Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2010-óta Orbán Viktor és a...

2010-óta Orbán Viktor és a Fidesz "országlása" alatt népszerűbbé és vonzóbbá vált a pedagóguspálya, fejlődött az oktatás szintje? És miért? Egy magyar-párti kormánynak érdeke, hogy okosabb magyarok tájékozottabban szóljanak bele az ország ügyeibe?

Figyelt kérdés

Segítik ezt a tanárkirúgások?

Segíti, hogy elvette vagy lecsökkentette a kormány a sztrájkjogát a pedagógusoknak?

Segíti, hogy a belügyminisztérium alá került az oktatás?

Segíti ezt, a tervezett pedagógus státusz- vagy 'bosszú'törvény?

Segíti, hogy elmaradt a tanárbéremelés hónapok óta?



2023. ápr. 25. 09:26
A kérdező szavazást indított:
Igen határozottan. Sokkal népszerűbb lett.
Nem változott az elmúlt 30 évben.
Nem, nagyon népszerűtlenné tették a pedagóguspályát.
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

1. Azt rúgtak ki, aki jogellenes tevékenységet folytatott, ez nem "erkölcsi" kérdés.

2. Sztrájk joggal lehet élni, meg visszaélni, utóbbi többször megtörtént, amúgy sok munkakörben korlátozott a sztrájk jog, társadalmi érdekből.

3. Igen, segíti, jobban rendet lehet rakni igy a szektorban.

4. A státusztörvény pontosan abban segít, hogy végre kiszámítható, átlátható legyen a rendszer, mellé konkrét életpálya modellel.

5. A kormány világosan felvázolta,hogy 2025 re milyen szintre emeli a pedagógusok bérét, első lépés megtörtént, a többi is jönni fog.

2023. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Segített volna.

Ha közben az ellenzékiek nem használják fel az ellenzéki érzelmű tanárokat a saját kormányellenes akcióikhoz, nem hergelik folyamatosan a szülőket a pedagógusok ellen hazugságokkal és nem tesznek keresztbe ahol csak képesek a magyar érdekeknek, a Magyarországnak járó pénzek kifizetésének az unióban.

Ahogy segített volna ha te sem hazudsz itt reggel délben és este is, mint ebben a kérdésben is.

1. azokat rúgták ki akik nem mentek be dolgozni és figyelmeztetés után sem végezték el a munkájukat. Mutass olyan munkahelyet ahol nem ezt teszik az ilyen munkavállalóikkal!

2. a pedagógus sztrájkja mások alapvető jogait korlátozza és így a pedagógusok sztrájkjoga sem lehet teljesen szabad. Most is éppen úgy lehet sztrájkolni, mint korábban, gyerekem iskolájában most hétfőn is sztrájkoltak egyes tanárai. A mentős sem sztrájkolhat úgy, mint egy gyári munkás, mert ha a mentős nem megy érted amikor baleset és vagy szívrohamod van akkor te abba belehalsz, a gyári munkás sztrájkjakor elmaradt munkája viszont nem fog megölni. A tanárod nem csak tanítanak, a diákok felügyelete is a munkakörük része amíg a szüleik dolgoznak. Emiatt nem is sztrájkolhatnak teljesen szabadon.

3. ha nem mondják akkor észre sem veszed hogy ki alá tartozik az oktatás területe.

4. a pedagógus státusztörvény még tervezet, tárgyalás, egyeztetés folyik róla éppen a szakmai szervezetekkel. Nekem első olvasatban sem tűnik rossznak, de mindig érdemes a részleteket alakítani és most ez folyik éppen. Mi bajod van vele?

5. Nem maradt el a tanárbér emelése, amennyit bevállaltak az meg is történt. A magas, tervezett béremelés a státusztörvényben van benne. Amikor ez a törvény életbe lép akkor lesz meg a benne szereplő béremelés. Hogy az eddigi béremelés elég volt-e? Nem, nem volt elég. Korábban kellett volna változtatni és meglépni.

