Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az eu leszámolna a különadókka...

Az eu leszámolna a különadókkal, bank extraprofitadó stb. Támogatod?

Figyelt kérdés
[link]

2023. máj. 27. 18:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Tartózkodom.
16 szavazat
1 2
 1/13 DK-s ***** válasza:
63%

Lényegében azt kérdezed, hogy a demokráciát támogatom -e, vagy a diktatúrát?


Természetesen a demokráciát.

2023. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem, sokkal jobb, ha pl a bankokat adóztatják meg jobban, mint a dolgozó átlagembert.
2023. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
1: Te biztos, hogy értetted a kérdést? Adózás a téma.
2023. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

Az ilyen gondolatok, mindentől elszakítva, teljességgel értelmetlenek.

Az Eu az említettekkel nem számolna le úgy általában. Jól meghatározott esetekkel számolna le.

Amikor valamiről ítéletet próbálunk mondani, mindenekelőtt kell egy értékrend, szükséges vizsgálni a véleményezett jelenség célját, összevetni az értékrenddel, és eldől, mi a helyzet.

Az Eu által bírált konkrét különadó szimpla rablás saját célra. Ha azonban ennek az illegális extrapofit letörése a célja a köz javára, akkor ott nemcsak támogatni kell, hanem cselekedni.

2023. máj. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 DK-s ***** válasza:
59%

#3-nak:


ÉN értettem. KÜLÖNadó, EXTRAPROFIT adó.


Egy demokráciában nem elfogadható, hogy aki a törvények betartásával nagy profitra tesz szert, azt KÜLÖN megsarcolja a kormány, és a pénzt eltüntetik. Kell a NER üzemeltetéséhez, és a holdudvar etetéséhez.


#2-nek:


Azt a bankot, amelyik utána a rajtad veri le megemelt kamatok formájában?


Vagy azt a vállalkozót aki szintén áremeléssel fog reagálni? Szerinted ezeket a b'romságokat ki fogja kifizetni?


Elárulom. Többek közt TE, és ÉN! Miért is van ilyen durva infláció Magyarországon? Nem is tudom, vázze!

2023. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az EU minden olyan kormányt ekéz, amelyik nem hajlandó "béna kacsa" módjára cselekedni.


A legkisebb eltérés a nagykönyvben megírt gazdasági módszertantól hiba a szemükben.


Az IMF dettó ilyen, tavaly is okosan (virágnyelven persze) elmondták, hogy meg kell szorítani (Bokros style) és akkor lemegy az infláció.


Ezek amúgy lehet, hogy igaz dolgok (nem mondom, hogy hazudnak), csak nem kell hozzá tehetség semmi.


Azt én is öt perc alatt ki tudom találni, hogy sztenderd módon hogyan kell egy problémát megoldani akkor, ha az megoldás "ára" nem érdekel különösebben.


Az, hogy megoldjunk problémákat ÉS minimalizáljuk a lakosságot érő negatív hatásokat (egy kicsit legalább), ahhoz igenis kellenek kreatív módszerek.


A szektor-specifikus társasági adó (mert tképp erről beszélünk) szerintem simán egy legitim ötlet.


Még akkor is, ha át van hárítva a népre részben vagy egészben.


Az ördög a részletekben persze, most már nem csak a bankok kaptak ilyet a nyakukba itthon, hanem több ágazat is.


Ezt mind egyesével kellene átnézni, hogy mi életképes, mi nem, vagy ami igen, az időben meddig, milyen adó kulccsal stb.


Nekem is van egy olyan érzésem, hogy túl lett már tolva a dolog a magyar kormány részéről, de alapvetően nem tartom őrültségnek a különadókat.

2023. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5: Természetesen elfogadható, hiszen sok más demokráciában is van különadó.
2023. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 DK-s ***** válasza:
0%

#6-nak:


Te egy idealizált állapotot vizionáltál.


Van fogalmad róla, hogy hány függőségi kapcsolat van a rendszerben? Szinte bármihez akarna a kormány nyúlni, saját maga alatt vágná a fát.


A különadó pedig halva született ötlet. Különadót vet ki, a szektor pedig arányosan megemeli az árait, és a profitja megmarad. Te meg kifizeted szépen a különadót.


Gratulálok.

2023. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#2 És a bankok szerinted honnan szedik a plusz pénzt a különadókra? A megfejtés helyes, az átlagemberek számláit, tranzakcióit díjazzák feljebb.
2023. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8-as


Most az, hogy különadóról beszélünk vagy fordítva adókedvezményről az tképp mindegy.


A lényeg, hogy a cégek által fizetett társasági jellegű adó paraméterek mentén szabályozható finoman.


Ezzel is lehet(ne) segíteni pl. egyes ágazatokban a foglalkoztatást.

Igenis lehet a kis és a nagy cégek között is különbséget tenni, helyzettől függően kedvezve a kicsiknek vagy a nagyoknak.


Mindent a "nép" fizet meg persze, az, hogy nem az csak populista politikai lózung.


De ezen túlmenően más okokból is érdemes lehet az adókkal játszani.


100% szabadpiaci alapon működő "laissez faire" gazdaságpolitika az amerikai vadnyugat óta sehol sincs. Mindenhol van kapcsolat a kormányok és az üzleti szféra között.


100 példát tudok mondani, ahol az állam belepiszkált a rendszerbe.


Amerikai autógyárak, fegyvergyárak, Wall Street mind kapott segítséget az államtól többször is.

EU-ban is a német gyártócégek, a francia atomenergia szektor, a gazdák szinte minden országban.

Japánban, Koreában, Tajvanon a sikeres cégek (Sony, Samsung, TSMC) mind az állam segítsége révén emelkedtek fel.


Minden állam belepiszkál a gazdaságba 100 módszerrel.

A különadók csak egy ilyen módszer.


Megjegyzem az vitatható valóban, hogy ez jó vagy rossz.

De egy olyan világban ahol mindenki csinálja ott nem igazán lehet kimaradni.


Szerintem sokszor az EU indul ki naiv, idealizált, közgáz tankönyvi képből.


Ha akkora "laissez faire" kapitalizmust akarnak csinálni, akkor menjenek neki a francia gazdáknak (erre a show-ra befizetnék), akkor elhiszem, hogy meggyőződéssel bíznak a szabadpiac működésében.


Az, hogy Fidesz KONKRÉTAN mit csinál az persze elemezhető, vitaható.

Ezt írtam is, hogy az ördög a részletekben.

Szóval ilyen értelemben nem is akarom felméltatni őket, vagy mondjuk egy Tajvanhoz hasonlítani a Fideszt.

2023. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!