom megváltoztatni, az erőszak-szervezeteket ők irányítják, tehát ilyen módon sem tudok harcba szállni velük, de legalább cserébe ezt a minimális kis mozgásteret hagyják már meg az embereknek.


Persze van egy rakás olyan hülye naív f-sz, aki elhiszi, hogy létezhet olyan, hogy tisztességes állam és tisztességes elit, és hogy alapvetően jót akarnak nekünk, de az ilyeneket hagyjuk is.. aki ennyire naív, az tényleg elhiszi, hogy valójában neki jó az, hogy nincs készpénz.


Mert "biztonságosabb".


Ez az a nagy bullshit marketing-duma, amivel a naív és szolgalelkű emberektől elveszik az szabadságjogukat, szép lassan, az utolsó szálig.


Akiben viszont van egy egészséges szabadságvágy és elég ész, az soha nem bízik meg 100%-ig a mindenkori államban és az elitben.


Persze lesz majd valami naív hülye, aki erre leírja, hogy dehát lehet menni tüntetni, ha nem tetszik valami.


Igen, de tüntetni csak olyan ember tud, aki nincs totálisan, 100%-ig, az egzisztenciájában, létében kiszolgáltatva.


Tegyük fel, hogy nekem van pár milla készpénz megtakarításom.

A tököm tele lesz mondjuk azzal, hogy orbánék szétlopják az országot, kimegyek tüntetni egy csomó másik emberrel együtt.

Mit csinálhatnak? Kirúgatnak az állásainkból? Vagy ránk húzzák, hogy terroristák vagyunk, és zárolják a bankszámláinkat?

Kitelik tőlük, ha már elég fenyegető méretűre nőnek a tüntetések.


Dehát nem baj, van megtakarításom kp-ban, amiből elvagyok pár hónapig, amíg találok új melót, vagy akár dolgozgathatok feketén, kp-ért.


És akkor most tegyük fel, hogy nincs már készpénz.

Letiltják a számlámat, ha nem úgy viselkedek, ahogy nekik tetszik, és innentől meg vagyok lőve.

Egy kiflit vagy egy ásványvizet nem tudok megvenni, hiszen készpénz már nem is létezik, és legfeljebb pár napon belül muszáj leszek behódolni a rendszernek, bármilyen sz-r is, mert különben éhendöglök.


Persze, lehet mondani, hogy kussolj, ne ugrálj, ne akarjál te olyasmit csinálni vagy úgy élni, ahogy az nem tetszik a mindenkori hatalomnak, dehát ezt úgy hívják, hogy rabszolgaság.


Ha ez nem a személyi szabadság és a szuverenitás egy igen súlyos korlátozása, akkor nem tudom, mi az.

2023. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!