2023. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

"a pedagógus sztrájkja mások alapvető jogait korlátozza és így a pedagógusok sztrájkjoga sem lehet teljesen szabad."

Erre hivatkoznak, igen. Mert akkor nem lesz tanár az iskolában, aki tanítson. Bocsánat, de a sztrájknak pont ez lenne a lényege. És senki nem hal meg, ha pár napig nincs iskola, ez nem a mentők vagy a tűzoltóság.

Brüsszelre mutogatnak, hogy azért nem tudnak béremelést adni a pedagógusoknak, mert Brüsszel nem ad segélyt. Bocsánat, de az EU-s pénzek nem a bérekre szólnak, hanem fejlesztésre, az ország saját alap működését saját magának kéne tudni finanszírozni. Ha nem képesek erre sem, akkor elbuktak, be kéne látni. De ehelyett inkább mutogassunk Brüsszelre, utálja őket a nép, és ne a magyar Kormányt, hiszen ők aztán semmiről sem tehetnek.

Tegnap a rendőrök rátámadtak a tüntetőkre, és könnygázt is bevetettek. Gyerekek is voltak köztük. Nem érdekel, hogy be volt-e jelentve, vagy nem, kiskorúakat támadtak meg!!! Erre nem lennék annyira büszke a Kormány helyében.

A státusztörvényről sok minden nem nyilvános, leginkább a teljesítménybérezésen vannak kibukva a tanárok. Ilyeneket írnak bele pl. hogy mennyit hiányoznak a diákok, meg hány diák vett részt tanulmányi versenyen, meg hány sni-s gyerek van az osztályban. Teljesen szakmaiatlan!

A diákok hiányzása mégis hogy múlik a tanáron? A tanulmányi versenyeken való részvételt nem lehet erőltetni, és mégis mi van az olyan tanárokkal, akik gyengébb iskolákban tanítanak? Az sni-státusz meg pláne nem a tanáron múlik, valaki nem azért lesz sni-s, mert rosszul tanítják, ez is egy értelmetlen dolog, és tovább nehezíti az sni-s diákok integrációját.

2023. ápr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
A tanárok béremelése nem maradt el, csak még kapnak egy extra béremelést, ha megérkeznek az EU-s pénzek. A következő években kialakuló új bérszínvonal nyilván meg fogja növelni a pálya iránt érdeklődök számát.
2023. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

"1. Azt rúgtak ki, aki jogellenes tevékenységet folytatott, ez nem "erkölcsi" kérdés."


Úgy érted abból a közel 2100 polgári engedetlenkedőből kirúgtak random módon 13-at:D Még csak nem is azokat, akik a legtöbbet engedetlenkedtek, vagy a leghangosabban buzdítanának erre. Micsoda következetesség...



"2. Sztrájk joggal lehet élni, meg visszaélni, utóbbi többször megtörtént, amúgy sok munkakörben korlátozott a sztrájk jog, társadalmi érdekből."


A társadalmi érdek azt diktálja, hogy fejlesszék az oktatást. Ha ennek az az ára, hogy most 1-2 évfolyam kevésbé kapja meg az oktatását, akkor az az áldozat a nagyobb jó érdekében - azaz hogy a jövő évfolyamai viszont jó oktatást kapjanak. Aki tovább lát az orránál, az látja ezt.



"3. Igen, segíti, jobban rendet lehet rakni igy a szektorban."


Még a saját bevallásuk szerint sem értenek az oktatáshoz, mégis milyen rendrakásra számítasz?:D



"4. A státusztörvény pontosan abban segít, hogy végre kiszámítható, átlátható legyen a rendszer, mellé konkrét életpálya modellel."


Mi segít ebben? A 48 órás munkahét, vagy az, hogy olyanok döntenek szakmai kérdésekben akiknek semmi közük hozzá?



