Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha “a háború nem megoldás” a...

Ha “a háború nem megoldás” a Fidesz-KDNP szerint, akkor miért fegyverkezik Magyarország?

Figyelt kérdés

“Imádkozzunk együtt azért, hogy Európában és a világban a fegyverek hatalma helyett újra Isten békéje legyen a győzedelmes, hogy a világ hatalmasai felismerjék, hogy a háború nem megoldás”


[link]



2023. máj. 11. 00:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A háború elkerülése érdekében mindenki akkor nyugodt, ha van megfelelő hadereje.

Ez ősi igazság, ugyanis akkor valószínűleg az " ellenség" nem mer megtámadni, ugyanis nem vagy védtelen.

2023. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
41%

"A háború elkerülése érdekében mindenki akkor nyugodt, ha van megfelelő hadereje."


Dehát nem az a mantra, hogy Ukrajna provokálta Oroszországot a fegyverkezéssel? :D Akkor most provokálunk?

2023. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

11:


Ha a háború elkerülése érdekében végzett haderő-fejlesztés (tankbeszerzések pl.) ellenére mégis fegyveres támadás éri az országot, akkor mi a teendő?


Használni szabad ezeket a fegyvereket a támadó ellen, vagy nem, hiszen “a háború nem megoldás”?

2023. máj. 11. 10:16
 14/21 anonim ***** válasza:

"Ha békét akarsz, készűjj a háborúra"


Egy bölcs sárga harcművész

2023. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

14:


És ha a készülés nem bizonyul elégségesnek, akkor csinálni is szabad?

2023. máj. 11. 10:58
 16/21 anonim ***** válasza:
A fegyverkezés talán egy értelmes lenne tőlük.
2023. máj. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem is tudom! Vajon kit esélyesebb hogy megtámadnak az utcán? Egy gyenge fiatal kislányt, vagy egy két méter magas kigyúrt kopasz csávót? Na, ugyanezt képzeld el csak országokkal. Senki nem akarja tökön szúrni magát úgy, hogy egy katonailag erős országgal szórakozzanak. Mondjuk nem is értem ezt miért kell magyarázni, szerintem ezt már hat éves kortól illene érteni, hogy a semmittevéssel nem tudod megvédeni magad.
2023. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17:


Nem az a kérdés, hogy a fegyverkezésnek van-e elrettentő ereje. Szerintem is van. Nyilván az ukránok is ebben bíztak, amikor 2014 után ráfeküdtek a fegyverkezésre.


A kérdés arról szól, hogy ha a fegyverkezés önmagában nem elég, és annak ellenére mégis megtamadják az országot, akkor szabad-e/célszerű-e ezeket a fegyvereket használni is, vagy a “háború nem megoldás” jegyében nem?


(Nem hiszem el, h ennyire képtelenek sokan arra válaszolni, amiről a kérdés szól, nem valami totál másra)

2023. máj. 12. 20:47
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha már megtámadott egy agresszor szerintem semmi nem akadályoz a védekezésben. Ha az állam hagyná is önkéntes nacionalista milíciák biztosan létrejönnek és valamiféle ellenállás tuti lenne. De szerintem ha valakit megtámadnak akkor már nyilván szabad használnia a hadseregét, elvégre, miért akadályozná bármilyen nemzetközi törvény a sima védekezést?!
2023. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

19:


Azaz ha megtámadnak, akkor mégiscsak lehet “megoldás”, vagy legalábbis megoldási kísérlet az (önvédelmi) háború.


Ezért nem értem, hogy a Fidesz és pártolói miért nem érzik a következetlenséget az “a háború nem megoldás” jelszóban..

2023. máj. 12. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!