"5. A kormány világosan felvázolta,hogy 2025 re milyen szintre emeli a pedagógusok bérét, első lépés megtörtént, a többi is jönni fog."


Jjjah, az első 25 évben mindneki a garantált bérminimumot kapja, a gyakornok is, meg a 25 éve pályán lévő is. Aztán a 26. évben emelkedik bruttó 4ezer forinttal:D Micsoda életpálya!:D

Rendszerszintű megoldást egyáltalán nem kínálnak, nem rögzítik a fizetést semmihez, ami dinamikusan változna, így még ha meg is lépik 2025-re amit ígértek, akkor is ott van, hogy "oké, és mi lesz utána?" Hisz mindne évben van infláció, mindne évben változtatják a minimálbért, de ha a pedagógusbéreket utána nem váloztatják, ugyanott tartunk, mint eddig, hogy a takarító bére beéri a pedagógusét.


RÁADÁSUL ha a státusztörvény bejön, akkor ugye heti 48 óra túlóra nélkül lesz ledolgozandó, azaz a nagyszerű fizetésemelésből, amit az év elején adtak annyi marad, hogy óránként 60 forinttal nő a bérük:D Hiszen ha valakinek a bérével együtt emeled a dolgozandó órái számát, akkor vlaójában nem emeltél fizetést. És ugyanezt cisnálták már kb 10 éve is, hogy megemelték a fizut és vele együtt az órák számát


Havi 207ezer fizu, heti 40 óra munka í= 1293 Ft órabér

Havi 2060ezer fizu, heti 40 óra munka = 1625 Ft órabér

Havi 260ezer fizu, heti 48 óra munka = 1354 Ft órabér - ez lesz a státusztörvénnyel


A státusztörvénnyel azt érik el, hogy az órabérük olyna legyen, mintha havi 216ezret keresnének heti 40 órával. Azaz a státusztrövény azt éri el, hogy az év eleji 50ezres fizuemelésből marad 8ezres emelés:D Nevetséges:D

2023. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
A kormány nem gondolkodik hosszútávon, mert tudják, hogy ha normális oktatás lenne, kevesebben hinnék el a populista lózungokat amiket tolnak és elzavarnák őket a ge*ibe.
2023. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#3 Látom neked nem megy a szövegértés. A mentők egy példa volt és UTÁNA le is írtam, mi az ami a tanároknál korlátozó tényező. De hát ez van, ennyit kaptál ezzel kell szenvedned.

A sztrájknak nem volt semmi értelme.

Aki nem vállalja ennyi pénzért ezt a munkát az menjen máshová dolgozni, megteheti. Majd akkor tényleg nem lesz tanár és ennyi. A sztrájk az iskolákban nem ugyanazt jelenti, mint máshol, ezt nem fogjátok fel. Ha én sztrájkolok attól még nem lesz kevesebb a tananyag a diákjaimnak, nem lesz kevesebb megtanulni valójuk, csak kevesebb órám lesz velük amikor segíthetek nekik megtanulni. Ha sztrájkolok attól nem változik semmi azon kívül, hogy a tanév hasznos része csökken, a tanórákon még többet kell összezsúfolva tanítani és kevesebb lesz a gyakorlásra fordítható idő. Ha én sztrájkolok attól nem a munkaadómat éri kár, mint más cégeknél, hanem pont a diákokat és szüleiket, akiknek elvileg az érdekében kellene végeznem a munkámat.

"Brüsszelre mutogatnak, hogy azért nem tudnak béremelést adni a pedagógusoknak, mert Brüsszel nem ad segélyt. Bocsánat, de az EU-s pénzek nem a bérekre szólnak, hanem fejlesztésre, az ország saját alap működését saját magának kéne tudni finanszírozni."

A brüsszeli pénzek a magyar költségvetés részét képezik. Olyan programokra vannak amiket meg kell valósítani és utófinanszírozásúak. Vagyis amíg nem érkeznek meg az ezekre már eldöntött pénzek - nem valami tervezettek, a költségvetésben szereplő keret és a közösen konkrétan címkézetten felvett hitel - addig a magyar költségvetés más forrásaiból kell ezeket megvalósítani. Amíg pedig ezekre megy el a költségvetés pénze és nem érkezik meg az uniós pénz, addig a költségvetésben nem marad forrás a béremelésre.

Ha neked fizetésemelést ad a főnököd a munkádért HA veszel magadnak kocsit és tudod vele végezni a munkádat, akkor ezt a kocsit neked meg kell venned, hiszen különben nem tudod végezni a munkádat. Ha utána a főnököd még sem fizeti ki ezt a béremelésedet - ami szerződés szerint már jár neked - nyilván a nyaralásra szánt pénzből kell fizetned az autót és csak akkor tudsz majd elmenni nyaralni ha megkapod a kocsira szánt pénzt a munkahelyedtől. Akkor is meg kell várnod ezt a kifizetést ha nem erre adták neked, hiszen azt a pénzt kellett már korábban az autóra költened amiből mehettél volna nyaralni.

A közösen felvett uniós hitel nekünk járó részét második éve tartják vissza politikai okokból, miközben a hitel neve is az, hogy covid utáni helyreállítási alap. Már 2022-ben kellett ezt felhasználni, mert akkor kellett a covid után a gazdaságot helyreállítani - nem most kell. AKKOR meg is tették, de még nem volt meg rá az uniós pénz. Más forrásokat kellett rákölteni, EZÉRT most ha ez a pénz beérkezik már nem kell a covid utáni helyreállításra költeni, hiszen az már megtörtént. Most arra kell költeni ami elmaradt, mert a költségvetésnek nem volt pénze rá, hiszen azt a helyreállításra fordították.

"Tegnap a rendőrök rátámadtak a tüntetőkre, és könnygázt is bevetettek. "

Így dolgozik a ballib hazugsággyár, miközben ott van a fényképeken teljesen egyértelműen, hogy bizony a "tüntetők" voltak akik rátámadtak a rendőrökre és akkor fújtak gázsprét amikor a rendőrök már a tüntetők alatt voltak a kordon benyomása miatt. Igen érdekes hozzáállás azt terjeszteni, hogy az a rendőr támadott akiRE rátolták, ráborították a kerítést és nem az a tüntető, aki ezt a kerítést benyomta, felborította és a rendőrre rátolta.

"A státusztörvényről sok minden nem nyilvános, leginkább a teljesítménybérezésen vannak kibukva a tanárok. "

A státusztörvény még tervezet és most folynak az egyeztetések a tartalmáról. Egy évtizede hisztiztek azért, hoyg a tanárokat teljesítmény alapján fizessék meg és ne csak az számítson, mióta tanít, mert így az alkalmatlan pedagógus marad a pályán nem az aki minőségi munkát végez. Most meg megy a hiszti amiatt, hogy a teljesítményt lehet béremeléssel jutalmazni az új törvény szerint? Mitől lenne jó ha nem lenne a teljesítmény mérésének általános szabályrendszere csak az igazgatók, tankerület vezetők hasraütésre döntenék el ki a jó pedagógus?

2023. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

7, a sztrájk lényege, hogy felhívja a figyelmet arra mennyire fontos is az adott munka és mennyire gond, ha nincs rendesen elvégezve.

Szóval azért sipítozni, mert a diákoknak fáj a sztrájk kb értelmetlen.

A BKV sztrájk sem a cégnek szar, hanem az utasonknak. A vasutas sztrájk is. A kukás sztrájk is a lakosságnak szar.

Az egész lényege pont az, hogy a társadalom észrevegye, hogy baj van, hogy szükség van azok megbecsülésére akik a munkát végzik, és érezzék a munkájuk fontosságát.


De mint mindig, Magyarországon csak akkor fontosak a gyerekek, ha ezzel valakiket lehet hibáztatni...

2023. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!